Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

    Здравейте колеги,

    Имам фенер, BAT 158, мисля че е същият като в пост номер 41. Иска ми се да го разглобя и да го боядисам - да се освежи. Някой може ли да даде съвет как се разглобява. Не ми се иска да пукна стъклото, в опит да го сваля.

    Поздрави!

    Коментар


    • #47
      От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

      Вдигаш шапката нагоре, изместваш стъклото с носача му настрани и го изваждаш.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #48
        От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

        Благодаря,

        Явно поради ръжда самото стъкло се е захванало здравичко за горната метална част и не помръдва.
        Мисля да я потопя цялата в лимонена киселина, дано да свърши работа.

        Поздрави!

        Коментар


        • #49
          От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

          Топенето в киселина ще го разяде допълнително... Само с вода или кола в проблемното място? Ако искаш да го бъде в работен вид /да може да гори кога се наложи/ първо огледай колкото може резервоарчето отвътре.Ако е ръждясал и вътре може вече да е издънен. Аз имам един такъв и става само за експонат. Ако е здрав вътре трябва винаги да има поне малко газчица и да се разклаща чат пат, също както при железните туби.

          Коментар


          • #50
            От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Топенето в киселина ще го разяде допълнително... Само с вода или кола в проблемното място? Ако искаш да го бъде в работен вид /да може да гори кога се наложи/ първо огледай колкото може резервоарчето отвътре.Ако е ръждясал и вътре може вече да е издънен. Аз имам един такъв и става само за експонат. Ако е здрав вътре трябва винаги да има поне малко газчица и да се разклаща чат пат, също както при железните туби.
            Газ вътре не се оставя! В газта слагат сол за да не пуши, а тя пък не е твърде добра за черната ламарина.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #51
              От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

              Здравейте,

              това с киселината не го знаех - благодарности!
              В крайна сметка с повечко страх и напъване - излезе стъкллото - здраво. Измих всичко със сода за хляб и четка за зъби. После го подсуших с кърпа и след това с пистолет за горещ въздух.Получи се приятно за окото, дано да няма проблеми.
              Ще се опитам да кача резултата:


              Благодаря за съветите,

              Поздрави!

              Коментар


              • #52
                От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                Газ вътре не се оставя! В газта слагат сол за да не пуши, а тя пък не е твърде добра за черната ламарина.
                Войводо, това е интересно... Значи газ за осветление, керосин, jet a1 трябва да е все едно и също. Вярно е обаче, че производители на битова химия под път и над път, всеки си работи с каквито бъркочи намери и почва голямата игра с добавките... Аз за сол като добавка в газта не съм чувал още, ама ти ако го знаеш кой е тоя, казвай му именцето, че да го благославяме. Все пак няма логика да си ползваш уреда и после да му точиш резервоара и да го държиш с дъното нагоре..., па и като спре тока да палиш свещи че да заредиш фенеря.

                Иначе и аз тука на един обект видях като твоя фенер

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170905_130028[1].jpg
Прегледи:1
Размер:440.3 КБ
ID:5765671

                само че бял и с крушка вътре, т.е. - бутафория.

                П.п. Владко - екстра!

                Коментар


                • #53
                  От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                  Преди известно време четох история за човек, описващ война, в близка нам държава. Много любопитно ми стана, когато обясняваше, че в районът им имало човек, който сам произвеждал газ за осветление, в следствие на което бил измежду малкото, които не гладуват.
                  Не можах да измисля как го е постигал. Някой има ли идея какво може да е ползвал? Явно е имал някакви съставки в голям запас, но какви?

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                    Мда, тази история всички сме я чели и лично аз също се зачудих за това производство... Ако тоя апапин не е открил технологията за "слънчевия" керосин преди тез вагабонти
                    http://nakratko.bg/category/29/47452
                    /кво му трябва - слънце, вода, въглероден двуокис и ойрофинансиране/ газта все трябва да я изкарва от нещо - нефт, дърва, въглища или па друго, не знам? И да организираш производство и реализация при такива условия наистина не е лесно... Башка, че ако произвеждаш пък от суровина дето сама по себе си може да се ползва и вече хептен няма смисъл. Остава да е имал достъп до някакви скрити наличности, кой го знай. Ей го и при нас, в Бг, тук таме има стари кладенци дето отдавна не са рентабилни за добив - ама капка по капка дава някой и друг тон кондензат и някои местни го знаят това. Само че при форс мажор здравите сили ще са там преди всички.
                    Между другото, в една стара тема тук у форума, прочетох информация от авторитетен участник - при военновременни условия фенерите ги зареждали с бензин и сол!? Ясно е че няма да пробваме, но някой ако знае нещо допълнително?

                    Коментар


                    • #55
                      От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                      Още по- специално, човекът отдели сериозно внимание, на това че не са разполагали дори с вода. Силно ме впечатли как в такива условия е произвеждано домашно гориво за фенерите.
                      Интересното е, че са произвеждани количества. Ако човека е разчитал на някакъв запас, в мазето си например - все ще да се намери някой да се сдобие с въпросните запаси.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                        Скоро един приятел се сподоби с един панцер марка "FEURHAND".

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170826_180538.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5765969Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170826_184030.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5765970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170826_184042.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5765971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170826_191656.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5765972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170826_191706.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5765973

                        Оказа се, че нявгаш е бил жълт.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #57
                          От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                          С оцет ли го чисти?

                          Коментар


                          • #58
                            От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            ...кво му трябва - слънце, вода, въглероден двуокис и ойрофинансиране....
                            Трябва и да се оре, сее, полива, жъне и т.н., преди да се пресова и да пусне олиото. После секретна добавка да не пуши и да не гранясва.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #59
                              От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                              С оцет ли го чисти?
                              Не Иче, с телената четка и сетне с нафта, както мажехме навремето танковете да лъскат.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #60
                                От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Между другото, в една стара тема тук у форума, прочетох информация от авторитетен участник - при военновременни условия фенерите ги зареждали с бензин и сол!? Ясно е че няма да пробваме, но някой ако знае нещо допълнително?
                                Нафта и сол . Солта се сипва за да пуши и мирише по малко . По времето на голямата дискотека редовно наливах на лампите такава смес . Опушва стъклото малко повече и намирисва на Икарус по баир ама това са нюанси Старите газени лампи са със стъклен резервоар та от солта им няма нищо .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X