Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

    Благодаря . За решителноста ми помогнаха приятелите и най вече жената че ме подкрепи , за което и благодаря . До миналата неделя щях да внасям мотор от Англия . Продадох стария мотор , бях заделил една допълнителна сума и за тези пари се бях меракландисал отвъд Ламанша . В неделя с приятелите с които караме се заприказвахме , мотор от Англия , докарване , гуми , обслужване и те така се стигна до нов ве стром.
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #47
      От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

      Честито и безаварийни пътешествия!
      Откакто прочетох пътеписите на Димо преди около месец-два и аз взех да се замислям за същото. Не съм карал до момента, но ми е в главата непрекъснато...

      Коментар


      • #48
        От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

        Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
        Честито и безаварийни пътешествия!
        Откакто прочетох пътеписите на Димо преди около месец-два и аз взех да се замислям за същото. Не съм карал до момента, но ми е в главата непрекъснато...
        давай,докато са намалени!

        Коментар


        • #49
          От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

          За колегата "zero" : Oще впечатленията са ми много бледи защото съм минал само 250 км. Усещам го по лек за управление от стария . Според жена ми съм спирал по разко но това е защото спирачката има по малък луфт. До 1000 км не трябва да превишавам 5000 об/мин ,което са 110км/ч и потеглянето не може да е рязко. След това следва смяна на масло. Не мога да ти отговоря на л.с дава ми че ти е пълна пощата.
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #50
            От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

            Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
            След 3 години със стария ве стром реших да го сменя с нов ве стром от магазина...
            Ха честитутка и от мен - само приятни емоции и с новият!
            В тази връзка един въпрос, който е леко отклонение, за което се извинявам:

            Колко време след покупката си взе машината?
            Че аз започвам леко да се дразня.
            Днес е 3 ден след като съм я платил и все още не са ми се обадили, че документите за регистрация са готови.
            Дори и да си ги взема днес явно регистрацията отива за следващата седмица.
            Да уточня, че е друга марка и друг вносител.
            Може би вината е в мен и съм малко припрян - знам ли.
            Затова питам на другите сергии как е
            Враг усраине

            Коментар


            • #51
              От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Ха честитутка и от мен - само приятни емоции и с новият!
              В тази връзка един въпрос, който е леко отклонение, за което се извинявам:

              Колко време след покупката си взе машината?
              Че аз започвам леко да се дразня.
              Днес е 3 ден след като съм я платил и все още не са ми се обадили, че документите за регистрация са готови.
              Дори и да си ги взема днес явно регистрацията отива за следващата седмица.
              Да уточня, че е друга марка и друг вносител.
              Може би вината е в мен и съм малко припрян - знам ли.
              Затова питам на другите сергии как е
              Ще отговоря аз, понеже и аз купувах нова Хонда преди година и половина... Не знам дали ще ти помогне това ми писане, но се надявам да ти нормализира очакванията, понеже от съседната тема знам, че чакаш Хонда. От колеги мотрджии съм чувал, че от Ямаха, БМВ и Кавазаки/КТМ са бетон (от тест драйва, през продажбата, до доставката) сравнени с Хонда, само че на мен ми харесват значително повече пустите хонди...

              Много големи бастуни са (или бяха преди година и половина) тея в Бултрако София. Първо не можаха да ми продадат какъвто мотор исках (като теб търсех малък и бях загледал Ребел 500), с предтекста че вървят като топъл хляб и единствено съм могъл да заявя желание и ще ми доставят май 2018 месец (разговора се води август 2017...). Казвам си - хубаво, само че аз искам да карам мотор, явно ще е друг модел. Гледам други модели (повечето хонди ми харесват, не е голяма загуба), моля да ми изпратят оферти с цени. Изпращат ми офертите (след седмица и половина) и започват да ми звънят да преведа стоп капаро, защото някой друг ще ми вземе мотора... имат го наличен няма проблем, когато ми е удобно да доплатя и да си взема мотора (казал съм им, че ще взема книжка най-рано месец по-късно). Хубаво - превеждам капарото и изпращам email с мрънкащ тон, да ми пратят списък с аксесоари, защото искам това-онова. Звъни ми се по телефона в отговор, да ме питат какво искам, обяснявам, че искам 1-2 неща, но искам и да видя какво има като цяло, защото може да поискам още нещо. Нищо не чувам от тях повече по този въпрос.

              Минават две седмици и почва отново звънене по телефона (само два пъти, де) да платя мотора, понеже било хубаво да го приготвят/сглобят точно сега. Аз си държа на списъка с аксесоари и ми пращат някакво документче, от което си харесвам 1-2 неща. Казвам хубаво и превеждам парите (на ум си казвам, мислех да си купя и кола Хонда, но явно и следващата ще е Шкода). Отивам в офиса им, да оправим документите, бяха ми казали че няма никакъв проблем да регистрират те мотора. Оказва се, че го правят само в София - аз си казвам - сигурно е нормално, тук аз съм особения случай. Може ли да ми го доставите до Враца? "Не - да звънна на еконт и да се разбера с тях." Може ли те да се оправят с еконт? "Не." Може ли да ми го доставите до гаража в София? "Не." Добре де, без номера и без книжка какво да го правя? "Еконт." (Псувам на ум.)

              След 3-4 дена почват да ми звънят да си вземам мотора, защото не могат да държат мотора повече при тях. Аз съм на изпит между 20ти и 30ти септември, разговора се води на 13-14. Пак псувам на ум. Разбираме се за ден и час (13 часа). Звъня в 11 да питам може ли да дойда в 12? "Момчето сигурно ще обядва." Мисля си и се чудя дали не съм в зоната на здрача и отивам там преди 12. Хващам "момчето" преди да излезе на обяд и си взимам мотора, само че... заглеждам шоурума и виждам сребристо Ребелче и няма как да не попитам - Продава ли се? "Да, всичко се продава, има и червен" Добре, де, нали нямаше и се чакаше до май месец догодима? "Еми, изпаднаха някакви бройки и сега има." Казвам си хубаво (и псувам на ум), взимам си NC-то и хващам пътя.

              Приемчика в сервиза беше пичага, но търговците ме изнервиха по толкова различни начини, че оттук нататък ще ги виждам всичките само да като купувам накладки. С най-голям кеф бих прикачил и имейли, ако имах, но всеки път когато им писах, те ми звъняха обратно по телефона. Както и ти беше казал в другата тема - явно нов мотор не може да се продава като палка салам.

              Сравнението с друг магазин е покъртително - миналото лято си харесах двутактова бета 300 кубика и преведох капаро. Обадиха ми се, че мотора ми е налице и готов седмица по-късно, както и че са ми сложили всичките "състезателни" части които идват в комплект с него. Преведох останалата част от сумата и ми предложиха аксесоари. Поръчах си и масла от човека. Разбрахме се за ден и час. Докараха мотора на ремарке пред нас, платих аксесоарите и маслата кеш и всичко беше точно, мина гладко и кратко. Документите за регистрация отново ми ги дадоха на ръка седмица по-късно, понеже се внасят отделно от мотора от съображения за сигурност.
              Последно редактирано от AimeR; 19-04-19, 15:30.

              Коментар


              • #52
                Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                Хм... Благодаря за споделеното.
                Ще го прочета по-внимателно по-късно.
                То не че нещо ми гори под задника, тоя мотор ми е 4 и не е като да няма какво да карам но не очаквах да се проточи толкова.
                Ще почакам, въпреки, че това за каквото и да било винаги ми е било отвратително!

                Така, ако по позволи да допиша тук - OK.
                Така и така вероятно темата ще се почиства - по-малко работа за мод-а [emoji4]

                Трябва да подготвят набор документи.
                С тях, в КАТ се регистрира без да е необходим моторът.
                Взема се табелата, в магазина я монтират и си тръгваш с мотора.

                Това естествено за наличен модел.

                Нормално е предполагам да не регистрират извън София.
                Въпросът е, че търговецът каза 2-3 дни но очевидно ще се проточи.
                Иначе освен, че не спазиха този срок за сега нямам други негативи от тях.
                Тест драйфа мина без забележки, всичко беше абсолютно точно от тяхна и моя страна.
                Но очевидно трябваше да се поинтересувам предварително за сроковете, в които се случват нещата.
                Ще изчакам началото на следващата седмица и ще почвам да смърдя!

                Никога не съм бил фен на марката, по-скоро е обратното.
                Тази Хонда ми е първата.
                Последно редактирано от Esper; 19-04-19, 18:03.
                Враг усраине

                Коментар


                • #53
                  От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                  Във вторник го платих и щях да го взема в петък ако бяха намерили акумулатор с който да запали. Така че го взех в понеделник.
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #54
                    От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                    Ясно... Благодаря.
                    Очевидно не както с палка шпек.
                    Ами за следващият ще си знам.
                    Но той със сигурност ще е мотор
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #55
                      От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                      разбрах че ще има встром за тестово каране след 7 май. + още един модел от новите на сузуки....в магазина...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                        Щях да питам кой е другият модел но погледнах в сайта, че освен вистрома няма друго, което би могло да ми допадне.
                        Много съжалявам, че Сузуки очевидно са изтеглили DR650 от европейският пазар.
                        Бях шокиран като научих скоро, че този модел е бил произвеждан и продаван в щатите и Канада поне до 2017 година в непроменен вид и конструкция.
                        За него бих се записал но не за тестово каране а направо за договор
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #57
                          От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                          "дъргела" отдавна е изтеглен-факт. хаябусата също е прекратена от тази година, ако не се лъжа. предстои да излезе нова "катана" през 2020, евентуално и нова буса. има слухове за възраждане на др 800, но все още не се знае. колкото до моделната гама-чопърите ц50 ц80 и м-серията ги има налични в съседна нам южна държава и е само въпрос на време да се докара до бг-то. другото ще ти го пиша на лично съобщение.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                            И дъргела и севидж-а се произвеждат в непроменен вид само до преди няколко години.
                            ЕвроГейският пазар очевидно е прекалено взискателен към подобни конструкции към настоящият момент.
                            Тези, които бихме ги купили явно сме незначителен фактор.
                            Само за дъргела говоря.
                            Въпреки, че точно LS 650 с двигателя и ремъчната си предавка е леко изключение от концепцията
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #59
                              От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Не си купувай.
                              Щооо?!


                              Коментар


                              • #60
                                От: Да си купя ли Suzuki V- Strom 650

                                Доста дълга тема, много мнения, разбира се всеки има своите предпочитания и аргументи. Аз ще споделя моите. От три години карам целогодишно Vsrom 650, моят е старичък - 2004. На година правя по 10 000- 15 000км. Взех го на 55 000, сега е на 90 и кусур. Мнението ми е, евтин мотор, с евтина поддръжка, досега съм правил само настройка на клапаните, не щото се налагаше, а щото ми се занимава. Не ме е оставял никъде. Няма разлика в поведението му от -15 до 35 градуса. Веднъж годишно правя тур (о/о 2-3000км) и го товаря с жена ми - 75кг + 50кг багаж, аз самия съм 84кг. Държи се перфектно. Храня го само със Super бензин, обикновенния не го харесва. Със 10W40 гори 1,5 литра масло на 10.000, със 10W50 200гр на 10.000 км. Не трябва да се пропуска фактът, че е много красив мотор. Минусите, оригиналното окачване е като на шейна Чук и Гек. Доброто, струва колкото мотора. Не е за начинаещи мотористи, щото е висок. При оригиналната настройка и нормална височина на моториста (1,70-1,80) земята се стига на пръсти. Не става за офроуд със оригиналното окачване. Нямам идея как се е развил моделът след 2007, но цената му показва, че не е кой знае колко напреднал. Като обобщение, красив, нискобюджетен мотор за за всеки ден и магистрални турове.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X