Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на електрическа скара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за покупка на електрическа скара

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скара.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5788910
    Това е моят модел,ползва се от 3 години регулярно, 1600 вата е и е доста силна. Тази рибка я въртях през минута като на чеверме....
    Домува на открита тераса - дъжд, сняг и слънце не са и чужди. Когато пека в тавичката слагам алуминиево фолио и не ме бърка особено какво и колко капе вътре. Когато приключа с печенето я оставям да изстине и затварям капака - не я чистя а я оставям с мазнината - така не трупа ръжда. Чистя я непосредствено преди следващата употреба. Търкам с ламаринката да сваля едрите нагари, после с ръчна телена четка и се показват чисти тръби с леко нагар, пускам я да загрее цепвам една глава лук на две , бодвам едната половина с вилицата и обтривам навсякъде да се обере мизерията. После бодвам и другата половинка на лука и доизчиствам. Следва обмазване на тръбите - ако имам мас слагам в една салфетка една лъжица мас и минавам по тръбите(ако нямам слагам олио), по този начин омазнявам тръбите и обирам нежелания между тръбите нагар, като спре да пуши от мазнината слагам мръвката.
    Ако изгори, ще видя от кой производител е и пак такава ще си взема
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за покупка на електрическа скара

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Нямам нито една от тези изгоряла,с времето се показват реотаните и пак работи,метала се изяжда,леко чука ток от утечка но пък съм инструктирал всички без джапанки да не се ползва изделието.
      Подариха ми такава преди две години, в началото не ми вдъхваше голямо доверие ама контакта в който в включвам минава през ДТЗ, до сега проблем не е имало. Повдигнах й капака с около 4 см за да мога да го затварям докато пека нещо. Мръвките се опичат малко по бързо, също така разпръсканата мазнина по стената другите предмети са значително по малко.

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за покупка на електрическа скара

        Здравейте, преди около 1 година си купих скара от този сайт https://skara.bg и се оказа много хубава не е за 30лв. но за сметка на това досега не съм имал никакъв проблем с нея.

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за покупка на електрическа скара

          Малко настрани от темата. Току-що получих съобщение от Weber, че ще ми подменят неръждаемата горелка на газовото барбекю (Q1200), защото ръждяса и единия процеп се саморазшири от прегаряне. Та, Weber са преценили, че като си палиш барбекюто 10 пъти в годината и неръждаемата горелка ще издържи повече от пет години. Моята издържа 3,5. Изводът: Неръждаемата скара, било тя и електрическа е скъпа и ненужна. Точно контактната повърхност на грила при Weber е емайлирана. Чистенето е основният проблем. Ако имаш скъпо барбекю, то във всички случаи е мислено как да се почиства и разглобява лесно и бързо. Разглобяваш, водоструйка, меглио, съдомиалня пак водоструйка, телена гъба, сглобяваш... Ако ел. скарата е 30 лева, просто я засилваш към гюма омазана и работеща.

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за покупка на електрическа скара

            Първоначално публикуван от vkozarev Преглед на мнение
            Здравейте, преди около 1 година си купих скара от този сайт https://skara.bg и се оказа много хубава не е за 30лв. но за сметка на това досега не съм имал никакъв проблем с нея.
            Тия пари за една скара са 10 години да си купувам нова всяка година. Ако сложа и гаранцията стават 20 години. Иначе по темата - преди два месеца пак смених скарата гаранционно, втори път за година. Явно нещо не ми върви. Тоя път направо пожар стана. Следващата ще сменям производителя, ма те не останаха .
            п.п.Сега се загледах, тези са ми градски, и ги бях нарочил за следващ опит. Ма нещо не са много габровски цените. От друга страна се загледах подробно, има си механизми за разглабяне и почистване. Абе замислих се, ама цената...
            Последно редактирано от Asen Kushlev; 28-05-19, 12:32. Причина: допълване
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #81
              Колеги, дайте отзиви към днешна дата за наистина здрава тръбна скара, омръзна ми да изгарят през месец два и разправии със гаранцията им, ползвам я в къщи под аспиратора, сега гледам от последния пост на темата:
              https://skara.bg/produkt-bg/mr-doro-...инична/ , вярно че скъпа, но ако наистина е здрава както я описват да я поръчам и поне няколко години да не я мисля..., иначе друга качествена алтернатива на тръбна скара?

              Коментар


              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                Върши ама се мие всеки път

                А и се ползва там където има котлон т.е. на печката обикновено на закрито и значи пуши на закрито

                На мен лично скарата ми е по необслужваема......


                А и грил тигана не е баш скара и месото се пържи в собствен сос а не пече на скара.

              • sonda
                sonda коментира
                Редактиране на коментар
                При мене не пуши грил тигана, а и абсорбатора дърпа квото пуши. Не намирам разлика с електрическа скара, виж с дървени въглища-да, аромата е друг. Мие се за 11 секунди с гореща вода. Пускам минута две котлона на макс, да се насветка яко и пече та цепи после.

              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                Дани, имам масивен грил тиган на тефал от тези по 75 лв, ползвам го предимно за печене на пъстърва, при вратните пържоли пускат много мазнина и се получава повече като пържени пържоли вместо изпечени на скара, та тръбната скара си остава класика

            • #82
              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Колеги, дайте отзиви към днешна дата за наистина здрава тръбна скара, омръзна ми да изгарят през месец два и разправии със гаранцията им, ползвам я в къщи под аспиратора, сега гледам от последния пост на темата:
              https://skara.bg/produkt-bg/mr-doro-...инична/ , вярно че скъпа, но ако наистина е здрава както я описват да я поръчам и поне няколко години да не я мисля..., иначе друга качествена алтернатива на тръбна скара?
              Преди месец,от хоуммакс под 20 лв.скара на промоция, Българска ,тръбна

              Предишната не можеше да се чисти, иначе си работи ,няколко години.Не си хвърляй парите на вятъра.Тая скара за 300 лв.трябва освен да пече,и да умее сутрин да води децата на детска градина.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #83
                Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                Колеги, дайте отзиви към днешна дата за наистина здрава тръбна скара, омръзна ми да изгарят през месец два и разправии със гаранцията им, ползвам я в къщи под аспиратора, сега гледам от последния пост на темата:
                https://skara.bg/produkt-bg/mr-doro-...инична/ , вярно че скъпа, но ако наистина е здрава както я описват да я поръчам и поне няколко години да не я мисля..., иначе друга качествена алтернатива на тръбна скара?
                Такава скара видях на живо, доста е масивна, тежи доста. Ако нагревателите са добри ще се пенсионираш с нея. При мен обикновените са с две смени по гаранция и ми е писнало. На тази само парите ме спират.

                ​​​​​
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Писах един имейл на фирмата, дали е възможно да ми изработи въпросната скара но с по-малки размери, че тяхната малка скара си е бая голяма, да видим какво ще ми отговорят, все пак те я произвеждат и би трябвало да могат да я направят с по-малки размери, ще пиша при резултат.

                  Като изключим скарата на дървени въглища, което няма как да го правим в къщи, тръбната скара е най-близко като вкус при печенето на меса

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кой каза че скара на дърва нямам на терасата,само я паля с газовата горелка,и отнема малко повече време.

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Получих отговор от фирмата относно изработката за по-малък размер, за съжаление не изработвали по поръчка размери на скарите, само моделите които предлагат на сайта им, та в крайна сметка най-вероятно ще взимам пак евтина и до следващия път в кофата, абе едно време имаше обикновени тръбни скари които си изкарваха по 3 години и си бяха и евтини и компактни като размери, та такава търся ама....

              • #84
                Тази скара страшно много ми хареса, масивна, истински инокс навсякъде, тръбните реотани се вдигат и под нея тавата може да се изважда и измива, изглежда супер, но като видях цената леле мале....

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:93.2 КБ ID:6658078


                p.s. В крайна сметка реших да си купя ей тази скара на CROWN 2000W на промоция за 59 лева, като я купя ще пиша отзиви.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:skara-crown-egb-3725-image_5f85b6260c1bb_800x800.jpeg
Прегледи:1728
Размер:51.9 КБ
ID:6658088
                Последно редактирано от Еделвайс; 17-10-20, 21:15.

                Коментар


                • #85
                  От моя опит с ел.скари - с реотани, с тръби, иноксови, оксови , тефлонови, с плочи, от 1800-2200 вата - за нищо не стават, освен зиме да си топлиш ръцете. Купувах ги, щото мързелът е голема работа. Изхвърлих всички, без последната, щото броих за нея сума пари и ми свиди. Сега пека мръвките на скара с дървени въглища от Кауф, от тия кръглите, намалена за 25 лв.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #86
                    Я да ви питам , някой пробвал ли е пържолки на фурна, ама в тавата да сложи скаричка , така че мазнотийката да остава отдоло ?
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • ognqn
                      ognqn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ползвам,но не скара,че нямам подходяща,а метални шишове.Предполагам със скарата,корто е по висока,ще е по добре.
                      Шишовете от Лидл,когато има промоция.

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      да, редовно ги пека на грила, както и кърначета, кебапчета, кюфтета и т.н., но не подлагам скара а една оребрена силиконова подложка

                  • #87
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Air_Fryer_09.jpg
Прегледи:1472
Размер:66.5 КБ
ID:6658215
                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Я да ви питам , някой пробвал ли е пържолки на фурна, ама в тавата да сложи скаричка , така че мазнотийката да остава отдоло ?
                    Това съм го пробвал в делиманото с горещия въздух - приличат си повече на печени отколкото на пържени в тава. Просто уреда е с кошница в кофата и мазнината се отцежда в кофата.



                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #88
                      Родителите ми си купиха някаква "скара" която представлява оребрена плоча като на тиганите. Разликата с тигана е, че винаги има някакъв наклон и мазнината се стича в тавичка под плочата. При тигана няма къде да се стича и се получава елемент на пържене, който при "скарата" го няма и си пече точно като скара. Много са доволни и за година не са имали проблеми. Преди това смениха 2 тръбни скари които не изкараха много и бяха ремонтирани поне по един път. Плочата се чисти и поддържа по-лесно и бързо от скарата. Имат и барбекю на въглища, но има още повече разправия с него и не го ползват често. Взеха я от Кауфланд на някаква ниска цена, около 30лв., но е сравнително малка.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #89
                        Скарата Crown с керамично покритие на решетката, доволен съм как пече и то не е на максималната си мощност, на 4 от 5, ето и снимка:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201023_171323.jpg
Прегледи:2304
Размер:518.8 КБ
ID:6660578

                        Коментар


                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това нящу пече доста по различно от открито-реотанена скара

                          Най малкото времето за печене е х2 или х3

                          Ако е с термостат - това им е другата глупост дето трябва да се байпасира

                        • Еделвайс
                          Еделвайс коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тръбната скара си пече по свой си уникален начин и това си е безспорен факт , но съм впечатлен от новата керамична скара, термостата на макс си пече доста силно та чак го намалих на 4, изпекох ги сравнително за кратко време, явно този термостат е по-силен или така настроен.

                          Другото което не е за пренебрегване е че скарата се разделя на 4 части за секунди и за нула време се измива на мивката, нещо което не можеш така да чистиш тръбната скара, само с лук и теленна четка но пък си миришеше като я прибираме.


                          Истината за мен е скарата на жар, но това само на село когато ходим

                      • #90
                        Няма идеално решение мисля аз!
                        Тъй като у нас всички сме спортуващи - съответно ядем "спортна" балансирана храна - като една от най добрите храни е някакво чисто месо с зеленчуци на скара...Та мисълта ми е че си струва да се отделят пари за качествена скара и да се яде повече такава храна.
                        Много ми харесват габровските скари - верно че са скъпи - но още като ги видиш разбираш че е съвсем друго ниво.Това просто е професионална скара - или е за клиенти които имат честа употреба.Тогава излиза сметката.
                        Искам да отбележа два изключително важни факта !
                        След като си правиш труда да печеш на скара (опушваш се хабиш време и т.н) то има смисъл да получаваш освен вкусотията - храната наистина да е качествена.А това означава да печеш без мазнина - само овъргаляни със съвсем малко зехтин/олио и поръсени с шарена сол и пресен чесън на парченца.И червен лук (шабленски)
                        Мога да напиша защо точно тази храна е една от най добрите за спортисти ама....

                        Същото приготвено на жар или с въглища или на огън - ами не е същото защото тогава е спорен въпроса - храната е с отлични вкусови качества но се твърди че поглъща канцерогени от изгарянето на въглищата и други...
                        Така че електрическата тръбна скара - е номер 1 засега...

                        П.П
                        Инвестицията в качествената храна и здравото тяло е възможно най добрата!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X