Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

    Здравейте колеги имам следния проблем,джипката е терано 2 2,7дизел 125к.с. при студен двигател има придарпване на около 1400-1500 оборота на всички предавки които като загрее изчезват но има и предарпване когато го форсираш във високите обороти и топъл и студен.Ако е от значение колата пали от четварт и мотора работи идеално на свободен ход.

  • #2
    От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

    Първоначално публикуван от marinov_80 Преглед на мнение
    Здравейте колеги имам следния проблем,джипката е терано 2 2,7дизел 125к.с. при студен двигател има придарпване на около 1400-1500 оборота на всички предавки които като загрее изчезват но има и предарпване когато го форсираш във високите обороти и топъл и студен.Ако е от значение колата пали от четварт и мотора работи идеално на свободен ход.
    Oт скоро съм и аз с такъв джип и чета на ред. Аз също имам този проблем,но не виждам отговор

    Коментар


    • #3
      От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

      При форсиране прекъсването е съвсем нарочно и нормално. Имат го всички с тоя мотор.

      За другото от разстояние нищо не мога да кажа.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

        Защо съвсем нарочно и нормално? Защото при мен се появи в 2200-2900 оборота, прекъсване сякаш не му стига гориво. Май след едно зареждане при Марешки /голяма грешка/. Интерсно, че предимно се появява при плавно форсиране, ако го натискам хубаво дори не се усеща. Мислех, че може да има вода на дъното на резервоара /може и да има/ обаче е само в тези обороти. Смених филтър, отварях болта на помпата, Зексел, цедка обаче май няма, болта е кух, а надолу бърках с тел и гледах обстойно, няма. Обаче при завиването на болта ако не са напаснати дупките на кухия болт и входящата нафта се получава същото, че и по-лошо прекъсване в същите обороти 2200-2900? На студен двигател претрисанията са нормални, но тези прекъсвания във високите защо да са нормални?
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #5
          От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

          Пак - прекъсване при форсиране на място е нормално и всичките 2.7TDI (или поне тия с помпа Bosch) го имат, ако ще и с марсианска нафта да са заредени. Компютъра го прави съвсем нарочно. Комбинирано е с припушване на бяло-синкав дим. При форсиране с плавно (ама наистина плавно) натискане на педала няма прекъсване, при рязко натискане има.

          Прекъсване/претрисане по време на движение, на скорост, не е нормално.

          Аз съм зареждал много пъти на Марешки, и 2.7 и 3.0. Проблеми - нула.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

            Точно обратното е при мен сега. На място не тресе, само при каране и плавно форсиране. При рязко форсиране въобще не го усещам. При равномерен вървеж около 2500 оборота пак се усеща но съвсем леко на моменти. Зексел е системата. Няма никакъв дим или поне се съм забелязъл. Продължавам да го проучвам въпросът, защото преди го нямаще това. На Марешки може би има нафта и нафта, кой знае. Може и тези на бензиностанцията да крадът и да доливат вода, но след като заредих на старозагорската едвам потеглих и от тогава започнаха тези проблеми. Добавка за дюзи, само че директно през маркуча смесена с гориво, да не минава през резервоара има ли смисъл? Болта на помпата май го наместих, едва ли ще е от това, защото и преди да го развия прекъсваше?
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #7
              От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

              Sparky, изчистих добре въпросния датчик на коляновия вал, който е отпред зад перката, беше доста зацапан отвътре и да чукна на дърво всички придърпвания изчезнаха! Може това де е отговора и за колегите по-горе в темата!
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • #8
                От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                Най-вероятно ще ти се наложи да го смениш. Засега си му наместил жиците, но ако са били полу-прекъснали (то друго в тоя датчик освен жици няма), в един момент пак ще се обади. Има и някаква вероятност проблема да е бил в буксата. От зацапване няма какво да му стане - той е магнитен, а там се мие с масло постоянно.

                Ако пак започне да придърпва си приготви едни 130-150лв и го смени.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                  Да ползвам и аз темата да попитам.
                  Вчера ми направи впечатление,че като спра на място с работещ двигател оборотите ми стоят на 1000/високи/,когато изфорсирам и отнема газта до към 1500 падат нормално бързо,а след това до 1000 доооста плавно.Когато включа на скорост/автоматик/ оборотите се нормализират и остават нормални до следващото форсиране на място.Това ми го направи два пъти за целия ден,а спирах и тръгвах,гасих и палех често.
                  Да го мисля ли или е някакво временно неразположение.
                  Благодаря
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #10
                    От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                    Беше станал като наслоен с мазут сензора отпред със спрея за дебитомер го чистих да падне. Карах с пълна синтетика едни 7-8000 км та може да са се отлепили разни маслени наслоявания от вътре по двигателя. Кой знае кога беше сменяно преди това маслото. Не съм пипал назад буксата, може и да се е наместил нещо, личеше че е свалян и преди, само с един болт беше. Така или иначе може и да го сменя де. Интересно как от този сензор могът да се получат въпросните сериозни придърпвания, все едно не му стига нафта?
                    Последно редактирано от afgany; 22-10-18, 10:16.
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • #11
                      От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                      От сензора и умната дюза компютъра разбира "къде е" и кога да пуска гориво. Когато прекъсва или губи сигнал компютъра се поомотва, може и на момент да минава в авариен режим дори. На 2-3 приятели съм купувал тоя датчик - все едни и съши симптоми, къде от време на време, къде по-често и сериозно.

                      Това е типичен проблем на Zexel-ите. Като се смени забравяш за него поне в следващите 100-ина хиляди километра, вероятно и повече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                        От къде ги поръчваш? Май тези за Зексел, като моя, са по-скъпите. Различни са им буксите с тези за Бош?
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                        X-trail 2.2 Di 2003
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                        Коментар


                        • #13
                          От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                          Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                          От къде ги поръчваш? Май тези за Зексел, като моя, са по-скъпите. Различни са им буксите с тези за Бош?
                          Тези за зексел нямат нищо общо с тези за Bosch, и като местоположение, и като габарити, и като букса.

                          От Patrol fen от форума съм поръчвал, вероятно нещо като 5-6 бройки до тук.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                            Здравейте колеги! Мисля,че това е темата и с моя проблем,който искам да споделя. Нисан терано 2-97г. 125к.с. От септември мин. година го имам и вече 5000км. му навъртях. Придърпването,което описвате съвпада с моето при плавно ускорение и се усеща мн. добре. До колкото разбирам трябва да обърна внимание на този датчик. Ок. Ще бъде голям празник за мен ако с него си реша по голямият проблем а той е ,че от 1000 до 1600 оборота прави в купето едно глухо-дебело бучене-бръмчене и идва-чува от перката към двигателя. Първоначално открих скъсан тампон на скоростите,който смених,но уви! След това перката на радиатора беше доста напукана и нея смених,но пак уви! Преди седмица я откарах да пргледат предницата и окачването и се оказах за смяна на предни амортисьори,десен тампон на двигателя и едни къси щанги към шасито дето имат тампони от двете страни с метални чашки ,та при тях отвора се е разбил и са се изметили нагоре. Нищо не съм сменял и правил след този оглед. Та питам за този шум,защото си намразих джипката. Трябва да допълня, че го има и в движение на скорост и в изключена от скорост (в спряло положение). Вече не знам от къде да почна,давайте съвети! Благодаря!

                            Коментар


                            • #15
                              От: НИСАН ТЕРАНО 2 тресене при студен двигател

                              Първоначално публикуван от froli Преглед на мнение
                              ...Ще бъде голям празник за мен ако с него си реша по голямият проблем а той е ,че от 1000 до 1600 оборота прави в купето едно глухо-дебело бучене-бръмчене и идва-чува от перката към двигателя.
                              При движение проблема не е във возилото а в задкормилното устройство.
                              При тия обороти може да се кара само кротко, а малко газ, почти по инерция. Тогава бучене няма. Когато ти дотрябва повече вървеж/по-разко ускорение, се сваля една предавка надолу, оборотите отиват над 1800, където вече бучене няма.

                              За бученето на място не мога да коментирам. Моето не бучи, или по-точно бучи нормално като за такъв двигател. Такова бучене (поне доколкото мога да разбера от обяснението) вероятно е или резонанс по купето, или резонанс по кюнците. Понеже си сменил тампони, остават кюнците.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X