Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо лекуване на настинка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бързо лекуване на настинка ?

    Освен това! Ако жената ви е срупала бързо сгънете една носна кърпа /текстилна/ сложете малко памук в нея навийте я на компрес и намокрете с ракия,сложетея на връта и спете спокойно На сутринта няма да имате идея дали сте здрави или пияни......но помага особенно ако ви боли гърло

    Коментар


    • #32
      До: Бързо лекуване на настинка ?

      Виждам, че темата е актуална!
      Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
      Привет!
      Сега...да ви питам всичките накуп...
      Абе колеги вие да сте чували за шкембе чорба с чесън и люта чушка и греяна ракия...помага...вярно бе...пробвайте го някой път...
      Това съм пробвал отдавна - вършеше работа, когато дедо ни черпеше внуците - 10-тина сме. Утре-заран баба-македонка така ни цереше от махмурлука, че сълзи и сополи капеха в чорбата. А срещу настинка, другата баба-докторица (за ужас на майка ми) ме пращаше зиме/лете под Боянския водопад, а ако не ми мине - ег@ти инжекцията... И сега, като като ме ряпне грипа - сауна+леден душ - ако не ми мине - спомням си инжекцията на баба и ми минава...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        До: Бързо лекуване на настинка ?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Само за протокола да информирам че според медицината понятието настинка не съществува. Няма такава болест... За който не вярва има световен класификатор на познатите болести (~63 000) и в него настинка не съществува

        Може да е вирусна инфекция, лека или по-тежка...

        Но при всички положения най-универсалното което може да направите и което със сигурност помага на всички е пиене на течности в големи количества... Без значение какви, вода, чай, компоти... каквото и се пие...

        Аспирин в съчетание с витамин C евентуално помага (само гледайте да е на БАЙЕР) а максималната доза на витамин C на ден е ~1грам...

        Парацетамола и неговите производни лекуват симптомите а не причината (двете често се бъркат)... С тях не прекалявайте - вредни са наистина...

        Колкото до домашните рецепти, загряване, топли бани, мед, лимон... в никакъв случай не вредят даже има голям шанс да помогнат...

        И не забравяйте че всяка подобна вирусна инфекция с лечение се лекува за 7 дни без лечения преминава за седмица

        При всички вирусни инфекции е по-важна профилактиката и там да знаете че помага чеснов лук (медицински доказано) и алкохол по малко!
        Изчетох всички доказани и недоказани рецепти по въпроса и единственото систематизирано и смислено нещо по въпроса прочетох от теб.Съгласен съм напълно с теб и искам само нещо малко да добавя-при възникнал здравен проблем пациентите да се срещат със семейния си лекар преди всичко.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: Бързо лекуване на настинка ?

          Досещам се за нещо,но е неетично да го напиша така че сещай се сам,започвай я веднага нямаш време!!!

          Коментар


          • #35
            От: Бързо лекуване на настинка ?

            Първоначално публикуван от потс Преглед на мнение
            ...започвай я веднага нямаш време!!!
            Да бе, няма време ! Минали са едва 5 години от тогава....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bm.gif
Прегледи:18
Размер:6.4 КБ
ID:5416908
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #36
              От: Бързо лекуване на настинка ?

              Настинка няма как да ти напише като диагноза никой.
              Факт обаче е че простудата понижава силно защитните сили на организма ,което води до заболяване , като съвсем не е необходимо да е вирусно.Ами добрите стари стрептококи защо ги пренебрегвате.Част от тях е възможно да са си живеели без конфликти във фарингеалната област допреди това.И простудата да им е дала шанс за изява в живота.Така че до някъде има настинка на езика на обикновения човек.
              Както правилно се отбеляза всички лекарства от групата на нестероидните противовъзпалителни просто облекчават симптомите , а не ги лекуват./може би с изключение на Аспирина/.Това не ги прави ненужни.Температурата е всеобщ сигнал за тревога в организма.В разумни граници /до към 38.5/ е полезна нагоре може да е опасна и трябва да се сваля.Същото важи и за изтощително дълга треска.
              Капките за нос отбъбват/къв глагол само/ лигавицата и така секрета по лесно изтича.до там
              Витамините С , А ... са доказано полезни , в нормалните си дози.Не е най удачната форма за вит С да е в гореща напитка както го слагат.
              Режим-на топло , течности и бабешките илачи са задължителни.Мента , мед ,инхалации....
              Лекар трябва да прецени дали са нужни антибиотици.Към вирусите антибиотиците нищо не правят.Там има антивирусни препарати/тамифлу напр./ които обаче са скъпи и донесоха много пари покрай птичите грипове.Но както писах по горе вирусите може да нямат нищо общо.Опитния лекар може да прецени по симптомите и да не губи време при по тежки бактерийни инфекции да предпише подходящ антибиотик или пък да те прати в къщи на топло да пиеш чайове и да гледаш сериали докато оздравееш.
              П.П. Когато има треска храната трябва да бъде лека и по въглехидратна.Белтъчините са по-скоро вредни.

              Коментар


              • #37
                От: Бързо лекуване на настинка ?

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                Да бе, няма време ! Минали са едва 5 години от тогава....[ATTACH=CONFIG]503899[/ATTACH]
                Да не говорим, че и жената я изрита отдавна.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Бързо лекуване на настинка ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бързо лекуване на настинка ?

                    Прочетох до тук, но никъде не видях, рецепти от народната медицина..
                    Вино се загрява до кипване, слага се червен пипер също така и люти чушки, пие се, докато е горещо и си бомба.. Нито фервекси, нито нищо...
                    А пък едно шкИмбе, с адски много люто/над 10 лъжици, поне за мен, де/, оцет и чесън, също би помогнало в ранен етап......
                    ШкИмбето е велико нещо, пък да не говорим за Лютото
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бързо лекуване на настинка ?

                      Повтарям се, ама...
                      24 часа пълен глад и от настинката и евентуалните последици пълна нула! Нищо няма да Ви стане - пробвайте.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бързо лекуване на настинка ?

                        П.П. Има една терапия, която лекува всичко - от изкълчен глезен до настинка - погрижи се!
                        Успех!
                        +1
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бързо лекуване на настинка ?

                          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                          П.П. Има една терапия, която лекува всичко - от изкълчен глезен до настинка - погрижи се!
                          Успех!
                          +1
                          Аз даже знам точно как става ясно дали терапията е правилно дозирана - На пъпа на девойката се сипва супена лъжица кафе на зърна .... след това се пристъпва към "терапия". Достатъчно е - когато потече кафе.

                          И това не е съвсем измислица. Докторите да кажат. Ама повечето гадини, които ни тормозят с присъствието си в дихателния тракт, се чувстват добре само в точно определени граници от температура, влажност, алкалност ..... и за повечето е достатъчно да им прецакаш жизнената среда за да изпукат. Интензивното физическо натоварване повишава температурата и избива част от гадините. Кръвообръщението се форсира и отнася друга част от тях на непригодни за живот места. Един нетърпимо горещ душ довършва работата до голяма степен. Промивка на носоглътката със солена вода отмива остатъците. Малко греяно вино или ракия допринасят за един здравословен сън след цялото "мъчение" Така процедирам като ме напълзи нещо такова. Обаче хубаво кафе така и не успях да сваря до ден днешен.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X