Обява

Свий
Няма добавени обяви.

H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

    Добре де, не е ли пренебрежително евтин бензина в Нова Зеландия, особено съотнесен към заплатата, за да се говори изобщо за газификация, разходи и проблеми свързани с нея ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Не че съм фен на тва негърско недоносче но колко точно от писалите по темата са се качвали на такова? За опита в местни и всякакви други условия ще се направя, че не съм го прочел...
      Аз като поставих темата визирах хора да пишат които имат конкретни мнения от личен опит и впечатления. Не Ви познавам лично Уважаеми Господа и затова се отнасям доверчиво към мненията Ви и отдавам значимото като респект към написаното от Вас. А колко са реалните собственици които евентуално ще намерят време и желание да пишат това нямам понятие и идея. Иначе всеки може да рови в интернет и да гледа милиони мнения и накрая да не достигне до никакво решение. За мен изходната позиция беше "тънката" цена. Знам само, че имат трудна и скъпа поддръжка. Затова питам дали се чупят или развалят лесно, не че ще се катеря с него по чукари и морени да му "съдирам" кожата на Н3. Далеч съм от тази мисъл. Изглежда обаче тук всеки чете и изкривява през собствената си призма и мироглед какво би се очаквало да се направи със такъв джип и как да се натика във някое блато откъдето няма излизане. Аз не ги виждам така нещата. Търся голямо купе със голям багажник здрав и читав. Няма да карам по магистралата със 140, защото ще ми вземат книжката. Повече от 90 едва ли ще вдигна. Ако трябва задължително ще го оборудвам със 360' камери и сензори-датчици за дистанция за да не събарям на съседите саксиите, защото нямаме огради.

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Всеми си Н3, след като ти харесва и щом можеш да го тестваш преди да стане твой. В Нова Зенландия ще ти го газифицират без проблем, което също лесно можеш да провериш предварително.
      Шосетата ви там и правилата за движение са такива, че няма да може да те разори с разход или да те затрудни с паркиране.
      И все пак като знам тамошния начин на живот май ще го караш само през уикенда този автомобил...
      Като здравина - не се плаши, достатъчно здрави са.
      Рубикона ако е след 2011 и е 3,6 дълга база не е лоша алтернатива, а и можеш да си го киприш дълго време.
      Не че съм приритал за Н3. Просто ми попадна в полезрението като цена до 36000$. Затова поставих и темата. Не съм му фен на Н3. Просто гледам какво в момента може да ми изпадне изгодно. Тука пазара в такъв-птичето каца веднъж на рамото или го хващаш или отлита. Не е както в България ако не ми харесва в Бургас да бягам във Варна или Пловдив или Горубляне или в краен случай Дупница. Нямам такава възможност да "бръмча". Рубикона е 2008 за сведение Wrangler Rubicon Sports Unlimited. Двигател 3,8 предполагам е шест цилиндров. Автомобилът се купува за основен за фамилията като единствен шофьор правоспособен съм аз и ще се ползва всеки ден минимум по 100 км в двете посоки. Има задръствания във час пик от които не мога да се измъкна по 1,5-2,0 часа. Ако избегна пика съм във нас за 30 минути за колкото време взимам разстоянието от Бургас до Свети Влас. Тук пътищата са добри и нямат дупки и кратери. Спазваме правилника за движение и скоростта като лимит. Максимум скорост позволена 100км/час. Иначе падат глави ма земята. 2 километра да си над скоростта и си "вътре". Нямат този толеранс -+10км грешка.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Добре де, не е ли пренебрежително евтин бензина в Нова Зеландия, особено съотнесен към заплатата, за да се говори изобщо за газификация, разходи и проблеми свързани с нея ?
      Бензина никак не е евтин. Не е както в САЩ. Литъра е = 1,95$ или галона е = 7,24$. Заплатите са големи, но и данъците и таксите не си поплюват да Ви призная. Сутрин ставам в 04.00 за работа и се прибирам във 22.00. Работа работа и работа... Иначе просперитет = Нула.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 10-04-16, 12:10.

      Коментар


      • #33
        От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

        Два долара литър е сериозна работа..С тези огромни бензинови мотори, които гледаш, а и задръствания по два часа, разхода ще е сериозен. Защо не се огледаш в по-новите дизелови Ленд Крузери, здрави коли са , а и с качествените горива при вас не вярвам да имаш ядове с дюзи и т.н, още повече, че този сайт е за коли находящи се в Япония, така че избор трябва да има..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

          Гледах ги Ленд Круизърите Прадо. Харесват ми обаче започват от 55000$ нагоре. Това ме спъва.
          ПП. Никой не иска да кара дизел в Нова Зеландия. Продават ги обаче имат допълнителен налог/данък наречен RUC( Road Users Charges ). Ако не го платиш пак едни глоби и едни актове. Това е предплатена сума за примерно 1000км които да извървиш и ако ги свършиш и не си платиш пак "изгаряш". Това е допълнителен пътен данък заради замърсяването на въздуха от дизелите независимо колко са нови. Всички знаете за скандала със Фолксваген и какво дърво гризнаха ВАГ групата заради манипулацията със дизела. Затова гледам само Бензиновите машини и питам за LPG. Явно доста писане ще ми трявба да Ви изпиша за да Ви обясня какво е тук положението. Аз също не знаех нищо за тези неща и си мислех както в България ще дойда ще си изпраскам едно "паркетниче" БМВ на лизинг дизелово и си приключвам проблема ... Да ама не...

          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 10-04-16, 12:08.

          Коментар


          • #35
            От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Не че съм фен на тва негърско недоносче но колко точно от писалите по темата са се качвали на такова? За опита в местни и всякакви други условия ще се направя, че не съм го прочел...
            Наистина ли смяташ, че е абсолютно задължително човек да е карал един автомобил, за да може да направи една достатъчно достоверна преценка за възможните щети при каране извън асфалта, изхождайки от личен опит за условията и наличните данни за въпросния автомобил?
            В конкретния случай, като знаем, че лъскавелякът от снимките по-горе е по-широк и по-висок от Нисан Патрол Y61 и е с доста дълга база, дали не можем да си направим извод, че ако го подкараш из нашенските горски планински пътища, то има голяма вероятност да му надереш боята, че и да посмачкаш тук-там някоя ламарина или степенка?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

              Добре де толкова ли е зле Н3, че ако вляза в едно неразорано поле с малко дървета на сух път няма да изляза? Няма ли блокажи бавни разни блокирани или слип диференциали и раздатка и какво ли не там още?
              Лошото на климата в Нова Зеландия е че е непредсказуем. Сутринта започва слънчево и ясно и след 2часа облаци и проливен дъжд със силен вятър. Това имам предвид: ако вляза на сухо и се наложи да изляза във кално време ще се окопае ли като Халдекс или ще излезе? Не говоря да влизам във пещери и скално катерене....


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • #37
                От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...
                Може да съм несхванАл. Останах с впечатление, че се говори за "опит в местните условия" с въпросното возило. Инък не отричам написаното от теб
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #38
                  От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                  Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                  Добре де толкова ли е зле Н3, че ако вляза в едно неразорано поле с малко дървета на сух път няма да изляза? Няма ли блокажи бавни разни блокирани или слип диференциали и раздатка и какво ли не там още?
                  ...
                  В сухо неразорано поле можеш да влезеш и да излезеш и с лека кола, така че това не е критерий. ;-)

                  При положение, че Н3 е достатъчно висок и има 4х4 с блокиране на раздатката, с подходящи гуми с него можеш да направиш и доста повече. Колко повече - зависи от тебе. Ако искаш да го тунинговаш, има възможност и за по-големи гуми и блокаж на заден диференциал.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                    За задния диференциал имате предвид да се сложат хъбове ли? Такъв ъпгрейд ли? Ако са хъбове автоматични или ръчни...


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Коментар


                    • #40
                      От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                      Кофти ситуация с дизелите значи, брех че и държава..,прав си, че от тука всичко изглежда розово за който не знае конкретиката и спецификите на мястото. А тогава, примерно по-новички Патрули с 4.5 или 4.8 бензиновите мотори гледа ли ? Ако не са много скъпи, това е абсолютно здрава и чудесна машина без недостатъци, а и по-лесно газифициране, сравнено с Хамъра...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                        Sonda затова съм във Дилема във момента. Защото аз опитах да си докарам БМВ-то с контейнер тук, обаче гризнах дръвчето, защото не е позволено да карам със лява дирекция при тяхното движение и това отпадна. Трябвало да обръщам дирекцията във дясна. Паднах от ужас като разбрах това. Сега в България имам едно БМВ чисто ново във гараж х6 F15 и в момента се опитвам да продам х3 F25 на един господин във София. Ако успея и събера парите за къща и за кола ще си взема нещо по-ново и запазено няма да се вкарвам в такива филми. Патрул не съм видял макар да ги харесвам много. Pathfinder от новите модели видях и е много скъп. Затова гледам нещо от около 2008-2010 максимум със един или няколко ъпгрейда ще го направя кукла. Обаче просто нямам много избор. Паркетници има много МЛ, Туарег, Порше старо, но аз не искам такива неща защото съм убеден че в един проливен дъжд този Халдекс ще ме окопае ... Новият Х-Trail гледах,Subaru Forester гледах (той поне има читава репутация) ... Малки са ми като габарити.... Аз съм 1,80 100кг.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Коментар


                        • #42
                          От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                          И какво му е толкова на тоя Халдекс, че като гледам май и кошмари сънуваш с него. Почти всяко мнение, Халдекс, та Халдекс.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                            Silverfox, отнасям се сериозно към тематиката на темата си. Не се бъзикам, нито искам да си губя времето или Вашето във празни приказки. Дайте да не се апострофираме, а да си говорим сериозно и откровено за концепциите. Халдекс! Да обясня патилата си!
                            Не съм впечатлен от него. Само Ауди и БМВ имат читава продукция със Халдекс. Нисан имах Кашкай 2012 фейслифт не съм особено впечатлен от него. Затова негодувам срещу Халдекс. Имам основание. Затова гледам да не бъде нито първа нито четвърта генерация Халдекс. Нямам афинитет към него никакъв. На някой може да му харесва, обаче аз вече не съм му фен. Особено във комбинация със скоростна кутия CVT. Хайде холан навозихме се на тролейбуси! Купих го Кашкая чисто нов от София на бул"Н.Вапцаров" за 43500лева 2,0 бензин/145 коня на нула километра и само след една година го продадох на един господин от Габрово на 27000км за 27000лева. Мерси.
                            ПП. Забравих : имаше и превключвател за предно, 4х4, и бавно 4х4 до 45-50км/час без завиване... Супер опции и "блокажи"! Нямам думи просто! Н3 като не било джип, със Кашкавала ще влезете ли в нивата да се окопаете за окоп в пълен ръст? Аз няма да вляза никога даже и във сухо време. За сняг да не коментирам, че веднъж точно със кашакавала "легнах" в една пряспа на първокласен път и ми увиснаха и четирите "водещи" колела във въздуха и там си останах "пане кашкавал"! Трябваше със ръце да откопаваме пряспата. Нямам повече нужда от такива емоции. Кашкай Царят на Градската Джунгла или на Пътя. Някаква такава му беше рекламата! Мерси още веднъж от Халдекс.
                            Нямам нищо против Патфайндър и Навара и Патрол обаче. Те са друга концепция.
                            Ето това Ауди А6 2008 със Торсен 4х4 е по-добро от Халдекса на Кашкая от 2012.





                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 10-04-16, 13:53.

                            Коментар


                            • #44
                              От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                              В Австралия има такива бензинови Патрули, а и ти е близо..,освен ако не си решил твърдо да пазаруваш само от Гъливер.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                                Дал съм 20% капаро на Гъливер. Засега Те имат добри оферти. Мога да си взема капарото когато поискам, обаче засега се задържам при тях защото имат единични бройки такива примерно на по 20000-30000 км от модели 2008-2010. Запазени общо взето. На различни марки. Затова тях дебна в момента.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X