Обява

Свий
Няма добавени обяви.

покритие за палуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • покритие за палуба

    Здравейте колеги, бихте ли ми помотнали с идея за антиплъзгащо покритие за палуба. Вмомента палубата е след ремонт на гел /полирана/. Някой ползвал ли е Kiwi grip и какво ви е мнението за него?
    Предварително благодаря

  • #2
    От: покритие за палуба

    От този тип покрития имам наблюдения само върху Treadmaster, може би защото те са най-разпространени по нашите ширини. Въпросните Treadmaster, а може би и всички останали, имат живот около 10-15 години, след което започват да се разрушават откъм краищата. Може би прегарят от UV-лъчите. Със сигурност има значение и как са залепени, за да не им се разлепват краищата.

    Независимо на какъв тип покритие се спрете, гелът не бива да е полиран в зоните, където ще има антислип, за да може да се разчита на някаква адхезия. След като така и така сте гелосвали палубата, защо не си направите антислип от същия гел, с който сте я покрили. Можете да сгъстите течен гел (такъв за пръскане) с аеросил, да облепите с хартиено тиксо местата, които трябва да останат гладки и с валяк внимателно да нанесете въпросния гел отгоре. Ето как изглежда:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2874.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5707755

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2875.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5707756

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2880.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5707757

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2883.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5707758

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2898.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5707759

    Със същия успех може да се ползва и полиуретанова боя, смесена с антислип-пълнител. Този пълнител представлява не много ситен прах, който е получен най-вероятно от каучук и може би някакви други пълнители. Визуално изглежда по същия начин като на снимките по-горе, а се продава по всички яхтени магазини.
    Последно редактирано от Zeehond; 25-03-16, 05:44.
    There's someone in my head but it's not me...

    Коментар


    • #3
      От: покритие за палуба

      Благодаря, предишното ми покритие беше трейдмастер, но не ми харесва. Гела сгъстен с аерозил със специялно мече ли е нанесен за да се получи този растер? Анти слип пълнителя може да се добави към гел вместо към полиуретанова боя?
      Естествено преди това ще матирам палубата на местата които ще покрия.

      Коментар


      • #4
        От: покритие за палуба

        Мечето е най-обикновено - от тези с по-ситния косъм. Това, което е специално в случая е не мечето, а ръката, която го държи, по време на нанасянето Вариантът с полиуретановата боя е далеч по-лесен и при него мечето може да се държи и от не толкова специална ръка.

        Според мен, не е много добра идея да се смесва гел с антислип-пълнител. Този пълнител е предвиден за смесване с боя, която е много по-еластична от гела. Едрината на зърната във въпросния пълнител е сравнително голяма, а и те самите са от някакъв еластичен материал. Според мен (това е само предположение), ако се смеси гел с въпросния пълнител, има голяма вероятност той да се напука, още повече имайки предвид, че адхезията на полиестерните материали (какъвто е гелът) е доста по-лоша, отколкото на полиуретановите. Да не говорим, че не е ясно, дали въобще така смесен гел ще може да се разбърка и нанесе успешно върху основата, без пълнителят да стане на буци.
        There's someone in my head but it's not me...

        Коментар


        • #5
          От: покритие за палуба

          ако не искаш да слагаш противопързаляща боя виж safety walk на 3М

          Коментар


          • #6
            От: покритие за палуба

            За по- "непредставителни " съдове с успех се изполлзва един талибански метод - върху мокра боя или гел се наръсва кварцов пясък.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              Re: От: покритие за палуба

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              За по- "непредставителни " съдове с успех се изполлзва един талибански метод - върху мокра боя или гел се наръсва кварцов пясък.
              И отгоре удряш още една ръка боица, работи плюс това е сравнително здраво.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X