Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделно Багерче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Самоделно Багерче

    Мен Лично ме притиснява както казва колегата положението на цилиндрите и точките на захват защото или ще изпокъса всичко или няма да има сила да работи!
    А за хидравликата си мисля че на разпределителите не може да няма реголиране на дебита с което нещата могат да се напаснат точно и движенията на машината да станат както трябва!(никога несъм разглеждал разпределител но трябва да има реголиране почти съм Сигорен)

    Коментар


    • #32
      От: Самоделно Багерче

      Мен лично ме притеснява, че си тръгнал да правиш машина, без да имаш някаква техническа култура.
      Както отбеляза Цецо, на твое място, бих пробвал да управлявам багер или багерна уредба, за да разбера, що то и какво му е мезето, пък тогава да конструирам роднините му.
      Не се сърди на Кольо. Той е понаправил това-онова и знае от коя страна се държи инструмента.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Самоделно Багерче

        Доновия не е инжинер,но да се каже че няма техническа култура е невярно.Също като Кольо и той има безкраен проект на базата на Нисан Патрул(според мен по-добър от Франко) и много други, неизвестни на форумната общност,вероятно заради това,че не е толкова списвателен,колкото Кольо.Така че съм сигурен,че ако се захване с това багерче ще го направи,ако и да е по метода на пробите и грешките.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #34
          От: Самоделно Багерче

          Да напишете за човек когото не познавате че не е технически грамотен, след като е изградил цех за производство на дограма и стъклопакети, като половината машини вътре са собственоръчно направени от него и баща му, и тук там чужда помощ е малко несериозно. Но това няма как да го знаете нито пък за Нисан-я защото не публикува във форума или на други места. Стига че повлекохме темата към спама.

          Коментар


          • #35
            От: Самоделно Багерче

            Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
            Да напишете за човек когото не познавате че не е технически грамотен, след като е изградил цех за производство на дограма и стъклопакети, като половината машини вътре са собственоръчно направени от него и баща му, и тук там чужда помощ е малко несериозно. Но това няма как да го знаете нито пък за Нисан-я защото не публикува във форума или на други места. Стига че повлекохме темата към спама.
            Целия проблем е за тези 260 лева!
            По- трудния начин ще загуби поне 2600 от проба -грешка ,но всеки си знае... безплатен обяд няма !
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #36
              От: Самоделно Багерче

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              ...бих пробвал да управлявам багер или багерна уредба, за да разбера, що то и какво му е мезето,....
              Аз също бих се пробвал, но съм почти уверен, че няма кой да ми даде да седна зад лостовете.

              Коментар


              • #37
                От: Самоделно Багерче

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Аз също бих се пробвал, но съм почти уверен, че няма кой да ми даде да седна зад лостовете.
                Ти па,мерак да имаш...Мое те уредим на един манипулатор,дет го ползвам за товарене и разтоварване на трупи...Ръчки да искаш...

                Ся,по темата...Не съм инжИнер,ама знам как се пише...Произвел съм някоя и друга машина,ама чак сега се отвори тема да се похваля...Още сега мога да се обзаложа,че с тази концепция и техническата(и не само)грамотност дето излъчва колегата,ще създаде един не много евтин но пък доста успешен родео тренажор...
                ПП.Тази автоматична мотика е инженерно недоразумение като концепция...И най фрапиращото са балоните върху които е качена.Затвърждава го и упоритата липса на опори...

                Коментар


                • #38
                  От: Самоделно Багерче

                  Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                  ...И най фрапиращото са балоните върху които е качена...
                  Ако бяха напълнени с чугуний, или в краен случай с бетон... Но пък тогава рамката ще се сгъне. От нея нагоре изглежда добре?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Самоделно Багерче

                    Специално обръщение към Цеци (donovia) ако имаш желание за направата на багерче набави нужните части Аз ще го зглобя да покажем още едно Белослатинско творение в деѝствие.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Самоделно Багерче

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Ако бяха напълнени с чугуний, или в краен случай с бетон... Но пък тогава рамката ще се сгъне. От нея нагоре изглежда добре?
                      НапротиФФФ...Рамката е зле...,щот е 60х60 х ??...скакауец...балоните също помагат.Това ще направи беля докато го транспортираш до обекта....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Самоделно Багерче

                        Май вече се загуби целия смисъл на темата

                        Въпросът беше дали някой е виждал на живо това нещо и заслужава ли си изобщо да се прави???

                        Ако си заслужава, евентуално някой ако е срещал чертеж който несе плаща(никъде няма гаранция като платя 100 паунда за чертеж че нещата ще се получат както трябва)

                        Със сигорност няма да го почна на проба грешка защото времето ми е ценно и ще ми е по-евтино дад дам 100 паунда и да го сглобя за 7 дена и край!!!

                        А ако започна да копувам всичко чисто ново и да го правя с неща от магазина съм сигорен че цената на багерчето ще мине 5000 лв и проекта губи смисъла си!!!

                        А това че са предадени на отпадаци неозначава че са стари и изхабени За хората които не са чули за завод МИЗИЯ който за по малко от месец беше откраднато всичко и предадено на отпадаци с очите си съм видял в пункт за отпадаци над 1000 броя чисто нови хидравлични цилиндри със тапитеи отделно разпределители и така нататък и съм сигорен че ако сега отида в този пункт мога да си взема много нови неща на смешна цена И КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА ЧЕ СА ОТ ВТОРИЧНИ КАТО СА НОВИ????

                        Определено в 2 страници Писанки Само един колега качи снимки и планове на булдозерче за което му благодаря, всички останали ми обесняваха как небило така както си го мисля и как незнам колко много сложно е?

                        Понеже влизам в сезон и нямам никакво свободно време но Ви обещавам зимата да Сглобя такова багерче с части от вторични сурвини и без никакви планове и чертежи дори ако намеря или измисля подходяща база ще го направя и самоходно с вериги или квото измисля!

                        ТЕМАТА ЗА КЛЮЧ Просто е БЕЗМИСЛЕНА

                        Коментар


                        • #42
                          От: Самоделно Багерче

                          Темата е интересна и се надявам колегата да покаже скоро работещ образец . Ако е от вторични суровини още по-добре.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Самоделно Багерче

                            https://yandex.ru/search/?text=%D0%9...0%B8&lr=111184



                            http://video.agaclip.com/w=GqVbVHNG6tK
                            LZ1NBN

                            Коментар


                            • #44
                              От: Самоделно Багерче

                              Да си седиш пред монитора и дистанционно да преценяваш кой каква техническа култура има, не е сериозно. Човека пита конкретни неща, някой и конкретно отговарят, дават чертежи, намират линкове и не губят времето на всички ни с това да ни обясняват колко е драматична ситуацията. Така че седни и си направи каквото си решиш.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Самоделно Багерче

                                Няколко самоделки.

                                http://www.oilyhands.co.uk/Build_your_own_digger.htm
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X