Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне чеверме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Агне чеверме

    А тези машинки дали сменят оборотите, казаха ми че първия един час се върти 8 оборота в минута а след това по 5 оборота. Някой дали може да потвърди дали е така?

    Коментар


    • #32
      От: Агне чеверме

      Ако питаш мен представа си нямам, това нещо го снимах в центъра на Крумовград преди месец.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Агне чеверме

        Тези гръцките едните имат потенциометърче, а другите копче за две скорости и можеш да си нагласяш оборотите
        Последно редактирано от derhunter; 25-04-16, 19:01.

        Коментар


        • #34
          От: Агне чеверме

          Няма никаква драма с печенето на чеверме - аз лично съм осрал поне 5-6
          Трябва ти да си оставиш време, да не го претупваш. И да не се напиваш зверски през това време, че ти става се тая дали си го направил как трябва.
          Зрав кол, за да не провисне, само със сол и червен пипер да се натърка е достатъчно за приличен вкус, огъня далече, а въглените по близо до бутовете и плешката. Въртене равномерно, мазане със сланина и масло. За да е сигурно, че е изпечено се пробват по дебелите места, врат и бут, с нож се вади по вътрешно месо и ако са изпечени - готово е. Успех и снимай

          Коментар


          • #35
            От: Агне чеверме

            Сланина на агне не се туря. Киснат се треви в зехтин и с тех се маже мръвката, напр. мащерка и чубрица, отделно лучен и чеснов сос, но си требе майстора. Ако се види постно, се маже с олио от лой. Но най-арно си е яре на фурна, греяна с дъб. Може и с чам, но си мирише на смола.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Агне чеверме

              Сланина на агне си се туря и още как. Покрай осраните ми се е случвало и да понаправя някое и друго. Виж, тва със зехтина го чувам за сефте, ич биля не ми звучи като стара българска рецепта. Не казвам, че не става, просто не е българско. Мазането с каквото и да било по време на печенето се прави, за да се храни кожата, да не се напуква и изгаря. Сланината идва много подходяща за това, че пуска по малко. Ако се маже само с масло, да речем, пакетче отива за едно натъркване - за цялото печене ще идат къмто 10-тина кила.
              ПП За всичко "си требе майстора", ма нали идеята е опит да споделим и сами да си го направим!?

              Коментар


              • #37
                От: Агне чеверме

                За мазане се използва вътрешната лой на агнето, завързана на прът. Самото агне за чеверме трябва да е повечко килограми и по-тлъсто, така че лой за мазане има в изобилие.

                Коментар


                • #38
                  От: Агне чеверме

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Да, агне на пещ става идеално!
                  Като малък съм помагал много на дядо ми с гледане. Пещта беше направена от огнеупорни тухли и керпич. До наше село имаше "мина" от която копаеха керпичената пръст. Пали пеща сутринта рано-рано. Предния ден агнето е заклано и подготвено от женорята. Като почервенеят леко тухлите се слага тавата върху въглените в пеща, слага се капака, замазва се и се изчаква да се изпече... Дядо знаеше колко се чака...
                  Единствено не си спомням с какво се "завиваше" агнето, когато се пече, за да не прегори...
                  Колега дедо завиваше тавите с вестници потопени в солена вода немало е фолио.Вестника задължително Раб.Дело щото е бил с много страници.Пък какви патки се печаха в пеща......Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Агне чеверме

                    Дайте поне една натурална снимка бе хора.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Агне чеверме

                      ето - натурално и вкусно















                      Тия неща не стават с писане, стават с печене, печене, пиене и ядене..
                      Наздраве!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Агне чеверме

                        Мишо мен да не ме забравиш кът правиш чевирмето...ще помагам за яденето и пиенето
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Агне чеверме

                          Хайде и малко know-how

                          бирата може да се охлажда и така



                          пие се така



                          мажем непрекъснато



                          наслаждаваме се на гледката



                          проверяваме температурата



                          и се кефим на продукцията



                          дегустацията е непрекъсната и задължителна



                          за тия, дето умиргат от глад, се грее едно камъче, и на камъчето се препичат едни голи мръвки...



                          има и други пинизи, ама то не става с писане, става с печене.
                          Фурнаджийски внук съм, прочее..

                          Коментар


                          • #43
                            От: Агне чеверме

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            ето - натурално и вкусно















                            Тия неща не стават с писане, стават с печене, печене, пиене и ядене..
                            Наздраве!
                            Наслюнчих се !
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Агне чеверме

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Фурнаджийски внук съм, прочее..
                              Извинете, ама освен нека бъде любов и така е рекъл алах за снимките, не се ли вика фурнаджийска унука?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Агне чеверме

                                Аферим, ашкоолусун, машаала...
                                Благодаря ти отново за това..

                                Не знам, Петре, дядото е починал, когато съм бил на 13 месеца. Баба ми - когато бях в армията, тя ми е разправяла за разни пинизи и чалъми, дето се опитвам да не забравям, практикувайки..
                                Хобито е скъпо, ама кефа е голям.

                                Нека бъде любов!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X