Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

    Ето с това може да проследиш процеса. А за пълнене от вътре аз 100% биx се доверил на готов продукт, не на самоделка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90554466_1_585x461_kamera-za-kanali-i-dr-gr-plovdiv.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5710072
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Аз примено не бих се заигравал много, а бих я измил хубаво от вътре и от вън, вътре с вакса, от вън с 3в1, но не дебело, а според предписанието. Без битумни и подобни. После, ако не ти хареса резултата ,след година - две, го мисли. За тенекиите е друг въпроса. Там спасени почти няма, освен да не я караш през зимата.
      Точно сега съм година-две след като не ми хареса резултата и го мисля
      Когато взех патрула от The Gallery of Brumen - галерия за класически и спортни автомобили в Холандия беше слънчице, но си личеше едно нескопосано покритие тип under body coating и аз като съвестен и горд собственик на култова машина веднага я вкарах в бокса за "оправяне" на нещата. Подхода беше водоструйка, четки с флекса, купето беше леко надигнато на трупчета, без да се разкачат инсталациите, колкото да се бърка тук-там. След почистването служихме ръждопреобразувател, после епоксиден грунд и накрая някакво боди. Резултата - бодито "дръпна" грунда и стана някаква юфка... Затова вече съм крайно скептичен по отношение на трайни покрития върху така почистена основа. Или пясък, киселинна вана и цинк или почистване колкото може и после нещо тип "картера отвътре никога няма да ръждяса". По отношение на "мазните" неща виждам три недостатъка - първо винаги ще цапа, но в крайна сметка ти като легнеш под колата без друго чист не излизаш, второ ще си иска ежегодна поддръжка и трето, ако не ти хареса няма чистене... докато пак не стигне до киселинната вана в завода за поцинковане.
      Предимството, освен че е лесно и евтино е, че поне колкото има ефект все ще е положителен, докато сега реално аз със предното покритие съм нанесъл много повече вреди отколото полза заради джобовете които държат влагата барабар със зимната химия.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #33
        От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

        Измислих перфектното решение. Махаш секторната кутия и монтираш от Ровър. Ще протече набързо, ти ще доливаш през ден. Отдолу всичко ще е мазно от завихрянето. Като крайна сметка ще забравиш за ръждата. А сега сметни колко шишета ATF ще трябва да налееш, докато стигнеш четирицифрената сума, която ще трябва да платиш на веднъж. Ако не ти харесва идеята, казвай, ще мисля друго.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #34
          От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

          С тези юфки може би наистина е по-добре във ваната.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #35
            От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

            Тарга, мисли как Сашо да постигне три от трите опции в твоя подпис... ;-)

            Сега сериозно, Сашо, помисли за първият вариант (трайното решение) но на етапи, стига работата по купето да не е много.

            Коментар


            • #36
              От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

              Мислих. При мен няма условия за такава офанзива. Да не ти казвам, че съм забъркам в същата схема и очаквам скоро да ме пребият. Качествено но бавно, мнооооого бавно.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Измислих перфектното решение. Махаш секторната кутия и монтираш от Ровър. Ще протече набързо, ти ще доливаш през ден. Отдолу всичко ще е мазно от завихрянето. Като крайна сметка ще забравиш за ръждата. А сега сметни колко шишета ATF ще трябва да налееш, докато стигнеш четирицифрената сума, която ще трябва да платиш на веднъж. Ако не ти харесва идеята, казвай, ще мисля друго.
                Супер, дай само и някой течащ ровърски агрегат за задната част и проблема ще е решен на 100 %
                Иначе заклетите мазда фенове казват, че 626 е единствената кола на която и ръждясва картера... щото капка масло от никъде няма
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Тарга, мисли как Сашо да постигне три от трите опции в твоя подпис... ;-)

                  Сега сериозно, Сашо, помисли за първият вариант (трайното решение) но на етапи, стига работата по купето да не е много.
                  Подписа на Таргата дълго съм го съзерцавал

                  А по отношение на етапите - да, на етапи го мисля. По принцип знаеш каква е крайната цел:



                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...rol+double+cab

                  Дори исках всичко да стане наведнъж, но здравия разум ми подсказва да действам на етапи. Но все пак, мисля, че ако се аутсорсва проекта, както каза Джими, все пак е нормално да се пипнат и ръждичките по купето на този етап.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    .... След почистването служихме ръждопреобразувател, после епоксиден грунд и накрая някакво боди. Резултата - бодито "дръпна" грунда и стана някаква юфка... Затова вече съм крайно скептичен по отношение на трайни покрития върху така почистена основа ....
                    Нещо сте объркали .... Аз навремето правих моя Патрул и такива проблеми не е имало. Сега, че не е "вечно", не е.
                    Щом искаш поцинковано шаси, мислил ли си да си намериш читаво шаси и да го поцинковаш, и да чака готово за монтаж? Проучи стават ли от Y60 и Y61 с дизелов ДВГ и ако трябва преправяне в какво се състои.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                      Да използвам темата да питам и аз нещо. Предварителното измиване и почистване отдолу, а после и вапцането с парафини и други неща, ако човек няма канал и пароструйка, но иска да си го направи сам, къде може да стане? Преди аз го правих при Ник Николов като имаше сервиз - http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%E9%ED%E4%E6 и сега, след 4 години и половина е време пак, че на места отново е избила напълно повърхностна ръжда. Та ако някой знае място, ще се радвам да сподели
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                        Само да ви спомена - парафина за пистолет на Novol за пълнене отвътре е идеален. Доста е рядък, прониква навсякъде и прави тънък, но устойчив филм. Преди зимата го играх това. Отвън съм със смесица от 3 марки, и по-гъст и по-рядък, но малко или много "класически", тоест приличащ на тоя от спрейовете, нищо че пак беше от пистолет. Не съм сигурен, но отифдоха нещо като 7-8 бутилки за късо терано - целия под + шасито отвътре и отвън. Мърлява и неприятна работа е, но се свършва за 3-4 часа.

                        и... предполагам че ще е значително по-удобно и лесно на подемник, не на канал.

                        Предварително колата отдолу може да се измие тук (вдигат я на подемник и я мият щателно, само трябва да им подскажете типичните места на които се събира кал, за да се постараят повече там):
                        https://www.google.bg/maps/@42.68982...2!8i6656?hl=bg

                        Имаше и още едно място в София, дето миеха пак на подемник, но не помня къде, пък и не се старах да търся повече - това ми е на 500м от вкъщи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Нещо сте объркали .... Аз навремето правих моя Патрул и такива проблеми не е имало. Сега, че не е "вечно", не е.
                          Щом искаш поцинковано шаси, мислил ли си да си намериш читаво шаси и да го поцинковаш, и да чака готово за монтаж? Проучи стават ли от Y60 и Y61 с дизелов ДВГ и ако трябва преправяне в какво се състои.
                          Мислих го, даже сега Белата като беше пуснал да се продава едно го мислих много сериозно, защото това щеше да ми е отлична възможност и да го удължа, и купето да се направи на двойна кабина и въобще много зайци Обаче влизам в приключение с регистрацията и номерата на рамата и на купето.

                          П.С. Злати, на работа съм, да знаеш
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #43
                            От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                            Ще го вземеш бракувано/не регистиран нов внос, с копие на талона, па после тия работи се оправят в КАТ.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                              гледам темата се разшири и извън поцинковането, та да питам и аз: моята рама е отворена и няма къде да се скрие гнязта, по тази причина може да се измие и почисти хубаво, но с какво да се намаже след това, така че да не иска всяка година разправия
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                                Пясъкоструй и тънко епоксидно покритие. Ама то ако ще я махаш за пясъкоструй, и без друго е по-добре да я поцинковаш.

                                ...обаче, "отворена" рама означава рама от П-образен профил, а такива май не правят отдавна. Сигурен ли си че е такава?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X