Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    всяка забележка на тема правопис при обсъждане на технически проблем
    Има едни такива герои и тука
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

      Уважаеми Господа! Не се притеснявайте за такава болежка като "неграмотност" и/или "техническа грешка" допусната в процеса на словоизлияние поради висока скорост на писане, "дебели пръсти и неудобни таблети/смартфони! Предлагам да се наеме на щатна длъжност срещу заплащане Модератор-Лингуист-Филолог. Нарочената персона, ще има за цел да кУригира на всички нас и така наречените "задници", "гъзове" и "седалища" (което за мен лично не е обидна дума, защото в България всички местонахождения на височайши служби се оприличават със това "звание". Цитат: 5. закрила на националната културна идентичност и културата на .... съвет в съответната община, на чиято територия е седалището на културния институт. ..... за закрила и развитие на културата, Закона за народната просвета, ... http://mc.government.bg/files/73_ZZRK.doc ) Всеки в бързината, допуска всякакви грешки. Някои са наистина поради неграмотност, други са чисто технически грешки. Не може всички да са еднакви в образованието и ценза си, нали? Аз имам позната, която има 3(висши)(2 (две) от които са Английска и Арабска Филологии) образования и пак "избикаля" проблемите по неин си Шуменски способ и метод на изразяване. Да не говорим за останалата част на България където във всеки регион има локален израз/диалект. Не всеки обаче, който е ходил на училище е достатъчно грамотен даже да се подпише. Имам един познат от с.Дорково който се казва Христо и може да се подпише със едно Х което съвпада за късмет с неговата главна буква на името, но всъщност момчето едвам е завършил 3 клас. Във една Великобритания има около 8 000 000 неграмотници. Сиреч- една България.
      Britain has up to eight million adults who are functionally illiterate, a report out today revealed. The World Literacy Foundation said one in five of the UK population are so poor at reading and writing they struggle to read a medicine label or use a chequebook.
      http://www.dailymail.co.uk/news/arti...hequebook.html
      https://fullfact.org/news/are-one-fi...ts-illiterate/
      Фактите са от 2012 година. Това не трябва да ни успокоява, напротив. Но и не трябва да издребняваме за една запетайка или четвъртата точка на многоточието, която е всъщност завършека на фразата.


      Смятам, че идеята ми ще бъде одобрена на първо четене! Оставам с респект искрено Ваш:
      Викинг.
      [emoji106][emoji23][emoji3][emoji122]

      Коментар


      • #33
        От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

        Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
        която е всъщност завършека на фразата.



        [emoji106][emoji23][emoji3][emoji122]
        Това, въпреки че съм задник, не го знаех.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X