Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешава се ловът с лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разрешава се ловът с лък

    Разрешава се ловът с лък.
    Ще може да се ловува и с пневматично оръжие.

    http://fakti.bg/bulgaria/177995-razr...aign=firstpage
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Разрешава се ловът с лък

    Супер, бракониерите хептен ще са неуловими. Иначе аз съм фен на това оръжие.
    42

    Коментар


    • #3
      От: Разрешава се ловът с лък

      Абе не знам - сина ми от година се състезава с лък към университета, и реши да си купи/събере добър лък от хубави компоненти част от които втора ръка за по-евтино...
      Това нещо по информация, която достигна до мен (т.е. занижена ) до момента е излязло около 700 паунда, ама обещава да го завърши в рамките на 1000 паунда
      Скъпо удоволствие е...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Разрешава се ловът с лък

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Абе не знам - сина ми от година се състезава с лък към университета, и реши да си купи/събере добър лък от хубави компоненти част от които втора ръка за по-евтино...
        Това нещо по информация, която достигна до мен (т.е. занижена ) до момента е излязло около 700 паунда, ама обещава да го завърши в рамките на 1000 паунда
        Скъпо удоволствие е...
        В Америка има за половин цена, купуваш го и директно в гората, аз съм фен на метателните още от седем годишна възраст ама не сме дорасли за такъв лов си мисля, щото не само бракониерите, много сакатлъци може да станат ако всеки байко почне да си лови с лък от ресори на Москвич примерно и т.н.

        Сега се сетих във Франция в Алпите бях отседнал в едно село, имаше там олимпийски игри преди години, имаше до хотела магазин за метателни, само лъкове, тунинги, мишени, екипировка, баси лудницата, нещо с размерите на ВИПа ама само за лъкове и арбалети.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Разрешава се ловът с лък

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          В Америка има за половин цена...
          Да де - обявеното е на половин цена, щото сериозните скачат над 2000 паунда За тая цена що мръвки ще ядеш
          Ако не се лъжа, само карбоновата дръжка (без ламели, мерници, балансьори и т.н.) струваше над 400 паунда нова...
          То вярно, че едва ли такъв лък ще го вкараш в гората, ама факта си е факт... Дали не е някакво лоби на вносителите на метателни оръжия?
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Разрешава се ловът с лък

            Според мен е друго лоби на тия които организират ловен туризъм.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #7
              От: Разрешава се ловът с лък

              Ами то ловния туризъм си го правят и с пушкалата...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Разрешава се ловът с лък

                Първоначално публикуван от slowtraveler
                Ами то ловния туризъм си го правят и с пушкалата...
                Предположение колко ли би платил богат турист за възможността да има трофей отсрелян с лък или арбалет?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Разрешава се ловът с лък

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Предположение колко ли би платил богат турист за възможността да има трофей отсрелян с лък или арбалет?
                  Не предположение а реални цени от преди няколко години , за малко прасенце 100-200 кинта, за голям НЕ трофеен нерез около 1000, това валута.

                  За лък и зависи от животното, според мен може би с поне една нула от зад на тия цени а може би и много повече, обаче то не е само лова, всичко си върви в пакет, богати чичковци, спане, ядене, пиене, добавки, млади преводачки с особени умения и т.н.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разрешава се ловът с лък

                    За сега това ми се вижда най-логичната теза.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разрешава се ловът с лък

                      Не съм сравнявал цени - наистина ли има разлика в зависимост от това, с какво е отстрелян дивеча?
                      А за цените - преди няколко години ми се моташе разценката, и ако не се лъжа за трофеен елен най-високата цена подминаваше 70х.евро.. Но нямам спомен там да беше указано с какво да е отстреляно животното...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разрешава се ловът с лък

                        А ако предположим, че на лов в гората изгубиш 1-2 стрели, примерно карбонови, сметката става........

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разрешава се ловът с лък

                          Не съм питал сина колко струват... Ама то и патроните не са без пари, пък се стрелят по повече
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разрешава се ловът с лък

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Не съм питал сина колко струват...
                            Не ти и трябва. Живей си живота и си свиркай

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разрешава се ловът с лък

                              Наред с ловците ще тръгнат и стрелците с лъкове и тея с въздушните пушки, аможе и с прашки. Не ми се вижда сериозно това. Предвид колко пари се дават за билети,оръжие, обстрел,поддръжка на статута да си ловец, така всеки да вземе по един лък и да тръгне на лов ми се вижда несериозно.Освен ако не го направят в определени стопанства срещу едни добри пари
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X