Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тойота Корола или Пежо 307

    Аз мога да кажа за ФАП филтъра на 1.6 110 коня на 307. Филтъра беше пълен с масло и 1л мисля струваше 300-400 лева при дилъра на Пежо, който литър е достатъчен за 2 смени. Не съм имал някакви проблеми които си струва да се коментират. Демпферна шайба сдаде багажа на 100-ина хиляди км и един път съм правил предница на около 140 хил. км което излезе към 400-500лв с труда пак при дилъра на марката. Обаче колата беше купувана нова в БГ и километрите си бяха реални, като поне 70 000 са били при мен. След това имах и ЛК 120 и втора цедка дюзи ми излезнаха тъкмо към 2500 от гърция по онова време, сега не знам как е положението, като и тя беше с ясна история и на не много километри. Най-важното е да гледаш внимателно при покупката и да имаш и малко късмет да не уцелиш някоя убита от каране и неподдържане кола. Успех
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #32
      От: Тойота Корола или Пежо 307

      Понеже и двете ги карам чат-пат: НИТО ЕДНОТО, НИТО ДРУГОТО. Трудно могат да се намерят по-смотани коли от тези или поне аз не съм попадал. Старата ми Лада беше доста по-надеждна и приятна.
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #33
        От: Тойота Корола или Пежо 307

        Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
        Понеже и двете ги карам чат-пат: НИТО ЕДНОТО, НИТО ДРУГОТО. Трудно могат да се намерят по-смотани коли от тези или поне аз не съм попадал. Старата ми Лада беше доста по-надеждна и приятна.
        Какво е демонстрирало липса на надеждност при корола? Каква е королата?

        Коментар


        • #34
          От: Тойота Корола или Пежо 307

          Не помня точния модел, двигател 1,3 бензин, производство 2001 г. Хроничен проблем с токовете. Оставя те на най-неочаквани места, заради неочаквано изхабен акумулатор. През зимата пали, когато си иска. Фаровете горят през ден. Тясна и неудобна. За 15 г. навъртя едва 70 000 км и то, само когато друга от колите в семейството е на поправка. Но все пак е повече от Пежото, което за 11 г. има 9 000 км. То пък си дойде с дефектен двигател, смениха го гаранционно на 2000 км. Оттогава не е правило проблем. Само лошото чувство остана. Плюс това, че децата предпочитат с рейса, вместо с него.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #35
            От: Тойота Корола или Пежо 307

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            На кой дизел от неговото поколение не са такива цените за дюзи?
            Аз бих погледнал и КИА/Хюндай до тези пари какво имат на пазара.
            Нека да не разказваме цялата онази тема ама аз да питам само:
            1. Кой друг подобен двигател има толкова качествени дюзи дето изкарват по 20-30000 км?
            2. Какво става ако не хванеш пикаещите дюзи в самото начало?
            3. Защо трябва да се чисти цедката в картера на всяка смяна на маслото?
            4. Защо коли на под 100000 реални километра са със сменяни гаранционно двигатели?
            .....
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Тойота Корола или Пежо 307

              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
              Мога да говоря само за Пежо 307SW защото от 2006 карам такова. До сега по ходовата част съм сменил само 2 чифта биалетки. За консумативи като ремъци, филтри и накладки не говорим. С малкия дизелов мотор 1600 съм 110сс и разхода е 7,2-7,4 на 100км. с български дизел а с европейски слиза с литър на 100.
              Това е много голям разход за малък дизел.
              Имах рено лагуна 1,9дци 120 к.с. Харчеше ми винаги под 6/100 д.г. При леко каране падаше под 5/100.
              Тойота корола 2007 г. 2.0 Д4Д 126 к.с. на съпругата ми от нова, та до сега пие по 7/100. Имаше проблеми по предницата, с ЕГР-а сменяха го гаранционно, някакви тампони също, ел. двигателя на кормилното управление отказа. ЕСП системата работи, но не адекватно. Окачването е меко, клати с 3-ма човека и малко багаж. Спирачките са добри. Удобна ми е, но тапицерията бързо се изхаби, климатроника охлажда по-слабо от всички други коли, които съм карал /ако са с изправна климатична система/. Зиата за 25 км. /20 мин/ парното не може да стопли купето. Фаровете са като на москвич или жигула /но не като тези с 4 фара/. Тази нашата е оригинална японка.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: Тойота Корола или Пежо 307

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Нека да не разказваме цялата онази тема ама аз да питам само:
                1. Кой друг подобен двигател има толкова качествени дюзи дето изкарват по 20-30000 км?
                2. Какво става ако не хванеш пикаещите дюзи в самото начало?
                3. Защо трябва да се чисти цедката в картера на всяка смяна на маслото?
                4. Защо коли на под 100000 реални километра са със сменяни гаранционно двигатели?
                .....
                1 Дюзите изкарват много повече ако няма от какво да се запушат
                2 Тогава буталото се пука от различното температурно натоварване, част от не добре изгоряла горивна смес се отлага надолу до картера
                3 Цетката се задръства от мърсотията отложена в картера и спира притока на масло до маслената помпа а от там и до основните лагери по коляновия вал
                4 Щото са в гаранция ако не бяха в гаранция нямаше да им ги сменят а щяха да ги ремонтират. И защото дилърите не помагат на клиентитие си да потдържат нормално колите си. На 30-40 000 км маслото е като гъста боза, а препоръките са смяна на такива интервали. Липса на познания у водачите на МПС....
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • #38
                  От: Тойота Корола или Пежо 307

                  В Пежото пластмасата не ми допада изобщо но те по-новите май всички са така.
                  Търся си кола за няколко години напред, не обичам да ги сменям често.
                  Фен съм на газта но при пежото четох, че е малко драма, по-специална газова, което за провинцията си е проблем след това.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тойота Корола или Пежо 307

                    За королата също ли трябва адаптивна газова система както при пежото?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тойота Корола или Пежо 307

                      Имахме 307-ца 2001 год, 110 кс, много бяхме доволни. Прочети кой модел произведен извън германи е бил голд по продажби в собствента му страна....
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Фен съм на газта но при пежото четох, че е малко драма, по-специална газова, което за провинцията си е проблем след това.
                        Карах 307-ца 1,6 110 кс с ГИ Ловато 7 години. За почти 100 000 км съм сменял само филтри. Накакви ядове с газта. И с колата като цяло.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Аз също имам 307-SW 1,6 .Взех я почти нова ,на 40 000,сложих и ГИ Бардолини и вече е на почти 140 000.Никакви ядове не съм имал нито с колата нито с газта,купувам само оригинални консумативи от СФА,защото са на цени както от кварталния магазин за авточасти.Нямам наблюдения върху Корола,но сестра ми си взе чисто нов Суифт,аз вече имам и Гранд Витара 2001 г.
                          Бях чул че японците правят качествени автомобили,но това пежо се оказа по-качествено и евтино и от двата модела на Сузуки и то във всяко едно отношение.
                          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тойота Корола или Пежо 307

                            А за Astra H и Mitsubishi Lancer (2003-2007) и двете комби бензин, какво ви е мнението?
                            Стават ли за газ? Здрави ли са? Гният ли?
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тойота Корола или Пежо 307

                              След много търсене на запазена Тойота накрая взех това
                              Не намерих хубава Тойота, на всички салона беше под всякаква критика и ръжда.
                              Дано с Пежото да съм направил правилния избор.
                              Лек ден на всички.
                              Прикачени файлове
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тойота Корола или Пежо 307

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                След много търсене на запазена Тойота накрая взех това
                                Не намерих хубава Тойота, на всички салона беше под всякаква критика и ръжда.
                                Дано с Пежото да съм направил правилния избор.
                                Лек ден на всички.

                                Няколко пъти купувам коли все на този принцип. И никога не съм съжалявал. Тръгвам за прехвалени марки и модели, но предлаганото е пълна скрап. Щото били много яки, не се разваляли и предния собственик я е карал без да пипа нищо. След 2-3 години такова каране, от колата не става нищо и айде на пазара ... Накрая взимам нещо запазено френско и си гледам кефа.

                                Честито, нека да слушка и да не папка много!
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X