Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Frontera Климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Frontera Климатик

    Здравейте колеги! Предстои летния сезон и искам да попитам какво обслужване на климатичната система трябва да се направи преди летния сезон.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Frontera Климатик

    Смени си дехидратора, ново масло за компресора. Провери си лагерчетата на компресора, майстора да види за течове, ако имаш боя във фреона де....
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Frontera Климатик

      Благодаря колега!

      Коментар


      • #4
        От: Frontera Климатик

        Бих добавил и задължителна смяна на о-пръстените на дюзите за пълнене, но не с обикновените черни на цвят, а мисля специално за климатични инсталации бяха зелени. Изисквай го, защото 90% от пълнещите не го правят, за да може и догодина да си им клиент.

        Коментар


        • #5
          От: Frontera Климатик

          Ако си работи климатика.по добре не го пипай.
          Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

          Коментар


          • #6
            От: Frontera Климатик

            Първоначално публикуван от angel borukov Преглед на мнение
            Ако си работи климатика.по добре не го пипай.

            добър съвет. Типичен за повечето гробове които купуваме от Италия.
            Всеки възел в автомобила има нужда от текуща поддръжка, пише си го в техническата документация. И дори да работи и да не го пипаш ще изкара 1/2 от ресурса ако го пипаш. Последващото възстановяване надхвърля стойността на вложените части за поддръжка.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Frontera Климатик

              И аз да взема да се изкажа!
              Ако климатика работи добре означава, че няма течове, което си е голям плюс за старите ни кошници. Дехидратора се сменя, ако е частично запушен и пречи на системата да работи добре иначе не се пипа. И аз бих посъветвал да се сменят двете иглички, но за съжаление и там има особености... Някои майсторчета си купуват евтини части слагат ги по колите и след година пак си при тях... така и самите иглички често са смотани и понякога е по-добре да си оставиш старите. Те лесно се проверяват за теч със сапунена вода.
              Последния ремонт по климатика, който правих включваше точно смяна на игличките (изпускаха и се надявам новите да са читави) и по-сериозното лепене на една тръбичка отиваща към дехидратора. Беше се прежулила от търкане в бронята. След лепенето резнахме и малко бронята от задната страна за да има по-голямо разстояние до тръбичката. Сега климатика духа, като обезумял и се надявам това да продължи дълго.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Frontera Климатик

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Смени си дехидратора, ново масло за компресора.....
                Това в началото на всеки сезон , или ?

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                ...Провери си лагерчетата на компресора....
                Как се прави ?
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Frontera Климатик

                  Това със смяната на маслото е добре.Правилната машина прибира фреона и маслото (и мери колко фреон е взела) , тества системата за херметичност и после зарежда ново масло и фреон ( ако системата е изправна).Времетраене - около два часа.После се лади на воля.
                  На нов компресор задължително нов дехидратор.Иначе който как акъл го учи.
                  И нека Ви е климатизирано лятото!
                  пп Не зареждам климатици ( в БГ).
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Frontera Климатик

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Това в началото на всеки сезон , или ?



                    Как се прави ?
                    Ти ся изпитваш ли ме?
                    как всеки сезон бре, ако бяхме милионери нямаше да караме фронтери
                    аз лично упражнението го правя като купя колата, после ако се счупи
                    А лагерите лесно, сваляш ремъка махаш електромуфата и връткаш с една по-дълга отверка подпряна на корпуса и дръжката в ухото.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Frontera Климатик

                      Днес на много модерна машина ми закачиха Фронтака за профилактика на климатика, сега ръцете ми замръзват като пипам решетките, преди само леко хладно, провериха дали е херметизирана с някаква боя, всичко е било Ок. За първи път в живота си имам кола с климатик и автоматик

                      Коментар


                      • #12
                        От: Frontera Климатик

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Днес на много модерна машина ми закачиха Фронтака за профилактика на климатика, сега ръцете ми замръзват като пипам решетките, преди само леко хладно, провериха дали е херметизирана с някаква боя, всичко е било Ок. За първи път в живота си имам кола с климатик и автоматик
                        Къде е това?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Frontera Климатик

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Къде е това?


                          Имаш ЛС, за да не се сметне за реклама.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X