Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с телоподаващо

    Здравейте колеги ! Наскоро се сдобих с телоподаващ заваръчен апарат Einhell SGA 150 turbo втора употреба.
    Първите няколко проби и ползване всичко беше наред , след това изникна проблем . Само като допра тела дори без да съм
    натиснал копчето за подаване на тела и газта укъсява и започва да плюе . Разглобявах отпред шланга , ръкохватката но
    нищо не видях необичайно. Ще съм благодарен ако някой ми даде насоки и жокер къде може да е проблемът

  • #2
    От: проблем с телоподаващо

    Е на този апарат тела е под напрежение, независимо дали си натиснал копчето или не, стига да е включен.Може би просто не си го забелязал при пробите...
    А и плюенето е нещо характерно за него

    Коментар


    • #3
      От: проблем с телоподаващо

      Това и аз не бих си го причинил втори път! Доста време съм работил с такова чудо и накрая ми го отнесоха от мазето. Да се чуди човек дали да кълне или да почерпи апашите. На финала само кутията беше оригиналдЪ. Ако нищо не е пипано по него имаш огромни възможности за тунинг. А иначе Фриско е прав, това телоподаващо е като електрожен - винаги е под напрежение още с включването. Ако искаш, ще ти разказвам на лични какво можеш да спретнеш по него, но не става без пари и на финала пак ще е подобие на телоподаващо.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: проблем с телоподаващо

        По добре разказвай тука, включително и със сметка на промените, да знаят всички колко е "изгодно" да си купи човек такъв "апарат".От време на време разглеждам обявите в ОЛХ и ми прави силно впечатление, че редовно се продават такива и то почти на цената му като ново...

        Реално това е пълен боклук, заради които много хора извън сферата си мислят, че метода МИГ/МАГ не става за заваряване
        П.С.И моя първи апарат беше такъв... за щастие беше на партия с приятел и основно той го експлоатираше, докато не му го откраднаха.Аз имам само една шепа пръски произведени с него...

        Коментар


        • #5
          От: проблем с телоподаващо

          Сериозно ли има такива машини, постоянно под напрежение?
          На работата имаме едно древно немско(на табелката пише FRG), на което от старост му залепва контактора, та то прави така.
          Гадно е, макар,ч е се свиква, когато нямаш друг избор.

          Но да продават нова такава машина-умът ми не го побира...

          Колега, подарявай тази глупост на някой да му се радва, и си вземи нещо по-читаво.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: проблем с телоподаващо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Гадно е, макар,ч е се свиква, когато нямаш друг избор.
            Е, един контактор не струва 5 заплати.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с телоподаващо

              Абе има един началник дето като стане дума за харчене на пари му се изправя косата.
              Отделно от това се опитвам да накарам Игнат да купят едно ново, на ДЕЛ, ама засега все още се ослушват.

              Да не ти разправям за какви дребнавости се хваща онзи, направо ми лази по нервите, и само любовта ми към машините и оцапаните с масло до лактите ръце ме задържат в този сервиз. И уважението ми към Игнат де, той ми помогна в труден за мен момент, а аз помня благодетелите си, та не върви да ги напусна заради каприз.

              Извинявайте за спама.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: проблем с телоподаващо

                Аз лесно ще разправям ама случката бешв преди 10-тина години. Накратко казано, първо смених кабелите за ръкохватката и масата с по едно сечение нагоре. Ако не ме лъже паметта от 10 на 16мм2 със съответните обувки. Тази в ръкохватката си я правих сам, защото е Г-образна и с удължено "рамо". Другите ги търсиш по магазините и ги кримпваш с подходящите клещи. Смених вентилатора с по-голям, като го сложих отвън да нагнетява през изрязан отвор с парче тунинг мрежа. на другата страна изрязах отвор за изхвърляне на топлия въздух. Вентилатора го сложих отвън, защото на неговото място в кутията сложихме трафа, който захранва самостоятелно двигателчето за телоподаването. Нямам понятие как става - един приятел го пресвръзва. Като захраниш отделно телоподаването се избягва чуденето при започване на заваряването, когато тока кляка и телът почти спира да се подава, при което следва едно звучно "пляс" и се получава залепване за токовата дюза. Изби един от изправителните диоди и ми донесоха някакви май 300А или нещо подобно. На финала се прекара тотално бронята за заваръчния тел и смених целия шланг с нов италиански, правен като за белите хора. Него го купих от РЕДКО за около 70 лева. В интерес на истината, единственото нещо, което не даде дефект за толкова време беше клапанчето за въгледвуокиса в ръкохватката. Никога не се е запушвало и никога не е изпускало газ безконтролно. Утре ще се постарая да намеря един хвърчащ лист със схеми за онагледяване на преработките. Освен това, тази измислица работи по-добре с тел 0.8 а не с 0.6. За да върви по-нормално, челото на токовата дюза трябва да е 3-4 мм по-навътре от челото на газовата дюза. Това всичко се постига с проба-грешка и много псуванье. Може и за фрау някоя си да споменеш нещо. За днес толкова!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с телоподаващо

                  Имам нещо подобно - марка няма да казвам .
                  Отварял съм го доста (не за да видя какво има в гайдата ) , като изключим това , че преди година реших да му сменя шланга (преди няколко години вентилаторчето ) , и други малки кахъри , решаващи се почти за без пари читаво се държи .
                  Отварял съм и другото дето е в темата - на вид почти същото , даже и по подредба .И до тук .
                  Сеченията различни , радиаторите различни , вентилаторите не са тия .
                  Мерихме си пиш.. заварките - (моето е 130А , Анхело-150 ) - не бих си позволил второто .
                  Като за любителска телчарка , съм прекарал поне 500 кила тел през него .
                  Не знам някоя Анхелина да има такъв пробег .

                  А за плюенето , ако си отдалечен бая от трафопоста - виж по време на заварка дали не падаш под 190V - там е заровено кучето .Частично се решава с кадърен кондензатор включен след греца , с кадърни кабели и обувки!

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с телоподаващо

                    Телчарка 130 ампера???

                    Какво заварявате с това бе, капачки за буркани ли?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с телоподаващо

                      по - данни си е такова , пише го и на табелата , ама изглежда са РУСКИ ампери , не чайници

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с телоподаващо

                        Е кво, руските ампери са най-яките ампери ли ? Те и светодиодите им са такива:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18586400_surovyij.jpg
Прегледи:3
Размер:129.2 КБ
ID:5709508


                        Не знам защо си причинявате това, и то доброволно (при Кольо е разбираемо). Много далеч съм от 500кг тел и скоро няма да я стигна - вероятно съм навъртял към 100-ина кила към момента, обаче с тях съм си изплатил инвертора сигурно поне 3 пъти, работейки за разтоварване през уикендите. Е може да ми кажете че съм лигльо, ама дори трифазния 350 амперов апарат на Дядо Владо ми идва терсене, а такова сигурно ще излети към най-близката кофа след 15 минути жалки опити.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с телоподаващо

                          НА КАЛПАВИЯ АМПЕР - ГАЙКАТА МУ ПРЕЧИ .
                          Това съм го виждал на живо - един колега нямал подходящия ключ, навил гайките на клеми с 4 мм по голям размер , на ръка , притегнал ги до колкото можал с това дето е джоба му (секачки) , затворил таблото и дотам.
                          Като изчезна първата фаза на обекта - само се позамислихме , след 3 мин като спря тотално всичко - вече знаехме - е призна си човека ..
                          Та лекото претоварване в случая , и горния - се дължат на човешка грешка ...Като чуя: "Все нормально...." , започват да ми лазят едни студени мравки по гърба и да ме обливат топли вълни на талази .
                          Който не го е чул - няма да го разбере.
                          За руснака - няма критични ситуации .

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с телоподаващо

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            ...Като чуя: "Все нормально...." , започват да ми лазят едни студени мравки по гърба и да ме обливат топли вълни на талази .
                            Който не го е чул - няма да го разбере.
                            За руснака - няма критични ситуации .
                            Значи не си работил с виетнамци!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с телоподаващо

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Значи не си работил с виетнамци!
                              Веднага ще ти повярвам ако кажеш какъв е вкуса на кучешкото..
                              ПП Аз съм работил също с виетнамци ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X