Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бракониери!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бракониери!

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Вече има,след дискусия с колеги по работа и риболов.Вчера са отишли за сом,и още нещо.Той единия колега
    леко пораснал 140кг. на 2.00м и само иска билетите.Защо на на всеки по-голям водоем няма контрол?
    Не е толкова трудно,да се плаща заплата на няколко човека.
    Браво лятото кат се засечем ще почерпя .
    Наслука
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #32
      От: Бракониери!

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Кофти тема със съмнителна полза но е хубаво да я има. Току-виж измислим начин за борба с ИАРА, защото мрежи и прочее прасещини се ползват с иключителното им съгласие и участие. Езерец и Дуранкулашкото блато уж резервати, със специален статут и още незнам какви супер специални грижи но със всяка следваща година става по-зле. Мрежи вече има и по самият бряг, директно на малкото разрешени дупки за любителски риболов. Влизането в тия два гьола с плавателни съдове е строго забранено за хора без връзки с ИАРА. Миналото лято ми се наложи да издиря личният тел.номер на шефа на тая измет (понеже на обявените телефони за добрички район, никой не ебаваше да вдига). Обясних му, че на Езерец е пълно с лодки, та ако може лично да се погрижи хората му да си свършат работата. Нашия ми излиза с номера, че тя тая работа не била тяхна работа а на РИОСВ. Цирка след 10-тина минути стана пълен, когато "съвсем случайно" на всички лодкаджии някакси едновременно им писна да свинстват и си обраха шибаните круши. Тва шефа на гейтаците. Правете си сметка на по-ниско ниво как стоят нещата.
      Сефте комендантски ! Можеш да си звъниш колкото искаш приятелю и на когото си искаш , не само ти , ами и всички които апелират за ползване на 112 . Преди 2 години на редовен лов за бекас сгащвам 2ма бракониери със Опел "Фруктиера" пълна с дърва до козирката и окопана като дива свиня в тресавище в една локва . След кратък оглед заключвам , че тия няма да излязат от там поне 1 час и звъня на 112 с най любезна молба , ако обичат да пратят някой да ги хване без гащи . Тия от 112 ме прехвърлиха на полицията а от там ме преметнаха на горските , който за протокола се намират на 4 мин. от района . Последните ме увериха , че веднага ще изпратят екип . От любопитство се въртях наоколо още 45 мин. за да видя как ще ги хванат , но не би !?!?! Никой не се яви за това време .... Така , че приказките че като звъннеш на 112 били длъжни да реагират са пълни глупости !!!
      ВСИЧКО Е СИНДЖИР МАРКА , и най големия бракониер е държавата .
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #33
        От: Бракониери!

        И какво от това? Да си траем ли? Докато за риба тръгнем само по платените, а ловците по-добре да ходят със сопи да се подпират, че пушката тежи повече и иска чистене!? Нещата не стигнаха ли до тук точно защото едни си траят, а други са тарикати и знаят, че никой и с нищо не може да им попречи?
        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

        Манол Денев

        Коментар


        • #34
          От: Бракониери!

          В никакъв случай не апелирам към "траене" . Напротив . Явно трябва да се досажда упорито за да си мръдне задника някой . Просто споделям мой опит със 112 и други ангажирани институции . От 112 си подадоха сигнала и ме свързаха с другите по веригата , но това дали те ще се "почувстват" длъжни да реагират явно е въпрос на лична преценка .
          Тогава бях така любезен да им предоставя марката и регистрационния номер на автомобила , но при положение , че не са го хванали ( по скоро не са искали да го хванат) , няма какво да се направи . Още повече , че въпросния джип е собственик на бракониер , който целия район го познава и живее в село с 8 къщи и един трансформатор . За това време можеше да дойде екип и от окръжния град който е на 30мин , а тези от горското от съседното село не можаха ......
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • #35
            От: Бракониери!

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Ако има такава тема,моля да бъде преместено там.
            Яз.Розов кладенец,гр.Гълъбово,шарана се бие в папура.
            И месари бол,кой с каквото намери?После викаме,ми то няма риба
            за нас риболовците и никой не взема мерки!Звънях и на ИАРА!
            Положението е пак същото,че и по-лошо!
            Циганина с вилата вътре,за 10мин.и дим да го няма!
            А тия от ИАРА си хващат мухи по....!
            Е, няма да има риба!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #36
              От: Бракониери!

              И тази година на Розов Кладенец е така,двама цигани с парашутки за четири часа напълниха два чувала с шарани. Звъняно на ИАРА,после на 112,ами НИЩО! Така и никой не дойде,а и защо си плащаме билети не знам?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #37
                От: Бракониери!

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                И тази година на Розов Кладенец е така,двама цигани с парашутки за четири часа напълниха два чувала с шарани. Звъняно на ИАРА,после на 112,ами НИЩО! Така и никой не дойде,а и защо си плащаме билети не знам?
                НЕ знаеш какво да кажеш, ако беше споменал думите - нападение, ножове, цигани, кръв щяха да долетят, понякога се налага да се импровизира...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Бракониери!

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  НЕ знаеш какво да кажеш, ако беше споменал думите - нападение, ножове, цигани, кръв щяха да долетят, понякога се налага да се импровизира...
                  Що не пробваш там "по света" да дигнеш службите по тревога с откровена лъжа и инсинуация?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бракониери!

                    Не става,че сме на работа и няма как да си напуснем работното място. Няма закон за бракониерите,там е истината! ИАРА-та да ги затрият,и без това нищо не вършат!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бракониери!

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Не става,че сме на работа и няма как да си напуснем работното място. Няма закон за бракониерите,там е истината! ИАРА-та да ги затрият,и без това нищо не вършат!
                      Взимат заплати! Малко ли е? някой роднина на хранилката, борим безработицита ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бракониери!

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Що не пробваш там "по света" да дигнеш службите по тревога с откровена лъжа и инсинуация?
                        Аз от години работя с много служби и когато някой/някога/някъде не работи по правилата то тогава и аз започвам да "огъвам" правилата докато започват нещата да се случват както трябва, всеки си има глава на раменете и решава сам за себе си какво и как иска да постигне, аз до момента проблеми с постиженията нямам, който има такива проблеми да се замисли - къде е проблема...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X