Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо лекуване на настинка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бързо лекуване на настинка ?

    В страната идва новия грипен щам наречен "Соломонови острови", съобщи доц. Кожухарова. Тази година, още преди сериозното застудяване, вирусните инфекции зачестиха и протичат сравнително по-тежко. Болните се оплакват от висока температура, болки в гърлото, кашлица, хрема, гадене, повърщане и коремни болки. Новият вирус “Соломонови острови” атакува и хора в активна възраст, които принципно не боледуват. Въпреки че нов вирус, също като познатите до сега, ако е в чист вид, той може да се атакува с познатите средства – мед с лимон, кисело мляко, лимони, някои специалисти препоръчват дори чаша червено вино.

    http://dnes.dir.bg/2007/10/13/news2207023.html

    Както писах по-горе за виното не се шегувам.Пробвано е лично и се оказа много ефикасно.

    http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=10&id=11543
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

    Коментар


    • #17
      До: Бързо лекуване на настинка ?

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      ...според медицината понятието настинка не съществува....вирусна инфекция...
      Точно така! Става въпрос за вирусна инфекция. Затова трябва да се използват всички средства за стимулиране на имунната система, особено пък витамин Ц.

      Коментар


      • #18
        До: Бързо лекуване на настинка ?

        Гадното на Гриповете е че са Вирусни инфекции, а до колкото разбирам (без претенции, все пак не съм доктор няма лекарства срещу тях, единственият им Враг е Имунната система - т.е. тя трябва да се подсилва в такъв случаи, аз използвам Изопринозин (Имуностимулатор) и за сега съм много доволен. Но другото гадно е че "малките гадинки" се Учат и каквото ми е помагало известно време след година - две, не работи повече, за това мога да споделя успешните ми "рецепти" през годините (в хронологичен ред):
        1. Много Аналгин Хинин (но го спряха
        2. Упсарин в Ударни дози (2-4)
        3.Забравих името на Хомеопатичното лекарство на Боарон което ми помагаше, ама вече не го пия
        4. Изопринозин

        Естествено към всичко това винаги си е било - Яко витамини и най-важното ако може да си го позволи човек 3-4 дни в къщи в леглото!!! може да не се излекуваш по-бързо, но със Сигурност можеш да избегнеш усложненията, защото "настинката" найстина минава бързо, Но удари ли те в дробовете или другаде - Страдаш Дъъъъълго, а това Трябва да се избягва, че бях чул от някъде че човек имал 3-4 Бронхо пневмонии в Живота си

        Коментар


        • #19
          До: Бързо лекуване на настинка ?

          Като заговорихме за грип да вметна, че от първостепенна важност за нашата устойчивост към разболяване е отношението ни към вирусите. Ако човек е с нагласата "тези вируси нямат власт над мен и не могат да ми въздействат" шансът да се разболее е минимален. Знам го не само теоретично, но съм го изпробвала и практически. И най-уязвим е човек, когато е уморен физически и паднал духом. Това няма нужда от обяснения, мисля.
          Един от най-ефективните методи, които съм пробвала за лечение, са контрастните душове. Знам, че методът не е приятен за мнозина, но бариерата е чисто психологическа. А ефектът е толкова силен, че си заслужава усилието. Лечение+закаляване+тонус за организма.
          ОПИТАЙТЕ!
          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
          Omnia vincit amor !

          Коментар


          • #20
            До: Бързо лекуване на настинка ?

            най добре е да се отиде на достор!!!!
            нека пие ZODAC (укрепва имунната система) + витамин С
            Без парацетамоли фервекси и тн!!!

            Коментар


            • #21
              До: Бързо лекуване на настинка ?

              Откъде е тръгнала въпросната "настинка"? Ако е от гърлото, аз имам едно безотказно и изпробвано средство - повърхностно замразяване, защото повечето вируси извън латентното си състояние са яко кекави макромолекули и ниските температури им разказват играта.

              Методът може да се стори малко драстичен, но се заключава в следното - 2 литра сладолед наведнъж и след това краката във вряла вода с морска сол, за да загреят кръвта. Ако работата е изтървана и вече е започнало стабилно грипосване, сладоледът се пропуска и се минава към някои от описаните по-горе методи.

              Коментар


              • #22
                До: Бързо лекуване на настинка ?

                Мерси много колеги, след разтривки, чайове, легени със гореща вода и сол, днес женаа е по добре, надявам се до утре да и е минало ...
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #23
                  До: Бързо лекуване на настинка ?

                  С риск да се окажа опозиция на мненията на останалите колеги от темата, бих ти препоръчал да посетите домашния си лекар. Аз в момента след подобни самолечения и пренебрегване на една уж невинна „настинка“ изкарах даста неприятно възпаление на бронхите. Откарах десетина дена в боница и двапъти по толкова в къщи.
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бързо лекуване на настинка ?

                    Ако приложте всички горепосочени препоръки, няма начин да не оздравее....

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бързо лекуване на настинка ?

                      Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                      Ако приложте всички горепосочени препоръки, няма начин да не оздравее....
                      Ами тя за два дни ако не се е съвзела ,работата е за сериозна лекарска намеса ,ане за офроуд уидурма.
                      B+

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бързо лекуване на настинка ?

                        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                        Като заговорихме за грип да вметна, че от първостепенна важност за нашата устойчивост към разболяване е отношението ни към вирусите. Ако човек е с нагласата "тези вируси нямат власт над мен и не могат да ми въздействат" шансът да се разболее е минимален. Знам го не само теоретично, но съм го изпробвала и практически. И най-уязвим е човек, когато е уморен физически и паднал духом. Това няма нужда от обяснения, мисля.
                        Един от най-ефективните методи, които съм пробвала за лечение, са контрастните душове. Знам, че методът не е приятен за мнозина, но бариерата е чисто психологическа. А ефектът е толкова силен, че си заслужава усилието. Лечение+закаляване+тонус за организма.
                        ОПИТАЙТЕ!
                        Много важна е психиката! Не са измислени случаите, когато рак се лекува с вяра в излекуването. Имунната система ли се стимулира, някакво Божие тайнство ли е, не знам, но лекарите са сигурни, че действува. При мен действува. (не за рак, пази Боже, за настинките). Ама чак пък контрастни душове-не съм мазохист, все пак:-)))))) Радвам се, че болната се оправила, "с помощта на колегите от форума", Или както беше там... А и моят съвет е в сила 24/365. При мен действува...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бързо лекуване на настинка ?

                          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                          Здравейте, кажете как да излекувам жената за 2 дни че е настинала а искам да я взема на разходката в събота ?
                          Не ги слушай, всичко е загубено !
                          Вземи комшийката или колежката, да те утешава, че си без жената !
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бързо лекуване на настинка ?

                            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                            Не ги слушай, всичко е загубено !
                            Вземи комшийката или колежката, да те утешава, че си без жената !
                            Късно е Жоро, вече се излекува . Трябваше по рано да ме подсетиш
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бързо лекуване на настинка ?

                              няма по-добро лекарство от оригинална руска баня, билки във врящата на камъните вода и бой с дъбови листа....... След това горещ чай, дебели чорапи и на другата сутрин си нов човек. Пробвано многократно на нас и на децата.....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бързо лекуване на настинка ?

                                Привет!
                                Сега...да ви питам всичките накуп...
                                Абе колеги вие да сте чували за шкембе чорба с чесън и люта чушка и греяна ракия...
                                Значи изпиваш бързо, бързо двеста грама греянка с чер пипер люта чушка и мед по ваш вкус, но "чем больше тем хуже...аааа лудше" сипваш си двойна порция вряла шкебе чорба, която подправяш ама много обилно с чесън, оцет, чер пипер, лют червен пипер и си слагаш няколко пресни люти чушлета до ченията...броеве около десет, половин самун хляб и почва едно яко сърбане и потене...
                                След това преобличане и завит в кревата на топло и т.н.
                                Обаче помага...вярно бе...пробвайте го някой път...
                                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                                .................................................................................................
                                Е. Абу

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X