Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

    Малко да събудя темата , минаха 5 месеца от както съм взел ЗВЯРА похарчва доволно но пък и върви също така доволно доста е проходимо и става и за дрифтове . Имам питане към колегите с опит , време ли е за смяна на маслото ? АТВ не съм го карал кой знае колко активно но не съм и засичал часове и км. а също така малко ми е мръднало нивото на антифриза някой знае ли какъв антифриз трябва да се долее (червен/син/няма значение)

    Коментар


    • #17
      От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

      Колеги няма ли кой да ми даде инфо по въпросите който ме интересуват

      Коментар


      • #18
        От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

        Не знам за твоята машина какви са интервалите за смяна на течностите, на на моите съм сменял масло на двг. на 10 резервоара бензин. Антифриза също го смени всичкия с качествен такъв, който не реагира при допир с алуминиеви сплави, разреди го за - 20 С, това е достатъчно за нашите студове.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

          Благодаря колега за бързия отговор , малко това с резервоарите не го разбирам защото при различните машини разхода е различен, моята ламя си папка доста . Километрите които изминавам с един резервоар са по малко в сравнение с едно Сузуки ЛТЗ 400 примерно , на Кавазакито за едни и същи изминати километри му сипвам двойно повече гориво . За антифриза искам само да долея защото в разширителният съд няма никои и за това ме интересува дали има някакво значение какъв антифриз трябва да долея

          Коментар


          • #20
            От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

            Антифриза го смени, ако не е сменян близките 2 години.
            А за резервоарите си прав, на 4х4 Сузуки, което имах преди доста години дилъра препоръчваше смяна на масло 10W40 на 1 000 мили.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

              Здравейте колеги вчера докато си карах АТВ ми светна червена лампа на която пише BELT (ремък) някой който се е сблъскал с такъв проблем и е наясно да помага с пояснение за какво е тази лампа и защо по дяволите свети . АТВ си върви нормално . Възможно ли да има връзка с стартера (бендикса) на машината ? Малко преди да светне лампата се предаде стартера и се наложи да паля ръчно . Ако някой знае добър майстор в София или около София ще съм благодарен ако дадете някакви контакти , че и без това има и други дребни нещица за ремонт и е хубаво да има човек на който може да се разчита за ремонтите .

              Коментар


              • #22
                От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

                Лампата ти светка за проверка на ремъка. Няма нищо общо със стартера. Ако ремъка ти е ок се гаси (има теми как се прави).
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

                  Благодаря колега за бързия отговор . Стартера отремонтира ли се или трябва да търся нов ? Междувременно намерих и няколко клипчета в YOUTUBE как става угасването на лампата , ако на някой ще са полезни мога да споделя линковете тук . Въпроса с търсенето на майстор остава така че чакам предложения .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

                    Аз мога да ти го отремонтирам,също така имам и втора употреба здрав,ако имаш интерес пиши на Л.С. да се разберем.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кавазаки брут форс 750 4х4 обслужване

                      Първоначално публикуван от larir Преглед на мнение
                      Благодаря колега за бързия отговор . Стартера отремонтира ли се или трябва да търся нов ? Междувременно намерих и няколко клипчета в YOUTUBE как става угасването на лампата , ако на някой ще са полезни мога да споделя линковете тук . Въпроса с търсенето на майстор остава така че чакам предложения .
                      По принцип лампата ще я огасиш, има и теми и клипчета, но провери дали/кога е сменян ремъка и с какъв. Скъсан ремук на съсед потроци целия капак заедно с едно от моторчетата, и щеше да му контузи крака - т.е. не е шега работа. Като отваряш капака издухай с компресор и насъбралата се мизерия там, много е и трябва често да се прави.
                      LZ1JJJ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X