Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Швеция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Швеция

    А то и аз ги мразя магистралите, особено, когато съм със мотора, но когато тръгнеш да минаваш 2-3000 км просто няма начин... Един път в Италия реших да спестявам от магистрали, че там плащането е много и на често. Мотах се по разни села и вече доста бях закъснял да стигна там, за където бях тръгнал. Обажда ми се един приятел, който живееше в Италия и при който отивах, и ми вика- "Къде си? Какво става?" Ами аз съм в еди кое си село. "Ама какво правиш там?" Ами карам из локалните пътища, за да пестя от таксите за магистралите... - Викам му. При което той направо изпадна в ужас... "Абе ти така два дена няма да можеш да стигнеш до нас... Веднага отивай и се качвай на магистралата!"
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Швеция

      Ако имам времето и не отивам просто от т.А до тБ а пътувам заради самото пътуването - не се качвам на магистрала също.
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Швеция

        Специално за Швеция, на север от Явле "Gävle" само името им е магистрали. Две платна в посока , стесняване до едно платно и после пак две платна. проблем са дивите животни които излизат на пътя, по повечето магистрали има оградни мрежи , така че се кара по спокойно. Аз на такива магистрали им викам междуселски пътища, така че може би ще ти хареса. Вали много дори през лятото така че с мотор се пада лесно, температурите може да са доста ниски 10-12 градуса. Е стигало е и до 35 градуса ама е рядкост. Има и дупки по пътишата, е не както в Бг , ама достатъчно.
        Гледките из шведско са едни и същи не зависимо къде караш.-езера , борове , брези, каманак, "къщи" , които всеки самоуважаващ се българин би определил като бараки - дървени боядисани в червено. Доколкото знам няма такси на магистралите. В същност само в Стокхолм има няколко частни пътя които са платени другото е фри.

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Швеция

          Миналата година пуснаха нов магистрален участък + мост около Сундсвал. За две лета там не съм срещал животно на пътя, надявам се и да не срещна. :-)
          Honda TransAlp 650 '02

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Швеция

            По 500-600 км. на ден си е каране а не разходка,до 1000 км.на ден ги минавам ,но хич не е интересно така,ако е да мина 1000 км. за деня ,мога и в Бг да го правя,отдели повече време с мотора да разгледаш пътя,живота,хората,градовете,балкана,тоя маршрут го мисля за това лято,да видим.По груби сметки в двете посоки имаш 700-800 лв. гориво с трансалпа може и повече.Поне ги издумкай така ,че да го помниш цял живот.
            Последно редактирано от Roninn; 25-03-16, 19:07.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Швеция

              Зора ще е на отиване, защото ще трябва да пристигна на определена дата. На бачкане съм. Вече есента на връщане мога да се прибирам по-лежерно.
              Honda TransAlp 650 '02

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Швеция

                А моста на Сундсвал е много красив а също и по нагоре на Крамфорс - третият по дължина в света окачен мост.Иначе по крайбрежието е Е4 и наистина човекът по горе е прав - само името му е магистрала.Животните са проблем рано сутрин и късно вечер.В началото на май мръква към 12 и по късно така че...умната.Температурите не са проблем.Проблем е влагата.Комфортната за мен температура в Швеция е 15-25 градуса.Под 15 умираш от студ над 25 не се диша.Нали знаеш нашият климат тук - е няма нищо общо с него.Винетка в Швеция има само за lastbill или товарен автомобил над 3.5 тона.Като си говорим за товарни камиони - внимавай че са по дълги от европейските и изпреварването им е по дълго с по дълъг нужен път.В европа камионите са 17 метра а масово в Швеция са по 25 метра дълги.Караме бързо 80-90.Не се навирай близо до голям камион - ще те премаже и няма и да разбере а ако гръмне гума и си зад него като нищо може да ти отнесе главата.Спира като влак така че умната със спирачките пред 60 тонни камиони.
                BMW X6

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Швеция

                  Явно аз съм сбъркан. В Швеция ми е студено под 10 градуса. С местните камиони съм запознат. ☺
                  Honda TransAlp 650 '02

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Швеция

                    Най-накрая! Утре тръгвам! През Румъния, Унгария, Австрия, Германия. Ферибот до Швеция.
                    Honda TransAlp 650 '02

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Швеция

                      Безавариен път,и да съобщаваш чат-пат какво се случва!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване до Швеция

                        Лек път!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване до Швеция

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Лек път!
                          + 1
                          По добре късно от колкото никога .
                          Нула89781нула019

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване до Швеция

                            Благодаря!

                            Sent from my SM-G388F using Tapatalk
                            Honda TransAlp 650 '02

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване до Швеция

                              Лек път, късмет и да пущаш фотоси!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване до Швеция

                                Желая приятен път и да споделиш с нас разказ и снимки.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X