Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

    Здравейте,
    Изпадна ми едно АРО евтино
    Бих искал да попитам за мостовете,раздатката, рамата на аро (моделът двойник на Газ 69 така да кажа). Купето е горе-долу запазено, не е проблем, но дали се намират части за тези мостове (целите дето не се разцепват като при ГАЗ-УАЗка) и раздадтка и въобще сполучлива изработка ли са
    Мерси предварително на отзовалите се
    Случайни хора УАЗ не карат

  • #2
    До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

    Шасито е по яко от това на ГАЗ69, за мостовете части корона и пиньон се правят - поне така ми каза един с такава техника, раздатката няма бавни, бензиновият мотор харчи колкото ГАЗ63 и незнайно защо предницата на всички които аз съм срещал е силно вирната (без да са му провиснали задните ресьори), по купето разликата е че надстройките на вратите са с пъзгащи се стъкла. А забравихпредния диф стои огледално на този от ГАЗ/УАЗ - демек ако решиш да минеш поради липса на части на такива дифове трябва да смениш и раздатката. А и дифовете са с некакви шантави предавателни числа (в смисъл не съвпадат с тези от ГАЗ/УАЗ)
    Последно редактирано от hotrod; 06-11-07, 21:34.
    идеите са навсякъде и даже не ги заключват

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

      Това ми беше първият джип.Беше с двигател ПЕРКИНС,скоростна кутия от ГАЗ 53 и оригиналната раздатка.При доста тежка експлоатация + теглене на ремърке проблеми не съм имал,освен с двигателя.Полуоските са еднакви с УАЗовите.Бях му сменил купето с по новия модел май беше 463.
      И накрая го подарих.Пуснах обява:"Продавам двигател Перкинс и към него подарък джип АРО в движение".Веднага го отнесоха.
      Ако не се лъжа имам някаква книжка за него-нещо като инструкция за експлоатация.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

        Мерси, значи ако изкочи някакъв проблем по мостове или раздатка, и не намеря части трябва да заменя всичко (да речем от 69ка) мостове и раздатка. Раздатката отделно ли е като на Газ69 ката, защото ми го продават без двигател джипа, и мисля да се сложи Волгов 24, с скорости от 69 като за първи етап.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

          За раздатката на АРО не знам дали е на скоростите или отделно.Но в Троян знам поне 2 АРА от стария модел направени със скорости от газ63,раздатка от газ69 и мостове или от уаз или от газ69.Мостовете и скоростите на АРО са много слабички.
          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

            Не съм на 100% сигурен, колегата Исаев да каже, ама нали разбра че привода за предния мост ти идва отляво а не отдясно както е на ГАЗ/УАЗ. този дето го знаех също беше с варненски перкинс 4 цилиндров 3.9л. но май с оригиналните скорости, знам че някъде му били правили нови корона и пиньон и за двата моста - по-бързи че нали перкинса е малко бавнооборотен и не вървел много. Там у ваше село има един агент Данчо - работи в топлофикация Изток и при него се намират разни части за румънци, поне аз от него съм взимал некакви работи.
            идеите са навсякъде и даже не ги заключват

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

              Едното АРО е с големия перкинс,със тези скорости и деференциали върви като самолет.
              Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                Едното АРО е с големия перкинс,със тези скорости и деференциали върви като самолет.
                Е ако самолета "върви" с 60 км/ч може и така да е.
                Пък и колкото знам самолета лети.
                Щом са с агрегати на ГАЗ/УАЗ е ясно каква е максималната скорост с бавнооборотния Перкинс.
                Диференциала наистина е от ляво.Оригинално е с телескопични амортисьори.Рамата е права като на Буханка.Раздатката е куплирана към СК и както е казал колегата няма бавни.Помпите на спирачките и съединителя са едно към едно с тази на УАЗ-монолитната.Предавателните числа на диференциалите са 5,15 /36:7/ и 4,44 /40:9/.
                И не съм съгласен,че мостовете са слаби.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                  В Тетевен има едно АРО 461 с шест цилиндров бензинов двигател от Опел Сенатор. Скоростите и те са от Сенатора а раздатката от ГАЗ 69 Между другото един познат продава скорости и раздатка за АРО 461 и много други части.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                    Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                    Е ако самолета "върви" с 60 км/ч може и така да е.
                    Пък и колкото знам самолета лети.
                    Щом са с агрегати на ГАЗ/УАЗ е ясно каква е максималната скорост с бавнооборотния Перкинс.
                    Диференциала наистина е от ляво.Оригинално е с телескопични амортисьори.Рамата е права като на Буханка.Раздатката е куплирана към СК и както е казал колегата няма бавни.Помпите на спирачките и съединителя са едно към едно с тази на УАЗ-монолитната.Предавателните числа на диференциалите са 5,15 /36:7/ и 4,44 /40:9/.
                    И не съм съгласен,че мостовете са слаби.
                    Аз имам АРО с двигател Перкинс 3.9 и се движи със 95-100км/ч така че не съм съгласен с теб всичко зависи от това как са му направени съответните подобрения а оригиналният километраж май беше до 120 трябва да видя за да бъда по точен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                      И аз имам един приятел кадето среза на вторични една такава джипка и има части много и пак беше с перкинс двигател.Мостовете маи не бяха еднакви като газ69 защото кардана предния отиваше от дясно на ляво точно пот двигатела
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                        Арото е закупено и си чака реда за възтановяване
                        Моста ще го обръщам да е като Уазковите ( с диференциала от дясно), търси се раздатка (газ 69 или скорости+раздатка 469,452) Двигателят засега ще е Умз 414
                        Ако ми потрябва нещо ще во пиша мерси за мненията ще видим в последствие какво ще излезне





                        Съжалявам за размера на снимките
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                          много работа те чака.успех.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                            Колега ще помагаме с каквото можеме
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за АРО 461 (ГАЗ 69)

                              Малеее,а аз си мислех,че моя грозник е зле...Наистина,много работа има по тази джипка.
                              Успех.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X