Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешава се ловът с лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разрешава се ловът с лък

    За да ловуваш с лък първо трябва доста да си ловувал с огнестрелно оръжие и много добре да познаваш спецификата на дивеча и ограниченията на оръжието което ти е в ръцете . Честно казано аз нямам тая смелост да стрелям от близко разстояние с лък по примерно средно голямо диво прасе . Да не говорим че лъка е неприложим при сегашния законово регламентиран начин на лов на този вид дивеч .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Разрешава се ловът с лък

      Не знам защо решихте, че ако се разреши лова с лък всеки ще може да ходи на лов. За да ловуваш трябва да имаш ловен билет и членство в ловно сдружение, т.е. да си законен ловец. От там нататък ако ловецът реши да ходи на групов лов на дива свиня с лък или арбалет примерно, аз не виждам нищо лошо. Ако иска и само с нож или с голи ръце да лови прасетата. А иначе въпросът с практикуването на лов с лък и т.н. се решава много лесно. Индивидуално и подборно с придружител от горското или в платените стопанства според ценоразписа им.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #33
        От: Разрешава се ловът с лък

        Имaм много як лък,личнa изрaботкa от метaл ,но никогa не съм си и помислял зa лов ,a и дори дa е рaзрешено също.С лъкa дa убиеш животно е достa вaрвaрско и голямa мъкa зa животното ,дори дa е супер стрелецa.То и огнестрелни стрелци пишмaн,колкото щеш.Инaче зa хоби е кеф стрaшен особено с мощен лък ,дето след чaс стрелбa все едно си прехвърлил тонове ,вир водa стaвaм,нa 20м. пробивa проходен отвор в пaсaтовa врaтa,от подобно рaзстояние се зaбивa и в тухлa.Зa лов обaче е кофти рaботa,изврaтено е ,спред мен ,не сме в средните векове все пaк,с пушкaло ,глaдко или нaрезно си е друго.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Разрешава се ловът с лък

          Тва ловната стрела за лък/арбалет си е зловещ инструмент!!!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s7_415362_imageset_01.jpg
Прегледи:1
Размер:7.3 КБ
ID:5707275

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41C4ejrYHgL._SY300_.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5707276

          ем праи сериозни рани,хем смъртта я дойде,я не!Тя ще дойде де,ама кой знай хайванчето колко ще се мъчи!!!
          Те ви и спортна

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:db24e3820ab03bc51fefd901e4e58b18.jpg
Прегледи:1
Размер:46.2 КБ
ID:5707277
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #35
            От: Разрешава се ловът с лък

            Помня поне 5-6 случая когато ударено дори в смъртоносна зона прасе успява да мине доста метри преди да умре . Последния беше от по миналия ловен сезон . Изстрел в областта на сърцето с 30-06 от сравнително къса дистанция с Браунинг Лонг трак . Колегата много добър стрелец който рядко пропуска . Вход изход на поектила . Добре че беше снега и кучетата та го намерихме по кървавата диря на около 200 - 300 метра . Преди десетина години излизаме една неделя и кучетата намериха едно застреляно прасе изстрела бренеке пак в областта на сърцето . Оказа се че предишния ден колегите от съседната дружинка са го ударили на свечеряване и понеже се стъмвало не го намират . Колегата който го беше ударил каза че се е прицелил добре и е сигурен на 100% в изстрела . За да не е капо му пратихме едно бренеке и малко мръвка На еднин от първите ми излети като млад ловец ударихме едно прасе което в единя заден бут имаше калцирало бренеке най вероятно от миналата година . На един излет колегите намират едно почти умряло прасе ударено в задния бут което не е зараснало . Целия бут червясал та се наложило след като го добият да изхвърлят почти цялата задна част . Дори и с доста мощно огнестрелно оръжие пак не е сигурно че животното ще падне на място а с лък пък хептен . В повечето случаи раненото животно успява да се скрие и умира след време като става храна за вълците и чакалите . Аз лично си имам един принцип стрелям само когато съм 100% сигурен в изстрела.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Разрешава се ловът с лък

              Затова лова (въоръжения туризъм) не го уважавам много много (не плюйте много )... Просто свободно живеещите животинки и така са доста притиснати от сегашния свят...
              И честно казано им завиждам, че са последните на тази земя, които все още живеят що годе свободно, та не ми се струва за разумно да ги трепя за свой кеф (не бих казал за прехрана - за там си има други животинки, дето мръвката им също става добре в тенджерата)...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ....Аз лично си имам един принцип стрелям само когато съм 100% сигурен в изстрела.
              Да де - той и колегата....
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ..... Колегата който го беше ударил каза че се е прицелил добре и е сигурен на 100% в изстрела ..........
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Разрешава се ловът с лък

                От дискавъри: Ловеца е маскиран като командос и дебне самотно. Стрелата минава през добичето и заминава. То изобщо не разбира какво е станало. Няма гонка, ужас и стрес. Вярно е че не видях някой да стреля глиган в челото, ама то и с бронеке не ставало.
                Е ако се уцели със стрелата в петата е друга ртабота. Пък и с дружинка с оранжеви жилетки няма как да стане.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #38
                  От: Разрешава се ловът с лък

                  Ловът с лък или арбалет е силно специфичен, не се провежда групово и за да го практикуваш се изисква доста дълга подготовка и яко кинти. За спецификата- ударено животно шанс да оживее почти няма. Добре уцелено пада от на място до в рамките на няколко стотин метра. Не добре удареното ....... По принцип този вид лов се провежда в резервати, това в Европата, и е абсолютно задължително животното да се намери след отстрел. Само за пример, в Унгария в резерват два варианта на такъв лов- с придружител който е и водач и участник в лова и е и негово задължение да открие животното, вторият сам в гората, най-често с дискретен наблюдател от разстояние който не участва в лова. Глобата за ударено и ненамерено животно започва от 3х.еврака за диво прасе и отива на към по три пъти за елен в зависимост от трофея.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разрешава се ловът с лък

                    Това сигурно е изстрел 1 към 500!Лъковете убиват гадно откакто са създадени,а арбалетите са смятани за нехуманно оръжие ,но не помня в кой период на историята човешка,някъде,някога съм го чел.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разрешава се ловът с лък

                      1 към 500- не те разбрах?
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разрешава се ловът с лък

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение


                        Да де - той и колегата....
                        Изстрела си му беше перфектен просто лошо стечение на обстоятелствата . Лошо за него и дружинката и добро за нас
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разрешава се ловът с лък

                          1към 500 ,отговор към поста на колегата преди тебе ,за посичащия изстрел на място с лък ,който упоменава .Стрелям с лък ,спрявам се, та такива попадения които ще свалят животно на земята като заковано на место са към подобно съотношение!Повечето проследяват жертвата поне 300-400 метра, в планината това може да е доста.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разрешава се ловът с лък

                            Точния изстрел не е достатъчен . Дали попадение в сърцето ще ти даде трофей на място или ще го дириш из гората зависи от това дали сърцето е пълно с кръв или "изпомпано" . Предполагам много хора тук са стреляли по пълна до гърлото бутилка с вода и празна такава - знаете разликата ( пример - предишните постове ) . Кофтито на лъка е малката енергия която отдава стрелата при попадение ( има скорост , но няма маса) , тоест само дупчи и после търсенето е голямо . Според мен е много труден спорт и наистина трябва да се практикува в ловни стопанства и след изстрел егерите да търсят докато го намерят . Естествено и заплащането да е адекватно .
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разрешава се ловът с лък

                              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                              Точния изстрел не е достатъчен . Дали попадение в сърцето ще ти даде трофей на място или ще го дириш из гората зависи от това дали сърцето е пълно с кръв или "изпомпано" . Предполагам много хора тук са стреляли по пълна до гърлото бутилка с вода и празна такава - знаете разликата ( пример - предишните постове ) . Кофтито на лъка е малката енергия която отдава стрелата при попадение ( има скорост , но няма маса) , тоест само дупчи и после търсенето е голямо . Според мен е много труден спорт и наистина трябва да се практикува в ловни стопанства и след изстрел егерите да търсят докато го намерят . Естествено и заплащането да е адекватно .
                              При попадение в сърцето животното пада в рамките на видимо разстояние. Имам няколко директни попадения и най-далеч пробягалото е около 50м. и причината си е изцяло в мен, неправилен,малък боеприпас съотнесен към големината на животното. Относно стрелата, ловната си в грешка, точно скороста не е голяма но масата е солидна. Виждал съм ловна стрела счупила две ребра на доста едро животно и спряла се в насрещните ребра. Елен рогач ударен в основата на врата със , пак подчертавам, правилно подбрана ловна стрела пада като покосен от гръм.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разрешава се ловът с лък

                                Колега Станк, не си прав по няколко параграфа, ще опитам да се аргументирам поне за няколко.

                                1. Сърцето дали е празно или пълно има малко значение, не се ловува с хидрашок куршуми/стрели та да има значение за твоята теза, по-скоро е важно коя част на сърцето ще бъде наранена от стрелата.

                                2. Стрелата няма никаква обща цел с балистичните ефекти на един куршум, за куршумите е важно да отдават енергия в тялото на жертвата, за стрелата е важно просто да ПРОНИКНЕ където трябва.

                                3. Точно дупченето, в правилните зони,с правилните стрели гарантира скорошно падане и кратко гонене. Дупчи се сърцето директно, големи кръвоносни съдове и/или ствол на гръбначен мозък. Гръбнак ударен означава препариране на секундата, сърце пробито, също гарантира кратко гонене, голям кръвоносен съд(аорта, голями артерии) там малко гаранцията намалява и зависи от животното и от близостта на стрелеца.

                                4. По-дребно животно ще има повече и по-масивни поражение защото стрелата за лов ще порази по-голяма площ в тялото, примерно ако удариш лисица в сърцето, стрелата прорязва област по-голяма като площ от сърцето, тоест щв порази не само сърцето но и околните големи кръвоносни съдове. 300 кг нерез или мечка обаче са солидни животни, с големи и силни сърца, там точно попадение в сърцето със стрела просто ще предизвика по-малко поражение, което не значи, че ще гониш нереза с пробито сърце два километра, дупката пак е зверска просто звяра има повече кръв, енергия и шанс да бяга малко повече.

                                5. При изстрел от повече от 15-20 метра, стрелеца с лък почти не генерира шум стряскащ животните, дори и жертвата, там е и разликата с огнестрелното оръжие, ударено с изстрел от огнестрелно оръжие животно ако не си поразил важна зона, предизвиква такъв страх и прилив на енергия/хормони у жертвата, че и с пробито сърце са търсели нерези на десетки метра. Просто ефекта въху животното при лов с лък и куршум е много различен, принципите са различни, смъртоносните зони са еднакви разбира се, но все пак стрелата има други характеристики, доста различни от куршума.

                                И последно но немпо значение, зависи стрелата каква е и дали е стреляно с арбалет или с лък, арбалета има къси, дебели стрели и автоматично означава по възможност за ползване на по-тежки стрели с по-големи върхове, следователно по-голям поразяващ ефект.

                                Пръ лъка стрелата е по-дълга и много по-тънка, ако сложиш тежък/голям ловен връх, се получава един неприятен ефект в който стрелата се гъне и в полет прилича на плуване на риба, едни много странни вибрации, които намалят точността и хабят енергия, променят полета в кофти посока.

                                Лъковата стрела освен ако не е на кратко разстояние почти винаги лети по парабола и НЕ се върти, поне не достатъчно за да има осезателен ефект, нито за полета, нито за балистиката.

                                Арбалетния болт, обаче се върти, стабилизира полета, траекторията и има шанс да промени пораженията върху животното в сравнение с лъкова стрела. Тежката арбалетна стрела има повече маса/енергия и шанс да мине през голяма кост, прешлен примерно или лопатка на плешката, лъковата ще мине през гръден кош като нож през масло, но една лопатка или прешлен биха се оказали сериозна пречка.

                                Ако се наблюдава лов с лъкове, се вижда, че на близко разстояние стрелата почти винаги минава през и излиза извън животното, дори и за едри сръндаци, за мечка, големи прасета там според зависи но ако не се порази голяма кост пак стрелата масово излиза навън,,напълно, което само говори що за сила носи една стрела. Има тонове видето в нета,колега нека погледне малко и да си направи сам изводите.

                                Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                                Точния изстрел не е достатъчен . Дали попадение в сърцето ще ти даде трофей на място или ще го дириш из гората зависи от това дали сърцето е пълно с кръв или "изпомпано" . Предполагам много хора тук са стреляли по пълна до гърлото бутилка с вода и празна такава - знаете разликата ( пример - предишните постове ) . Кофтито на лъка е малката енергия която отдава стрелата при попадение ( има скорост , но няма маса) , тоест само дупчи и после търсенето е голямо . Според мен е много труден спорт и наистина трябва да се практикува в ловни стопанства и след изстрел егерите да търсят докато го намерят . Естествено и заплащането да е адекватно .
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X