Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделно Багерче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделно Багерче

    Незнам дали темата е за този раздел но невидях каде другаде мога да я кача

    Та става на въпрос за това самоделно багерче което според мен нее нищо сложно за изработка а и може би няма да излизи кой знае колко солено а би вършило чудесна работа

    Ето за какво иде реч -

    http://www.ebay.co.uk/itm/Powerfab-P...IAAOSwVL1WEtYp

    Та въпросът ми е някой срещал ли е планове или чертежи за подобно багерче които неструват 260 лв?
    И ако някой е виждал на живо такъв тигър да сподели мнение

  • #2
    От: Самоделно Багерче

    За такова нещо ти трябва чертеж?

    Другите неща са много по-сложни за намиране-подходящ двигател, с хидравлична помпа, кофата, разпределителя за хидравликата...
    Намери ги тези неща, изработката е лесна, и без чертежи.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Самоделно Багерче

      Срещал съм обяви в бг.сайтове за такова багерче китайско ново за около 2000 +- лева ново с бензинов едноцилиндров двигател.
      А за направа на такова нещо без качествени чертежи си е предизвикателство.
      Като ефективност спрямо 3 ма души с лопати си е супер.
      Има клипчета в Тубата.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Самоделно Багерче

        Малко по-нагоре пише че струва 100лири. или аз бъркам нещо.

        Коментар


        • #5
          От: Самоделно Багерче

          100 лири чертежа...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Самоделно Багерче

            Не колега 100 лири е само чертежа да си купиш.
            А аз точно това искам челтеж а Двигател разпределител и помпи ще си намеря изобщо неса ми проблем но требва чертеж Да се знае какви рамена какви хидравлични цилиндри трябват и така!!!
            А ми трябва евентуално за домашна употреба за неко основка да се копне за ограда за някоя тръба да се смени а и като е малко и събрано винаги може да му се намери място и да не пречи!
            А и най вече ми предстои да си правя ограда и ще трябва да се изкопае 80 метра основа и за това ми се иска нещо такова защотот е малко може да се промуши на всякаде няма да гази и да околовози като голям багер!

            Коментар


            • #7
              От: Самоделно Багерче

              Имам чертежите на мини булдозерче някъде като линк.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Самоделно Багерче

                дай да видим кво е пък това булдозерче

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделно Багерче

                  Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
                  Незнам дали темата е за този раздел но невидях каде другаде мога да я кача

                  Та става на въпрос за това самоделно багерче което според мен нее нищо сложно за изработка а и може би няма да излизи кой знае колко солено а би вършило чудесна работа

                  Ето за какво иде реч -

                  http://www.ebay.co.uk/itm/Powerfab-P...IAAOSwVL1WEtYp

                  Та въпросът ми е някой срещал ли е планове или чертежи за подобно багерче които неструват 260 лв?
                  И ако някой е виждал на живо такъв тигър да сподели мнение
                  То в линка си ги има чертежите ,какво повече ти трябва?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоделно Багерче

                    Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
                    дай да видим кво е пък това булдозерче

                    Ето, но размерите са в инчове:

                    https://www.scribd.com/doc/9271020/M...Plans-Assembly

                    В тубата има и доста клипчета.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоделно Багерче

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      За такова нещо ти трябва чертеж?

                      Другите неща са много по-сложни за намиране-подходящ двигател, с хидравлична помпа, кофата, разпределителя за хидравликата...
                      Намери ги тези неща, изработката е лесна, и без чертежи.
                      Коле, кофата е ламаринена, май като всяка друга кофа, и не ми се вижда твърде масивна. Даже да е от Hardox, има фирми, от които можеш да си поръчаш да ти карежат частите на лазер и после е само заваряване.

                      За цилиндрите са дали ход 200мм. Дори само по картинки може да им се прецени и диаметъра. Най-скъпото на това чудо е това под седалката и мотора(предполагам хидромотор), дето го върти.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоделно Багерче

                        Много се извинявам но изобщо несъм видял че има линк в описанието и да има качена снимка с размерите на най-важната част!Ми разпределители според мен от някой мотокар могат да се намерят Хидропомпи има във всеки селскостопански магазин за по 60-60 лв чисто нови, Двигател като за начало може да започнем с китайски който по спомен варира около 200-300 лв, Бутилките също по отпадаци могат да се намерят или от земеделска техника и желязо и доста заварки и най вече свободно време и ядове!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоделно Багерче

                          Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
                          Много се извинявам но изобщо несъм видял че има линк в описанието и да има качена снимка с размерите на най-важната част!Ми разпределители според мен от някой мотокар могат да се намерят Хидропомпи има във всеки селскостопански магазин за по 60-60 лв чисто нови, Двигател като за начало може да започнем с китайски който по спомен варира около 200-300 лв, Бутилките също по отпадаци могат да се намерят или от земеделска техника и желязо и доста заварки и най вече свободно време и ядове!
                          до тук добре
                          испускаш най важното
                          Паворота
                          тям е най важното опора на гебане въртеж надигане и придърпане за ход и много други нештища
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоделно Багерче

                            Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                            испускаш най важното
                            Паворота
                            Е там може да прояви творчество!! Много малко към много голямо зъбно колело например задвижено пак от хидравлика!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоделно Багерче

                              Абе човек който е на ти с техниката няма да се затрудни особено при конструирането на такава играчка.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X