Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбо, рециклирано или втора ръка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

    Какво по-точно им е несъвместимо? Изходящия колектор, интеркулера и и фланеца на ауспуха са еднакви. Последно, какво взе, само пълнител или цяло турбо? Ако разликата е само в тръбичките за масло и вода, това се оправя елементарно. Или просто от там, от където си взел турбото, трябва да вземеш и въпросните тръбички.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

      Здрасти,
      Цяло турбо съм взел. новият вариант ГТ 2052с
      ТБ 25 има в средната част от това което видях 3 тръбички, докато ГТ 2052с има само 2 - вход и изход за масло и нищо друго.
      При ТБ 25 третата тръбичка явно както казва Спарки е за охлаждане, може да има и 4 та откъм колектора, която аз не виждам, незнам.
      Ако отида на вариант замяна на ТБ 25 с гт2052с явно ще трябва да се шунтират допълнителните тръби, които обаче не ми е ясно от къде идват, в какви посоки и с каква цел се движи течноста, и дали е масло или антифриз.
      В момента на джипа е монтирана тб 25. Видимо присъединителните размери към колектора поне, са еднакви и за двете турбини.

      Поздрави!

      Коментар


      • #33
        От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

        Поогледай. Кристално ясно е кое е масло и кое антифриз. На моята турбина тръбичките са 4 - вход и изход масло и вход и изход вода. Маслото идва от тръбичка, тръгваща от болт над масления филтър.

        В сервизното ръководство всикото това го има и в картинки. Ако новата турбина наистина няма охлаждане с антифриз се шунтира лесно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

          Момчета, Христос Возкресе!

          Днес имах за губене малко време и реших да видя дали пък няма да мога сам да си сваля турбото, викам си ще видя дали ще тръгнат болтовете, че от много места чувам, че ще имам зверски проблеми. Първия тръгна, втория и той...и на шега на майтап го свалих за около 2 часа.

          Моето турбо също няма антифриз, GT2052s e. Явно тия се слагат след фейслифта. Сега като го поразгледах свалено установих интересни работи. Надирането по охлюва е по-очевидно, отколкото беше предния път като го гледах преди може би 500км. То и осезаемо свисти повече. Странното е, че въпреки сериозния радиален луфт не усещам такъв аксиален. Не че това е показателно пробването на ръка, но очаквах да леш и от тази гледна точка. Е, не е. Не виждам надиране и от топлата част. Възможно ли е това?

          Страничен въпрос - така и така съм разкостил системата, удобно ми е да затапя ЕГР тръбата откъм изпускателния колектор. Това достатъчно ли е или трябва да сложа плочка и на входящия и трябва ли да пипам вакуума или да си го оставя така?
          Въобще да махам ли ЕГР-а? Утре ще гледам колко е мизерията във входящия колектор, засега виждам само омасляване, но като цяло нямам оплаквания. Да развалям ли работеща система, макар и недолюбвана?

          Коментар


          • #35
            От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Да развалям ли работеща система, макар и недолюбвана?
            Да.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

              А може ли някаква обосновка? Не че не оценявам съвета или се съмнявам в него, но някакси предпочитам да знам като правя нещо защо го правя

              Доколкото ми е известно функциите на ЕГР са екология (макар да не е много популярна тезата, аз съм с две ръце ЗА) и по-бързо загряване на двигателя до работна температура, също полезно според мен. При положение, че входящия колектор е сравнително чист, а и изходящия такъв не е кой знае колко мръсен (черен е естествено, но няма отлагания камо ли затлачване или образувания) явно системата работи добре.

              Коментар


              • #37
                От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                За да е чист входящия колектор, турбото трябва да е пускало повечко масълце. В момента в който всичко това са оправи, няма как да остане чист твърде дълго.

                Точно при тоя мотор по-бързо загряване заради ЕГР-a не чакай. Относно екологията - в годините на производство на моя, и тия с EGR и тия без се водят EURO2. От там нататък се сещай сам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                  Освен това ЕГР-а работи само на празен ход и малки натоварвания. Загряването на разделнокамерен дизел не е толкова голям проблем.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                    Да, наистина турбото пускаше масло, затова и го рециклирам След като свалих и изчистих колектора мога да потвърдя, че запушване няма, само доста отлагане на масло. Най-много на средните 2 цилиндъра. Разбираемо, те са най-близо до въздуха идваш от разваленото турбо. ЕГР тръбата също е чиста.

                    След изказаните мнения съм 90% на мнение да го махна, трябва ми една вечер да преспя, за да съм 100%

                    Следва да се върна на въпросът, стига ли да сложа планка или трябва да затапвам и вакуума? Ако е достатъчно само планка има ли значение дали ще е от страната на топлия или студения колектор?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                      Дори да работи в момента нормално, ще дойде момент, в който няма да е така и тогава пак ще сваляш колекторите. За бързо загряване на двигателя, при мен нямаше особена файда. Пускаше се с копче на таблото. По-добре си сложи мокра печка... 1000 пъти по-добре.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                        /.....

                        Следва да се върна на въпросът, стига ли да сложа планка или трябва да затапвам и вакуума? Ако е достатъчно само планка има ли значение дали ще е от страната на топлия или студения колектор?
                        Ако не е затлачен и не е останал открехнат - най безболезненият вариант е да се извади вакумното маркуче от страна на ЕГР и да се затапи подходящо - няма планкиманки и винаги има опция да си закачиш обратно вакума , ако те загризе съвестта за екологията .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                          Освен това някои не можеш да ги затапиш така лесно. Щом работи нормално би трябвало да затваря добре, т.е. дърпането на вакума ще свърши работа.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                            Това турбо на гарет 2052 мисля ,че се намира и при мерцедес ц250тд(варианта на турбото с гейт, щото има и гт2052в при ауди 2,5тди с внт). Намира се едно такова читаво със здрави перки и приемлив луфт, един ремонтен комплект 1 ден разглобяване , почистване и сглобяване и после се праща за баланс на избрано от вас място. Моето турбо нещо почна да ми вие, и своевременно се запасих със студена част и перка, после един ремонтен комплект и те така...
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #44
                              От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Да, наистина турбото пускаше масло, затова и го рециклирам След като свалих и изчистих колектора мога да потвърдя, че запушване няма, само доста отлагане на масло. Най-много на средните 2 цилиндъра. Разбираемо, те са най-близо до въздуха идваш от разваленото турбо. ЕГР тръбата също е чиста.

                              След изказаните мнения съм 90% на мнение да го махна, трябва ми една вечер да преспя, за да съм 100%

                              Следва да се върна на въпросът, стига ли да сложа планка или трябва да затапвам и вакуума? Ако е достатъчно само планка има ли значение дали ще е от страната на топлия или студения колектор?
                              Планка на студения колектор. Там вакуумите можеш да ги оставиш. Трябва да откачиш вакуумите на дроселовата клапа между колектора и интеркулера. И да ги запушиш, разбира се. Или от някоя морга да си вземеш фланец от терано без EGR. Или да ти направят фланец - елементарен е.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Турбо, рециклирано или втора ръка?

                                Може би тъп въпрос, защо да откачам вакуума на дроселовата клапа? Да не би тя да има участие, съответно да се затваря, само когато постъпват газове от ЕГР-а и в останалото време да е просто един преход от кулера към колектора без реално участие в горивния процес?

                                Иначе турбото избрах да го рециклирам в Турбос Хют, според сайта на Гарет са официален представител за България. Понеже жена ми го занесе в техния офис, каза че вече имало оставени двайсетина турбини...т.е. имат сериозен оборот.

                                Оставено е вчера следобяд, днес сутринта ми се обадиха да ми кажат какви са пораженията и какво ще струва...масрафа беше около 540лв за една камара помляни чарколяци. Аз избрах направо цяла нова средна част за 620 + комплект гарнитури за 25 кинта. Утре уж ще е готова.

                                За сравнение в т.нар. "сервиз в ТУ Варна", т.е. Унитех Турбо ремонта е 120 камъка като средна част е 340лв за китайска и 600 за оригинална, отделно куриерските разходи за тоя туч с оскъпяването заради голям наложен платеж. За там също четох предимно добри неща, а и приятели със сервиз ми ги препоръчаха.

                                Т.е. бях на кантар между двете фирми понеже и двете са отзивчиви и изглеждат коректни и накрая реших инстинктивно. Това ако на някой му предстои същата одисея да знае какво да очаква

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X