Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София и отпадъците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София и отпадъците

    Доживяхме, да ни е честит:

    http://www.mediapool.bg/vsichki-bitovi-otpadatsi-na-sofiya-shte-se-goryat-v-zavoda-ot-1-april-news247418.html


    В тоя ред на мисли:
    - клошарите и циганите изгориха всички контейнери за разделно събиране в квартала (на 2 пъти), за да могат да си ровят и да се "прехранват"
    - някакси още ми мирише от далечната 2005, когато точно лятото в жегите не се събираше боклука поне седмица, кошовете преливаха и ароматизираха цяла София и оставиха незабравим спомен - 11 г. по-късно има завод
    - ТЕЦ-а хубаво ще гори 10% по-малко газ, ама сметката за парното и топла вода няма да мръдне надолу (щом при срива на нефт/газ сега намалява с пренебрежими процентчета)
    - "въй" тоя компост - 10 кг са си 10 кг и явно са си мои, защо да не си ги потърся
    - и т.н.
    Последно редактирано от muvo; 31-03-16, 01:03.

  • #2
    От: София и отпадъците

    Първоначално публикуван от muvo Преглед на мнение
    - "въй" тоя компост - 10 кг са си 10 кг и явно са си мои, защо да не си ги потърся
    Не само че можеш, от половин година вече ги раздават срещу бележка за платена такса смет.
    slivizasmet.blogspot.bg

    Коментар


    • #3
      От: София и отпадъците

      Първоначално публикуван от muvo Преглед на мнение
      ...
      1> клошарите и циганите изгориха всички контейнери за разделно събиране в квартала (на 2 пъти), за да могат да си ровят и да се "прехранват"

      ...
      2> ТЕЦ-а хубаво ще гори 10% по-малко газ, ама сметката за парното и топла вода няма да мръдне надолу (щом при срива на нефт/газ сега намалява с пренебрежими процентчета)
      По 1: в моя квартал най-редовно гореше някой контейнер за смет (и за разделно, и за общо събиране). Конкретно край моя блок ги палеха пушачите (установено с камера). Сега съм в предградията - циганите преглеждат кофите (и добре че са те, защото извозването е малко яваш-яваш), ама никой нищо не гори.

      По 2: Никой не е намеквал че новият вид гориво, заедно с инсталациите които ще го горят и ще пречистват пушеците, ще е по-евтино.

      Коментар


      • #4
        От: София и отпадъците

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        По 2: Никой не е намеквал че новият вид гориво, заедно с инсталациите които ще го горят и ще пречистват пушеците, ще е по-евтино.

        А, няма да издребняваме разбира се Заводът си е супер и единственото нормално и правилно решение за град като нашия (при алтернативата Суходол и/или возене на боклука на 150 км...).
        Даже тая работа с RDF горивото за ТЕЦ-а си е нещо като бонус. Лошо няма - 10% по-малко руски газ за ТЕЦ-София - значи по-малко доларчета за Газпром, малко по-малко зависимост от руския газ. Не знам колко струва целият завод и допълнителната инсталация на ТЕЦ-а, за да работи с RDF гориво (от ЕК имаме 530 млн. лв. по ОП "Околна среда", по думите на Фандъкова 84% от проекта е финансиран безвъзмездно), а по думите на МОСВ мин. Ивелина Василева ползването на RDF гориво би трябвало да се отрази и на цената на топлоенергията, тъй като ще намали частично разходите за закупуване на природен газ (като се замести с преработен боклук). Та намек има... И пак според Фандъкова:"Плановете са след три години една трета от населението на столицата да се топли благодарение на боклука" - сега това ми звучи като фантастика малко, но пък ако стане, ще е не бонус, ми направо чудесно).
        Последно редактирано от muvo; 31-03-16, 22:00.

        Коментар


        • #5
          От: София и отпадъците

          Във Виена 1/3 от домакинствата се топлят с боклуци и завода се намира почти в центъра на самия град. За първи път като го видях на живо, го помислих за някакъв замък
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар


          • #6
            От: София и отпадъците

            Само на мен ли ми се види проблемно горенето на всякакви неща, в гъсто населен район?

            Коментар


            • #7
              От: София и отпадъците

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Само на мен ли ми се види проблемно горенето на всякакви неща, в гъсто населен район?
              Зависи от технологията. Все едно в София доста от жилищата се отопляват и сега по този начин. Само че с по-нискотехнологични средства.

              Коментар


              • #8
                От: София и отпадъците

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Само на мен ли ми се види проблемно горенето на всякакви неща, в гъсто населен район?
                Имаш предвид, печки на твърдо гориво и камини?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: София и отпадъците

                  Аз точно тях имах предвид.

                  Коментар


                  • #10
                    От: София и отпадъците

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Само на мен ли ми се види проблемно горенето на всякакви неща, в гъсто населен район?
                    Проблемно си е, без уговорки. То затова съоръжението е едни пари, експлоатацията му други, а продуктът трети!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: София и отпадъците

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Само на мен ли ми се види проблемно горенето на всякакви неща, в гъсто населен район?
                      На мен не ми изглежда ДАЖЕ и проблемно горенето на всичко, което "хартисва" от болниците, и то в центъра на самия град... Да ти кажа - не съм видял пушек...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: София и отпадъците

                        Най-добре е дейците на Евророма и Съюз на Клошарите да работят интензивно за оползотворяването на отпадъците.

                        Коментар


                        • #13
                          От: София и отпадъците

                          Те и без да са се формализирали в съюз, без лозунги и директиви, така и така много ефективно си ги оползотворяват - разделно, прецизно, пълноценно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X