Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ хромиране...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да НЕ хромиране...

    Тук ще споделя конкретни наблюдения и общи впечатления по този така наболял въпрос - хромирането на декоративните детайли по автомобилите.

    Малко предистория. Преди няколко години един много уважаван автомобилен спортист се свърза с мен и ме помоли да му съдействам с реставрацията на една "гърбава" Варшава 201 - челен опит, ноу-хау, информация, части, картинки и т.н. Съгласих се и започнах да следя процесът отблизо. Беше радост за окото! Такова старание рядко се влага по нашите земи. Трима човека напасваха вратите два месеца (!!!), за да има минимално количество кит (тези коли са ръчно монтирани в завода и всичките панели са подбирани индивидуално - за това когато си купиш нова врата или калник, понякога минава доста време и зор, докато докараш линията и луфтовете). По Варшавата не бяха пестени по никакъв начин части, време, нерви, средства...

    Дойде моментът за галваничните покрития. Всичките детайли бяха изпратени за хромиране при Николай в Трявна през Септември 2013 г. и последният елемент беше получен през декември 2014 г.!!! Причините за забавянето бяха абсурдни. Например, в края на 2013 г. след проявен интерес на какъв етап са частите, той отговори:
    - Много ми е студено, помещението не се отоплява и шлайфът духа силно! Като се постопли ще ги направя.

    В началото на 2014 пък:
    - Ами сега сестра ми дойде на гости, по-натам ще ги довършвам...

    Трябва да подчертая, че от страната на клиента всичко беше точно. Плащанията се извършваха поетапно, т.е. когато Николай се обади и въпреки, че "му е студено", казва "дай пари". Никакви пазарлъци не е имало - каквото е казал, това е платено.

    Цената на услугата възлезе на около 3700 лв. (да, три хиляди и седемстотин лева!) за двете брони, решетката, бумеранга на капака, дръжките на вратите и... пепелника! Гривните на фаровете и тасовете са нови - не са прехромирани.

    Времето може да бъде единствен съдник за качеството на услуга от този вид... Е, не мина много време (малко повече от година) и вижте за какво ниво говорим:

    Бумерангът се е пробил при шлайфането и отворите не са заварени... Личат ивици от едра шкурка под покритието:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786507.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:6112311
    ... Няма ниво!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786509.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:6112312

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786508.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:6112313
    Без коментар...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786514.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:6112315

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786515.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:6112316

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786511.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:6112314
    След хромиране а абсолютно недопустимо да личат еднообразни следи от шлайфането. Има ги навсякъде...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786519.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:6112317
    Някакви странни петна, които не могат да се изчистят:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786512.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:6112318
    Избива ръжда, въпреки консервационния парафин, с който са намазани...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786504.jpg
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:6112323

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786517.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:6112319

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786520.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:6112320

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786523.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:6112321

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036786521.jpg
Прегледи:1
Размер:140.3 КБ
ID:6112322
    Последно редактирано от м20_маниак; 05-04-16, 13:18.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

  • #2
    От: Къде да НЕ хромиране...

    Аз бих му палнал цеха. С кеф и безплатно.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Къде да НЕ хромиране...

      Младежо, кажи КЪДЕ да хромираме детайли, че се събират!

      А за трявненеца ми изглежда по-скоро некадърник и след това мързеливец. С парите сте изгорели.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        ела аз ще ти покажа с много голямо удоволствие какво е направил.

        при арменеца
        Последно редактирано от м20_маниак; 05-04-16, 21:01. Причина: сливане на публикации

        Коментар


        • #5
          От: Къде да НЕ хромиране...

          Не знам какво бих направил, ако колата, частите и парите бяха мои.

          В София и в Пловдив съм хромирал и никелирал детайли и съм доволен, с някои малки уговорки. В Пловдив например правят ЦАМ, но пък не подготвят. Каквото дадеш, това получаваш. От към здравина на покритието нямам оплаквания.

          Иначе, за предпочитане е да се намират нови или добре запазени детайли.

          Първоначално публикуван от belin. Преглед на мнение
          ела аз ще ти покажа с много голямо удоволствие какво е направил.

          при арменеца
          Не познавам никакъв арменец и не знам какво му е правено. Но знам, че тия ръждилници горе струваха близо 4 бимберици и ги чакаха над година. Покритието върху ЦАМ-овите дръжки ти остава по ръцете, когато отваряш вратите. Още с получаването, хромът се отлюспваше от "пресните" брони.

          Предлагам и други сблъсквали се да снимат и качат такива "висококачествени", но за сметка на това - скъпи изделия, за да се създаде по-ясна картина за тези, на които им предстои да си хромират чаркаляците от автомобила/мотоциклета/другото хоби и т.н.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #6
            От: Къде да НЕ хромиране...

            В Панагюрище има фирма, нямам точен спомен, ама мисля е това: http://www.business.bg/f-56573/galva...ruzhie-sd.html

            Имаше добри отзиви за тях от мой познат от ЕВН, каза че там правели част от поръчките и са доволни.Не било като едно време, когато ги топели в цинкови вани и ставало покритие от 100 микрона, но сега било добре в сравнение с други- 25 микрона.
            Не съм сигурен, че точно това е фирмата, ама ми каза за Панагюрище, фирма не ми е казвал...

            Коментар


            • #7
              От: Къде да НЕ хромиране...

              Най-добре работете с "Екогалваник" в Русе, няма да съжалявате. За споменатите пари ще галванизират един камион детайли, за качеството досега не съм имал забележки.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #8
                От: Къде да НЕ хромиране...

                Стояне честно казано не знам как оцеляват в тази пазарна ситуация такива "професионалисти" . Знаеш как работим горе за толкова години поне аз не знам клиент да си е отишъл недоволен от качеството на работата . Повечето с които работим са ни клиенти от едни 20 и кусур години . Ако нещо не ни е по силите и технологичните възможности да го направим просто не го правим пращаме клиента при някой колега който има възможностите да го направи качествено . Имам един колега от ПОФИ на ЗММ който се занимава с галванични покрития ще го питам какви са възможностите на ваните му .
                Последно редактирано от sek.1; 06-04-16, 06:44.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Къде да НЕ хромиране...

                  Ами явно така оцеляват - ден година храни, на час по лъжичка и т.н. Може би ако някой си хромира бронзова или месингова статуетка и си я държи вкъщи на секцията, ще е доволен. Ама тая Варшава ще трябва да я сложим в бетонен саркофаг, за да устиска "хрома" още 2-3 години

                  Знам как работите и каквото е правено при вас, няма грешка. Ако всички действаха така, щяхме да сме Швейцария. Да, обаче сме на Балканите, тука всеки втори е тЕрикат (обикновено - селски ) и това е нивото.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде да НЕ хромиране...

                    Да се включа и аз по темата - това е резултата от работата на "Хром дизайн" в София. Детайла е броня - изпъкнал детайл, без ръбове, кривини и т.н. Лесна работа!
                    Но.....още, като я направиха преди 3г. я върнах - хрома се лющеше - изключително мърлява подготовка, дори не бяха я обезмаслили като хората.
                    За тези 3г. колата е седяла непрекъснато в гараж, изваждана е общо 20 дни...има 1 дъжд и 2 миенета, изключително деликатни. Резултата - цялата предна броня е на люспи, пълна трагедия.

                    Искам да я оправя и приемам всякакви предложения, като разбира се ще я ще я демонтирам и закарам и до друг град - заслужава си предвид некадърието на настоящите.....
                    Имам и 2 буфера, които преди това "Дизайна" въобще не успяха да направят и аз не сложих, но сега мисля да си окомплектовам бронята в оригинално състояние.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160802_124800.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5722143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160802_124811_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5722144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160802_124830.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5722145

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде да НЕ хромиране...

                      Колеги някой може ли да ми препоръча къде да си нося детайлите за хромиране ?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X