Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

    Понеже днес влязохме в малко спорче с един приятел, да попитам -
    Според вас ще има ли ефект, повишаване, поне малко, на мощността на голям турбо-дизелов двигател, 300 ТД, 147 к.с. Мерцедес, за да бъда по-конкретен, ако освободя аспусите?
    Демек да махна всички гърнета и да има само една голяма тръба, примерно ф76, вместо гърнета?

  • #2
    До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

    от мой опит на нисан 3.3 тд само тръби без гърнета.
    пали си търкалетата. и гори повече.

    Коментар


    • #3
      До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

      Нека си гори колкото душа му иска!
      Но дали ще му се вдигне мощността или ще постигнем обратният ефект, да му падне мощността?

      Коментар


      • #4
        До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

        И аз съм го пробвал това, не съм я водил на динамометър, но субективно - сменя се само звука (много малко заради Турбото, което гаси звуците) вървежа или не се променя или се променя незначително.

        Коментар


        • #5
          До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

          пробвай.
          нищо не ти коства пробата.
          при мен е добре.върви повече и гори повече.
          но не карам по генерация .имам тръби до праговете.

          Коментар


          • #6
            До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

            Пада(колко грозна дума) или се вдига(а тази е много хубава)!!!
            А сега сериозно - Мой приятел твърди, че точно заради турбото, мощността ще му падне, а аз не мога да намеря логика и обясмнение на това, което казва?!
            Трябва да имало поне едно гърне, което малко да задържа изгорелите газове, за да помага на работата на турбото!!!

            Коментар


            • #7
              До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
              пробвай.
              нищо не ти коства пробата.
              при мен е добре.върви повече и гори повече.
              но не карам по генерация .имам тръби до праговете.
              Да бе нищо - кинти, кинти, взе да ми писва!
              Само наливам, а джип НЕМА!!!

              Коментар


              • #8
                До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                на всеки четиритактов двигател, когато му освободиш изходящите газове мусе вдига мощноста , ама от порядъка на 3 до 5 конски сили, което по принцип несе усеща много.
                boko
                Jeeep---KIA
                https://www.facebook.com/autoboko/

                Коментар


                • #9
                  До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                  Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                  Пада(колко грозна дума) или се вдига(а тази е много хубава)!!!
                  А сега сериозно - Мой приятел твърди, че точно заради турбото, мощността ще му падне, а аз не мога да намеря логика и обясмнение на това, което казва?!
                  Трябва да имало поне едно гърне, което малко да задържа изгорелите газове, за да помага на работата на турбото!!!
                  Моят приятел, който твърди това е много на ти с Дизелаците, особено Мерцедесите, и повечето от вас го познават, а другите са чували за него, но няма да кажа кой е!
                  Но това не пречи да си пообсъдиме тоз въпрос, щот ми се стори интересен!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                    скоростта на газовете върти турбината.но отвора на турбината е по малък от диаметъра на аспухната тръба.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                      Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение
                      на всеки четиритактов двигател, когато му освободиш изходящите газове мусе вдига мощноста , ама от порядъка на 3 до 5 конски сили, което по принцип несе усеща много.
                      Това ми е ясно, по принцип, но тук става въпрос за 3000 кубика ТУРБО дизелов двигател!
                      3, 5, колкото толкова, кой ти ги дава!!!
                      Да не са надолу обаче?!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                        доколкото аз съм проучвал, промените по изпускателната система се правят на "проба-грешка", да го смяташ е непосилно
                        т.е. пробвай с права тръба, пробвай с различни диаметри, с различни съпротивления (чупки, резонатори и т.н.)
                        или се прежали и иди при някой тунинг "майстор", който ще направи същото (ще е напред с малко опит, или с мнооого, ако го е правил за същия двигател), но пък ще те одере
                        остава въпроса как меришефекта при пробите - взимаш си дино-час или ...
                        и още - да издам малка, но стара "тайна" - на един от известните зверове по Божурище, ауспуха му беше една педя след турбината - от това по-бързо развъртане - здраве, има трик и пред охлюва - по спомен леко стесняване вдига скоростта на газовете;
                        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                          скоростта на газовете върти турбината.но отвора на турбината е по малък от диаметъра на аспухната тръба.
                          Демек освобождаването на системата, от ауспуси, би улеснило работата на турбината и респективно вдигнало мощността?
                          Това е и моята логика!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                            Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                            доколкото аз съм проучвал, промените по изпускателната система се правят на "проба-грешка", да го смяташ е непосилно
                            т.е. пробвай с права тръба, пробвай с различни диаметри, с различни съпротивления (чупки, резонатори и т.н.)
                            или се прежали и иди при някой тунинг "майстор", който ще направи същото (ще е напред с малко опит, или с мнооого, ако го е правил за същия двигател), но пък ще те одере
                            остава въпроса как меришефекта при пробите - взимаш си дино-час или ...
                            Е, аз тунинговах целия джип, са па за едно гърне!!!
                            Да не направя някоя глупост, и да ми се смеят после!?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ще има ли ефект освобождаването на аспусите при голям Турбо Дизелов двигател?

                              абе брат несе притесняваи тва е изпробвано и доказано.
                              ако искаш малко силичка в повечко се вратва турбинката и тогава 50кс - повече.
                              boko
                              Jeeep---KIA
                              https://www.facebook.com/autoboko/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X