Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бракониери!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бракониери!

    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    Абслютно точно казано.
    Да добавя само че в повечето поне при мен случаи че разговора се и връща.
    За повечето координация и навигация на извършващите проверка съответните органи.
    Това имах предвид, че сигнала се приема от някоя лелка,която примерно не познава района, и хабер си няма къде се намира еди кой си гьол. Докато и обясниш, пък тя да те разбере, пък докато предаде на който трябва...губи се много време.Затова си мислех,че е по-добре директно на ИАРА, ама от друга страна пък колегата е прав,че на 112 сигналите се записват, и може да има някакъв контрол.
    0884 987 137
    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

    Коментар


    • #17
      Re: Бракониери!

      Колеги на 112 се обаждайте. Те са длъжни да информират съответните служби, пази се запис на обаждането и т.н. би трябвало и да ги контролират /не 112 а службите по подадени сигнали/

      Коментар


      • #18
        От: Бракониери!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 zasada.jpg
Прегледи:1
Размер:256.4 КБ
ID:5709663

        Тази стълба води към колибка от маскировъчна мрежа между клоните, на десетина метра от импровизирана висяща хранилка насред гората в лесопарк Липник край Русе - любимо място за разходка през цялата година на съгражданите ми. Не съм ловец и нямам идея дали там ловът е разрешен, ма едва ли. Пък се съмнявам да е импровизирана засада на фотограф за нощни снимки. Няма начин да стоя и да чакам да се появи някой че да звъня, няма начин и да се размърда някой ако просто се обадя и кажа че съм видял това в парка и вероятно е дело на бракониери.
        Някакъв печеливш ход?

        Коментар


        • #19
          От: Бракониери!

          Аз съм звънял на 112,ИАРА,ИАГ,Защита на птиците и на каквито други съм се сетил за риболов в защитени територии (и то с мрежи), за незаконна сеч и за ловен тероризъм ,но ефект никакъв. Лова и Риболова трябва да се забранят поне за 10 години ,а масовата сеч и износ на дърва завинаги!

          Коментар


          • #20
            От: Бракониери!

            Ехе чак пък да се забраняват лова и риболова тотално не. За дърводобива съм съгласен. По- голям контрол трябва от страна на държавата, то направо сме си разграден двор за вскякъкви нелегални индивиди.

            Коментар


            • #21
              От: Бракониери!

              Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
              Аз съм звънял на 112,ИАРА,ИАГ,Защита на птиците и на каквито други съм се сетил за риболов в защитени територии (и то с мрежи), за незаконна сеч и за ловен тероризъм ,но ефект никакъв. Лова и Риболова трябва да се забранят поне за 10 години ,а масовата сеч и износ на дърва завинаги!
              Доста крайна мярка,за такива като нас/ловци и риболовци/ които си плащаме билетите и спазваме закона!
              Не е това начина да спрем бракониерите,просто държавните институции трябва да вършат работата за която плащаме ние.
              И в гората е същото,съгласен съм да се спре износа.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Бракониери!

                Докато няма ефективни присъди,все ще е така!
                ИАРА дори и да има желание,не може да огрее на всякъде,затова трябва да помагаме и ние.
                Напоследък се учредиха няколко клуба и сдружения,който заедно с ИАРА пазят няколко язовира.
                На Пясъчник за около две години,риболовци и ИАРА извадиха,около 20 000м. мрежи и напоследък почти не намират.
                Освен бракониерите,трябва и повечето риболовци да си променят мисленето,ако искаме и за напред да има риба.


                Поздрави!!!
                Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                Коментар


                • #23
                  От: Бракониери!

                  ИАРА не намират мрежи защото знаят къде са и търсят другаде.Няма оправия,баш бракониерите са дупе и гащи с ИАРАджиите.Който вярва в нещо друго,да ме извинява,ама е наивник.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: От: Бракониери!

                    Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                    Докато няма ефективни присъди,все ще е така!
                    ИАРА дори и да има желание,не може да огрее на всякъде,затова трябва да помагаме и ние.
                    Напоследък се учредиха няколко клуба и сдружения,който заедно с ИАРА пазят няколко язовира.
                    На Пясъчник за около две години,риболовци и ИАРА извадиха,около 20 000м. мрежи и напоследък почти не намират.
                    Освен бракониерите,трябва и повечето риболовци да си променят мисленето,ако искаме и за напред да има риба.


                    Поздрави!!!
                    За да ги заболи евентуално, трябва да звъним. Дано някой се сети да провери и малко да натисне институциите.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: От: Бракониери!

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      За да ги заболи евентуално, трябва да звъним. Дано някой се сети да провери и малко да натисне институциите.
                      Ако им зачервим телефоните,може и да стане?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: От: Бракониери!

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Ако им зачервим телефоните,може и да стане?
                        Иначе конкретно по този случай има ли резултат ?
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: От: Бракониери!

                          Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                          Иначе конкретно по този случай има ли резултат ?
                          Не,на 0888005900 не вдигна никой.Този излезе на първо четене.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: От: Бракониери!

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            За да ги заболи евентуално, трябва да звъним. Дано някой се сети да провери и малко да натисне институциите.
                            Преди време се организира протест пред Министерство на Земеделието,за съжаление имаше педеситина човека,иначе по форумите всичко реве!
                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Не,на 0888005900 не вдигна никой.Този излезе на първо четене.
                            Колега,свържи се с Върхара,той знае по Старозагорско,на кой трябва да се звъни.
                            До колкото знам,в твоя район има сформирана група,която вършее мрежите на Паничаревци на Жребчево.

                            Поздрави!!!
                            Последно редактирано от derhunter; 06-04-16, 00:53.
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бракониери!

                              С настоятелно звънене от много хора, до зачервяване става. Рядко, мудно, но става. Миналата година след такава кампания се дотътрили на Панчарево по време на забраната на щуката. Имало и полицейска патрулка с тях. Събрали бая въдици ми каза местен, който лови и през седмицата. Писали ли са актове не са ли, не се разбра, ама поне са се появили. Това добре, ама дори да им стане постоянна практика пак кой знае каква файда няма, щото въдичарите колкото и да упорстват не могат да намалят критично популацията на рибата.

                              Истинските гадове са тези дето вадят на едро, с мрежи или други присъщи на бракониерите методи. А тях, както се каза и тук и както всеки риболовец знае, няма кой да ги лови щото не само, че не ги гонят ами ги и пазят щото си плащат. Примерно на Искъра, вододайната зона. Пази ли се? Пази се. Що нощем е като Венеция от лодки? Щото вадят бяла риба като за износ. Значи за да го правят в кюпа са и пазещите.

                              За да започне да тръгне поне към оправия, преди и жабите да свършат, без да включваме няколко годишна пълна забрана за всякакъв риболов на всякакви риби, щото то и сега е забранено бракониерството и без да включваме романтично-пожелателни изявления как трябва да се затегне контрола и отговарящите да си вършат работата може да се направят две неща.

                              Да се разреши нощния риболов във всички сладководни басейни. Има наглеци дето и оръжие ще извадят ако им попречи някой, но има и много бракониери, които не излизат когато има хора наоколо. Да се донапишат някои текстове в закона, в посока детайлно определяне на функциите на риболовните сдружения, като им се дадат и по-скоро вменят охранителни правомощия, в сътрудничество с полицията, разбира се. Поне това обсъждаме с колеги по гьоловете.

                              И още нещо, което е малко в страни от темата, но е причина за намаляване на рибата. Примерът е от Панчариво, но съм чувал да става и на други язовири. По-миналата година, май-юни, езерото пълно, рибата хвърлила хайвера, средата на юни изпуснали язовира, та сушата стигнала до трибуните. И всеки може да се сети колко риба се е родила. Значи институциите, които работят на една и съща територия трябва да си говорят и координират. Министерство на земеделието и храните, то като принципал или самата иара (пак и нарочно с малки букви), сами или чрез шапкатата си, да казват на, или органите, които се занимават с водите, че там са много и на различни нива, да питат кога да изпускат и как да регулират нивата, разбира се ако не е наложително заради опасност от наводнения.
                              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                              Манол Денев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бракониери!

                                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                                Иначе конкретно по този случай има ли резултат ?
                                Вече има,след дискусия с колеги по работа и риболов.Вчера са отишли за сом,и още нещо.Той единия колега
                                леко пораснал 140кг. на 2.00м и само иска билетите.Защо на на всеки по-голям водоем няма контрол?
                                Не е толкова трудно,да се плаща заплата на няколко човека.
                                Последно редактирано от georgipetkov64; 07-04-16, 16:28. Причина: правопис
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X