Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация по черните пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Навигация по черните пътища

    Всъщност аз се опитвам не да изрева, а направя така, че да получа нещо, което ще ме устройва повече. Смятам, че с голо оплакване нещата не се оправят. Затова се опитвам да давам предложения - до колко са конструктивни е отделен въпрос. От моята камбанария са
    Ако всеки член на форума закупил абонамент каже как картата да бъде по-използваема за него, ще можем да обсъдим идеите и да стигнем до такива, които удоволетворяват повечето от нас.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #47
      От: Навигация по черните пътища

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Ето тук ми идва на мен да изрева.
      ...
      Прост пример-навигацията не може да се използва за засичане на площ. На мен такава опция много ми липсваше, ама на-за да имам такава благинка-трябва да си купя не нюви за 200 лева, а нещо за 700. А всичко е въпрос на програмка за процесора в кутийката. Не вярвам, че чувствителността на приемника в двата уреда да е толкова различна, та да не позволява да се засича площ.
      Или пък вкарването на координати на точка, и да ми направи азимут до там. Пак трябва да имаш точната машинка, която си струва колкото струва ...
      Ами реви си! Пука им на Гармин. Те ти продават "автомобилен навигатор", който да навигира средностатистическия потребител по пътища и улици. И това уредът го прави. Сега, че ние искаме да го използваме хем в града, хем в гората, пък и работа да вършим с него си е наш проблем.

      Склонен съм да допусна, че съвсем нарочно ограничават възможностите на някои модели за работа извън пътищата. Едно, за да продават други свои модели и второ, за да си сложат тенекийката и да се застраховат да не вземе да ги съди някой, когото навигацията е завела на някой черен път и той си е одраскал боята.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Навигация по черните пътища

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        А как да се преборим за правата си-не знам. С викане по форумите-надали, ама поне да не е без хич...
        Всъщност нямаш кой знае какви права по отношение на търговски продукт.

        Едниственият начин да се "бориш за правата си" е да ползваш свободен софтуер.

        Е, изисква известни усилия. Понякога даже изисква усилието да го напишеш.

        Коментар


        • #49
          От: Навигация по черните пътища

          Това което правите не е никаква борба за права а е опит да изкрънкате разработчиците да добавят стойност към това което вече сте закупили, което не е проблем и винаги сме го правили, когато не ни е коствало големи ресурси и можем да си го позволим.

          Отделно на заблудените_не_достатъчно_информирали_се_клиенти_преди_покупката винаги сме предлагали опцията да им върнем парите (ако са закупили ОФРМ от карта.бг). На тези който не са закупили ОФРМ от карта.бг можем пак да компенсираме, но само със сумата, която ние сме получили т.е. около 50%! На тези които ни пиратсват картата също няма проблем да им върнем парите, но първо трябва да ни ги дадат.

          Така че разни обиди по наш адрес, показват само колко сте неинформирани!

          Що се отнася от разни изказвания от типа "само в България" това са пълни глупости защото ако трябва да си говорим така то аз пък ще ви кажа, че само в България има екип който си прави труда да произведе толкова много различни варианти на един и същ продукт за да угоди максимално на клиентите си! Ако някой има информация за подобен продукт като ОФРМ някъде по света, моля да каже кой е???

          Изглежда поради многото изминало време повечето от вас са забравили(или никога не са знаели), че OFRM се появи като комерсиален продукт с идеята всички ние да имаме една хубава и поддържана карта, когато се разхождаме из горите и продажбите и финансират екип от хора които да работят по нея. OFRM и в момента си работи прекрасно, на горските уредите на Гармин, който хиляди хора ползват. Работи и на хиляди продадени по стари модели Нюви.

          Конкретния проблем с маршрутизирането може много лесно да се реши като се вкара една отметка, която да задам на зелените, червените и сините пътища че са черни и от там нататък с отметката в GPS-а "отбягвай черни пътища" всичко ще си работи, но уви никой не иска да я добави в софтуера, които ползвам(собственост на Гармин), в който в същност има още много проблеми, които чакаме години да бъдат отстранени, но уви.

          Както Чавдар каза, да променим продукт на пазара OFRM Topo пускайки го да маршрутизира по черни пътища ще стане мазало, защото като си направиш маршрут до някъде и минеш 50км в грешна посока за да разбереш че от карта.бг са променили нещо и те пускат по черен път, който ти с колата ти няма как да минеш - поне аз ако съм клиент и ми се случи това ще откача!!!

          Що се отнася до Гармин, те са си корпорация с тяхната си политика и нито Геотрейд (представителите на гармин за България), нито карта.бг можем да ги накараме да направят каквито и да било промени. Уредите които се продават в цяла България са по малко от колкото в един средно голям американски град! Така че сещайте се колко са важни нашите забележки по техните устройства. Затова и ние поехме по пътя да си направим приложение за Андройд и Айос, на което да си се рутираме както си искаме. За съжаление доста се бави разработката и още нямаме достатъчно стабилна версия за да я пуснем за продажба, но като сме готови ще разберете!

          Значи, говорим за нов продукт за Нюви уреди. Нови, инструкции по сайта, компилиране на кирлица, латиница, 2 години абонамент и лайфтайм.

          Ок няма проблем. Дайте да се преброим, колко човека ще си го купят?
          Ако се съберете 100 човека ще го направим! (между другото трябва да искам от гармин USA лиценз/одобрение)
          Последно редактирано от sabin; 09-04-16, 19:02.

          Коментар


          • #50
            От: Навигация по черните пътища

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            И кой е модела с 5 инча дисплей водо, прахо и ударо устойчив, с добър обхват /на Монтана-та точността й липсва/, да се вижда на слънце и да става за открити джипки, UTV-та, АTV-та и мотоциклети. Да пише трак и като му вкараш трак да се вижда, че Зумо 5 серия не го можеше?

            Моля подскажете.
            Под наследници на 60csx имах предвид 62 и 64 (това - в отговор на констатацията, че 60-ката вече не се произвежда). Е, екраните им не са по 5 инча, ама то хем голям шарен екран, хем батерия да държи ... Ти нали си чувал за Закона за липсата на пълно щастие?
            По принцип, то и при навигациите май е като при джипките - колкото по-нови, толкова по не стават за извън пътя ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Навигация по черните пътища

              Е какво и е на монтаната 610? Глонас, маршрути каквито си искаш, екран голям, вижда се прекрасно и без подсветка, бърз, даже 680 е и с камера! Само няма блутут, и е много скъп - иначе според мен е най-добрия гармин за асфалтов мотор и джип! Дори старата монтана (600/650) си беше много добре и до скоро си я ползвах на мотора. Твърдението някъде по горе, че не е точна е невярно, все пак се SirfIII!

              Коментар


              • #52
                От: Навигация по черните пътища

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                ... Затова и ние поехме по пътя да си направим приложение за Андройд и Айос, на което да си се рутираме както си искаме. За съжаление доста се бави разработката и още нямаме достатъчно стабилна версия за да я пуснем за продажба, но като сме готови ще разберете...
                Купил съм си няколко лиценза за OFRM, но удобството да имам на смартфона си офроуд картата е важно за мен. Кандидатирам се да бъда опитно зайче за бета версията на OFRM под Андроид. Бройте ме за клиент. Успех!
                LZ1AIV

                Коментар


                • #53
                  От: Навигация по черните пътища

                  Аз не мисля, че има смисъл да се прави 3-ти отделен вариант на картата за каране по черните пътища. Според мен няма да са достатъчно желаещите да си я закупят.

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  ...
                  Конкретния проблем с маршрутизирането може много лесно да се реши като се вкара една отметка, която да задам на зелените, червените и сините пътища че са черни и от там нататък с отметката в GPS-а "отбягвай черни пътища" всичко ще си работи, но уви никой не иска да я добави в софтуера, които ползвам(собственост на Гармин), в който в същност има още много проблеми, които чакаме години да бъдат отстранени, но уви.
                  ...
                  Това е отговорът на първоначално зададеният от мен въпрос в темата - за съжаление: отрицателен. Щом няма такава техническа възможност, ще си ползваме продуктите нюви и карта такива каквито са.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Навигация по черните пътища

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Аз не мисля, че има смисъл да се прави 3-ти отделен вариант на картата за каране по черните пътища. Според мен няма да са достатъчно желаещите да си я закупят.


                    Това е отговорът на първоначално зададеният от мен въпрос в темата - за съжаление: отрицателен. Щом няма такава техническа възможност, ще си ползваме продуктите нюви и карта такива каквито са.
                    Здравейте.

                    Обмислям да пусна нова карта, която да обединява City и Topo картите в една. Единствено ще липсват блоковете като точки по картата, защото много скапват търсенето на POI точки. Тази карта няма да рутира по черните пътища за да може да се ползва и за нормално придвижване с лека кола.

                    Старата TOPO карта обаче може да я пуснем да рутира и по черните пътища като махнем забраните за колите, но трябва да се тества. Може да тестваме и идеята която имам отдавна да направим асфалтите платени пътища с цел да предпочита черните. Не знам дали ще работи...

                    Как ви се струва такава идея?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Навигация по черните пътища

                      Някои прибори рутират по червените и зелените пътища. Понякога получаваш много смешни маршрути.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Навигация по черните пътища

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Някои прибори рутират по червените и зелените пътища. Понякога получаваш много смешни маршрути.
                        Да, но само ръчните от новите модели, защото там може да избереш пешеходец. Новите драйв серия нямат такава опция и бягат от офроудите.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Навигация по черните пътища

                          гееве.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Навигация по черните пътища

                            Мен този вариант ме устройва. Така или иначе много често караме по сини пътища, Маркирани са за АТВ, но са проходими със слабо подготвен джип. Случвало ми се е и маркиран в синьо път да изчезне в дерето. Според мен ще е положително развитие, ако с Нюви можем да рутираме по черни пътища (на картата: червени, сини, зелени).
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Навигация по черните пътища

                              Трябва да е много точно ,защото на планински път няма обръщане,а каране на задна повече.от 100тина метра си е ко ти работа,и това при нормален планински път,имали препяствия........Интересна и полезна е темата като информация.В познати райони гепееса е в главата ,но някъде е много необходим.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Навигация по черните пътища

                                Точно няма как да е.

                                Едно че тези пътища са съставени от неточни (в общия случай) тракове и друго че природните процеси ги променят непрекъснато.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X