Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация по черните пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Навигация по черните пътища

    Къде ги картите на НАТО?
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #32
      От: Навигация по черните пътища

      Аз за асфалта си имам достатъчно варианти. В момента обикаляме Германия-Швейцария-Италия с един вграден в автомобила навигатор Bekker. Имаме и 2 резервни варианта на телефон: Navigon с безплатни оффлайн карти и Google maps, който иска интернет. По принцип имам и Nokia Maps с безплатна оффлайн карта, но не го нося, че ще ми дойде в повече...
      Въпросното Нюви66 си го взех само за да имам гъзарски 6-инчов дисплей, който да ме рутира по черните пътища - и за това се боря в тази тема. Иначе като бонус получих и още един вариант за рутиране по асфалт.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: Навигация по черните пътища

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Не знам за кво е - ма Чавдар нали имаше притеснения. ...
        Що реши, че имам притеснения?!? Просто споделям мнение, че да се направи картата да рутира и по черно при настройка "По-къс маршрут" е доста драстична промяна, която може да изиграе лоша шега някому. Нещо не схванах какво е глупавото и дребнавото тук.
        А що се отнася до твоето предложение да се пуска специална ОФФ карта - бръкни си в джоба и пусни такава. Не съм любител на правенето на чужди сметки, та не знам колко скъпо или евтино би било, ама гледам, че от карта.бг искат да намалят броя на поддържаните карти, та си мисля че май сметката не излиза много. И мога да си представя защо е така, като се сетя, че а) сериозно каращите офроуд, дето ще се бръкнат да си купят такава карта, са една доста малка група; б) Има свободно достъпни безплатни алтернативи като бг топо мар и бг планини и в) OFRM се пирати яко, като в частност има един юнак, регистриран тук, който като часовник качва новите версии на един торент тракер ден-два, след като са обявени. Т.е. малък пазар + безплатни алтернативи + много пиратски копия = ...

        Виж, за гарминския софтуер ще се съглася с тебе, че е по-зле от конкурентите. Все повече на пътя използвам други продукти, а Гармин за гората е добрият стар 60csx.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Навигация по черните пътища

          Чавдаре, работата е там, че ти много агресивно влизаш в дискусиите с бутонките:
          "Що реши, че имам притеснения?"
          "Що си мислиш, че на хората, които ползват Топо, няма да им се наложи да искат рутиране с по-къс маршрут, без да карат по черно?"
          Това измества фокуса от конструктивна дискусия към надцакване тип махленска дрязга.
          Споменатият от теб 60csx е с малък дисплей - не е подходящ за кола. Освен това е спрян от производство.
          Дискусията е за това, че има нужда от автомобилна навигация, която да рутира по черните пътища - в случая: по червените.

          Мен ме интересува легалният платен вариант предлаган от карта.бг. Пиратски варианти има, имало е и винаги ще има. Те не са обект на тази дискусия - пълни са с всякакви проблеми, които предпочитам също така да не обсъждаме в тази тема.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #35
            От: Навигация по черните пътища

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            ... Споменатият от теб 60csx е с малък дисплей - не е подходящ за кола. Освен това е спрян от производство.
            Дискусията е за това, че има нужда от автомобилна навигация, която да рутира по черните пътища - в случая: по червените.

            Мен ме интересува легалният платен вариант предлаган от карта.бг. Пиратски варианти има, имало е и винаги ще има. Те не са обект на тази дискусия - пълни са с всякакви проблеми, които предпочитам също така да не обсъждаме в тази тема.
            60csx си има наследници за употреба по джендемите. Пиратските копия на картата тук са споменати дотолкова, доколкото са една от причините производителят на картата да гледа да не се вкарва в допълнителни разходи, с каквито е свързано поддържането на няколко версии на картата. Иначе и при тях положението ще е същото, каквото и при легалния платен вариант, ако софтуерът на устройството (не картата) затруднява или прави невъзможно рутиране по черни пътища.

            П.П. Между другото, Street pilot, качен на таблет с Андроид и с изключени всички отбягвания, си рутира по червените пътища.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-04-16, 10:09.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Навигация по черните пътища

              На андроид можеш да смениш на профил 'пешеходец'. Тогава те рутира по червените маршрути. Това не е предмет на тази тема: Автомобилна Гармин навигация с легална ОРФМ Топо карта.
              Пешеходните навигации също не са предмет на тази тема. Те не са направени за използване в автомобил. Дисплеят им е безобразно малък.
              Нека се придържаме към темата. Затова учтиво те моля да спреш да я разводняваш с алтернативни предложения като street pilot за андроид или ръчни навигации с миниатюрен дисплей.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #37
                От: Навигация по черните пътища

                Хубаво де, какво пречи предварително да разгледаш черните пътища по картата, да си съставиш САМ маршрута, и да внимаваш за пресечките? Няма толкова належаща нужда каката от машинката да ни казва накъде да караме, само трябва да се внимава, и да се гледа не само пътя, а и картата.
                По този начин Ончо ни прекара от Емине до Ком.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Навигация по черните пътища

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  60csx си има наследници за употреба по джендемите. ...
                  И кой е модела с 5 инча дисплей водо, прахо и ударо устойчив, с добър обхват /на Монтана-та точността й липсва/, да се вижда на слънце и да става за открити джипки, UTV-та, АTV-та и мотоциклети. Да пише трак и като му вкараш трак да се вижда, че Зумо 5 серия не го можеше?

                  Моля подскажете.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Навигация по черните пътища

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А що се отнася до твоето предложение да се пуска специална ОФФ карта - бръкни си в джоба и пусни такава.
                    В момента в който реша да продавам карти това ще направя.
                    Или всъщност не - не бих пускал приложения за гармин-.

                    Продължавам да мисля че ако просто се прекомпилира налична карта без забрани за рутиране по „офроуд“ тракове не е безумно скъпо и ще се изплати на втори поръчал някъде. И не че това е смислено решение, а просто някакъв уъркараунд, който измислих за около пет минути. Ако се напъна може да измисля нещо по-умно. Може и да не.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Навигация по черните пътища

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Хубаво де, какво пречи предварително да разгледаш черните пътища по картата, да си съставиш САМ маршрута, и да внимаваш за пресечките? Няма толкова належаща нужда каката от машинката да ни казва накъде да караме, само трябва да се внимава, и да се гледа не само пътя, а и картата.
                      По този начин Ончо ни прекара от Емине до Ком.
                      Коле, ето какво ми пречи: Купил съм си навигация за автомобил. Купил съм си карта с черните пътища на България. Докато не се научим да си отстояваме правата, ще ни мачкат и ще ни прецакват. Ето затова не искам да се примирявам, че продуктите, които съм закупил, не отговарят на очакванията ми. Искам продуктът да стане годен за ползване.
                      За сега забелязвам, че на повечето (да не кажа "на всички останали") хора не им пука, че навигацията не навигира, а само показва къде се намираш. За това се боря: За качество.

                      П.П. Иначе на мен нищо не ми пречи. До сега съм се оправял и по Google Earth в гората. Просто виждам как се случват нещата по света. Смятам, че е крайно време нещата да започнат да се случват правилно и в България.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Навигация по черните пътища

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Коле, ето какво ми пречи: Купил съм си навигация за автомобил. Купил съм си карта с черните пътища на България. Докато не се научим да си отстояваме правата, ще ни мачкат и ще ни прецакват. Ето затова не искам да се примирявам, че продуктите, които съм закупил, не отговарят на очакванията ми. Искам продуктът да стане годен за ползване.
                        За сега забелязвам, че на повечето (да не кажа "на всички останали") хора не им пука, че навигацията не навигира, а само показва къде се намираш. За това се боря: За качество.

                        П.П. Иначе на мен нищо не ми пречи. До сега съм се оправял и по Google Earth в гората. Просто виждам как се случват нещата по света. Смятам, че е крайно време нещата да започнат да се случват правилно и в България.
                        Напълно бих се съгласил с претенция производителят на картата да публикува информация с кои устройства е съвместима тя, та да може клиентът да си направи сметката преди да купи. Защото изобщо не е задължително навигацията за автомобил да може да работи с топо карти.
                        Като гледам сайта на Гармин, далеч не всички Топо карти, които се предлагат там, се поддържат от всички модели навигационни уреди на същата фирма. По същия начин далеч не всички уреди на Гармин поддържат 3D и други глезотийки от картите на производителя. За това определено трябва да има информация за съвместимостта. От там нататък е задължение на потребителя да направи своя избор и да не мрънка, ако е сбъркал.

                        Общо взето, автомобилните навигации не са най-добрият избор за офроуд. Най-малкото защото далеч не всички поддържат възможност за записване и зареждане с тракове.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Навигация по черните пътища

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                          Общо взето, автомобилните навигации не са най-добрият избор за офроуд. Най-малкото защото далеч не всички поддържат възможност за записване и зареждане с тракове.
                          Ето тук ми идва на мен да изрева.
                          Не знам как се произвеждат и конструират уредите, но почти съм сигурен, че се ползва една и съща база, която се орязва от дадени възможности за да се получи един модел, от друг пакет за да се получи друга машинка, а пълния пакет възможности се слага на върховия модел в гамата.

                          Прост пример-навигацията не може да се използва за засичане на площ. На мен такава опция много ми липсваше, ама на-за да имам такава благинка-трябва да си купя не нюви за 200 лева, а нещо за 700. А всичко е въпрос на програмка за процесора в кутийката. Не вярвам, че чувствителността на приемника в двата уреда да е толкова различна, та да не позволява да се засича площ.
                          Или пък вкарването на координати на точка, и да ми направи азимут до там. Пак трябва да имаш точната машинка, която си струва колкото струва...
                          Много мразя да ме цакат по този начин.

                          Ама нали знаете-каквото и да ви разправят...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Навигация по черните пътища

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            почти съм сигурен, че се ползва една и съща база, която се орязва от дадени възможности за да се получи един модел, от друг пакет за да се получи друга машинка, а пълния пакет възможности се слага на върховия модел в гамата.
                            Ти още не си се докоснал до сърцевината на гадостта, наречена Гармин.

                            НЯМА!!!!!! върхов модел който да има всички функции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Навигация по черните пътища

                              Ааа, нямам и намерение да се заравям да разучавам моделите на Гармин.
                              Имам си една навигацийка, тя ми стига. Ползвам я преди всичко за състезания-да записва трака, и когато ходя в непознат град, така по-лесно стигам до целта.

                              А как да се преборим за правата си-не знам. С викане по форумите-надали, ама поне да не е без хич...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Навигация по черните пътища

                                С гласуване чрез закупуване ! Като изреве някой като Алекс , че е недоволен то такъв като мен и още някой няма да си я купи ! Само дето някой трябва да изгори преди да разбера ! Демек имам да го черпя .... и не само за това !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X