Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за данък на Хонда Доминатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за данък на Хонда Доминатор

    Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
    Верно ли е 97лв.? Аз от скоро имам такъв и се сетих да проверя тук... а някой знае ли дали Доминатор 1997г. има катализатор?
    Няма, но може да пробваш да кажеш, че има...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #32
      От: Питане за данък на Хонда Доминатор

      Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
      Верно ли е 97лв.? Аз от скоро имам такъв и се сетих да проверя тук... а някой знае ли дали Доминатор 1997г. има катализатор?
      Това е данъка за София, отделно тук не признават катализаторите на моторите за разлика от Банско например.

      П.С. Сега погледнах, че има хора които пишат, че им признават катализатора в София - е моя на БМВ Ф650 не го признаха в община Студентска въпреки, че носех документ от Дару Кар - те не спорят дали има катализатор, просто за мотоциклети не важала отстъпката за катализатор и така си го плащах в пълен размер 5 години докато не го продадох.
      Последно редактирано от Edo; 12-01-17, 16:21.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #33
        От: Питане за данък на Хонда Доминатор

        Оказва се ,че общините си изчисляват данъка за мотора не по мощност KW, a по кубатура и могат да си увеличават горницата на полученото изчисление. И понеже винетки не се плащат за мотор и дай сега да видиш какви пари ше събираме от мотористите...

        Коментар


        • #34
          От: Питане за данък на Хонда Доминатор

          Е то по Кубатура си е от време оно. На общинския ствет остава да реши дали ще те обели със 75 лева (мин) или 225 лева (макс) или с някаква сума по средата, която са сметнали за справедлива.

          (3) Общинският съвет определя с наредбата по чл. 1, ал. 2 данъка за мотопеди в размер от 10 до 30 лв., а за мотоциклети - в размер, както следва:1. до 125 куб. см включително - от 12 до 36 лв.;
          2. над 125 до 250 куб. см включително - от 25 до 75 лв.;
          3. над 250 до 350 куб. см включително - от 35 до 105 лв.;
          4. над 350 до 490 куб. см включително - от 50 до 150 лв.;
          5. над 490 до 750 куб. см включително - от 75 до 225 лв.;
          6. над 750 куб. см - от 100 до 300 лв.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X