Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

    Нема нужда. Колко изкарва едно поцинкована изделие е известно.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Оф аман от заядливци. Три години устойчивост на покритие не показва абсолютно нищо. Цинка ще падне за това време само ако има грешки при обработката.
      Демек въпроса и отговора на него не носят полезна информация.
      Анадън му?
      Анадък! Но не ми се чака още 15-20 лазарника за да разбера резултата !Инак е повече от ясно ,че върху чист метал при това стоманата от която се правят шаситата и една качествена боя ще изкара 3 че и повече години (и пак зависи от климата) .Но съм убеден за себе си че ,ако се стигне до разглобяване на шаси- купе ,бих го играл филма с подцинковането .
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #63
        От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

        Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
        Анадък! Но не ми се чака още 15-20 лазарника за да разбера резултата !Инак е повече от ясно ,че върху чист метал при това стоманата от която се правят шаситата и една качествена боя ще изкара 3 че и повече години (и пак зависи от климата) .Но съм убеден за себе си че ,ако се стигне до разглобяване на шаси- купе ,бих го играл филма с подцинковането .
        Е то да свършиш всичката хамалогия и разходи (хамалогията всъщност не е чак толкова голяма, при наличие на седмица във висок гараж с поне един подемник), да стигнеш до оголено шаси и да свършиш нещо друго освен поцинковане си е кощунство още по дефиниция. Изключвам случаите когато по разни причини се гони докарване на автомобила до заводски вид. Поцинковането със все транспорта би трабвало да се вмести в 500 кинта. Вярно, има досадно прокаване на резби след това, ама пък спестените проблеми по подръжката на шасито в цял вид, ако смяташ да ползваш возилото дълго време, като нищо могат да отидат на същата сума, ама няколко пъти.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ако смяташ да ползваш возилото дълго време, като нищо могат да отидат на същата сума, ама няколко пъти.
          Тука е заровено кучето.
          Много хора си мислят, че ще карат този джип вовеки.
          А в общия случай го продават след няколко години.

          За мен няма смисъл от поцинковане на стара машина, по горните причини.
          А джип който се кара по същество ще умре доста преди да изгние рамата му, ако просто се боядиса а не да се поцинкова.
          Ама кой както си прецени.

          П.П. Кольо съм. Погрешка писах от профила на брата.
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • #65
            От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

            Отвътре като как мислиш да го боядисаш? Щото отвън е само фасада.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

              за заводското поцинковане - според мен целевия пазар на офроуд машините /и въобще на японските МПС/ е бил основно в топлите страни и САЩ - в първите проблем с ръждата няма, а пък американците си купуват нови преди да са им изгнили рамите... Проблемният пазар е Централна и Северна Европа - гадостите, с които се обработват пътищата разяждат дори и поцинкования метал по-бързо от солената вода... Мога да покажа чисто нов колесар за лодка закаран зимата до яз. Искър и обратно след 3 месеца стоене /неизмит /цинкът е потъмнял като на 3-4 годишен колесар редовно топен по гръЧко/...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #67
                От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                В пчеларските среди има един лаф "хиляда пчеларя хиляда практики" та и тук така !
                Зависи кой какво търси ,с какво разполага и дали си пие редовно хапчетата��
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • #68
                  От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                  Както по-рано ви уведоми Яро, "не е мръднала". Като "мръдне" - ще ви уведомя да си знаете "срока на годност". А когато "мръдне" пак бих повторил процедурата, една седмица отпуск е нищо за такова лежерстване след това. Колата се кара целогодишно и не - не се мие след всяко зимно излизане. Нормално е цинка да потъмнее, по-скоро става матов, това се случи още на първата година и така си е без промяна. Кадмираните детайли като болтове, гайки и шайби вече не са кадмирани - така че кадмия държи до 3-4 години макс. Снимки за сегашното състояние едва ли са необходими, но при желание ще направя някоя и друга.
                  Поздрави,
                  А.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                    Благодарско от мен !
                    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                    Кольо.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X