Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • автоматична скоростна кутия

    Колеги, моля за помощ. С търсачката или не се оправям добре или няма такава тема.
    Дойде време за смяна на маслото в скоростната кутия. Автомобилът е паджеро 93г v6 3000 150 к.с с 12 клапановия мотор и автоматична кутия /4 степенна/.
    На едно място ми казват декстрон 2 на друго декстрон 3 ? Декстрон предполагам е тип масло... та на коя марка сте използвали и сте доволни.
    Смяната в специализиран сервиз за автоматици ли трябва да се направи?

  • #2
    От: автоматична скоростна кутия

    Може и Декстрон 2, и Десктрон 3.
    По-важното е да е SP 2 или SP 3.
    Valvoline ATF MaxLife e такова масло.

    Коментар


    • #3
      От: автоматична скоростна кутия

      Добре да разбирам в такъв случай, че ако на кутията на маслото пише само SP2 или само SP3 е еднакво подходящо ?
      Разгледах сега и по спецификации намерих и оригинално масло DiaQueen SP III, но разликата в цената е 2-пъти спрямо Valvoline.. 40 лв литър DiaQueen и 19 лв Valvoline.
      Струва ли си хвърляне на пари по оригиналното масло или заместителя също си върши добре работата...?

      Коментар


      • #4
        От: автоматична скоростна кутия

        Първоначално публикуван от vladk0 Преглед на мнение
        Добре да разбирам в такъв случай, че ако на кутията на маслото пише само SP2 или само SP3 е еднакво подходящо ?
        Да.

        Иначе - DiaQueen сигурно е по-добро, ама надали два пъти, колкото е разликата в цената.
        Аз съм с Valvoline отдавна и нямам никакви оплаквания.

        Коментар


        • #5
          От: автоматична скоростна кутия

          Благодаря. Остава да взема решение и да сменям

          Коментар


          • #6
            От: автоматична скоростна кутия

            Привет. И Аз от няколко месеца движа с Паджеро автомат. Бях изправен пред такава дилема непосредствено след покупката. Доста статии изчетох по темата, основно в руски форуми и накрая тотално се обърках. Основното обаче което се твърди, е че щом завода производител е казал Декстрон 2 значи само Декстрон 2. Нищо друго Декстрон 3,4,5 и т.н. Навил се бях да сложа Декстрон 3 но според "братушките" Д2 имал спецификация която не се покрива от Д3, разработени били за фрикциони от различно поколение/технология. Най-препоръчвано след оригинала е ENEOS което последствие видях, че се предлага в БГ. Скоро предвиждам частична смяна така, много ще ми е интересно и други мнения по темата. Интересно ми е дали на 3 и 4 предавка е нормално при ускорение да е налице чувство на буксуване т.е. несъответствие скорост/обороти и донаваксване на скорост.

            П.П. В една статия един собственик разказваше, че имали П2 автоматик от 10 години, на автомата слагали само Д3, двигателя издъхнал, а автомата не предавал.

            Поздрави.
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #7
              От: автоматична скоростна кутия

              Аз все още размишлявам по темата ... някой друг ако има опит нека сподели. Декстрон SP 2 или SP 3 .. ENEOS , Valvoline, DiaQueen...
              Казали хората .. ако искаш да затрудниш някого.... дай му избор ....

              Коментар


              • #8
                От: автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от vladk0 Преглед на мнение
                Колеги, моля за помощ. С търсачката или не се оправям добре или няма такава тема.
                Дойде време за смяна на маслото в скоростната кутия. Автомобилът е паджеро 93г v6 3000 150 к.с с 12 клапановия мотор и автоматична кутия /4 степенна/.
                На едно място ми казват декстрон 2 на друго декстрон 3 ? Декстрон предполагам е тип масло... та на коя марка сте използвали и сте доволни.
                Смяната в специализиран сервиз за автоматици ли трябва да се направи?


                От къде си?
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • #9
                  От: автоматична скоростна кутия

                  ДексТрон-а всъщност е ДекСРон <-> Dexron

                  По спецификация :
                  Peкoмeндyeмoe Macлo для AKПП:"DIA QUEEN ATF-SP", "ATF DEXRON II" unu равнозначное.
                  Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                  Бахти, как се изказах...

                  Коментар


                  • #10
                    От: автоматична скоростна кутия

                    Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                    От къде си?
                    От Варна съм.
                    Търсейки правилното масло .. ако приема, че това е DiaQueen из нета намирам само SP III на 160 лв 4 литра...

                    Коментар


                    • #11
                      От: автоматична скоростна кутия

                      Провери при местния дилър на Mitsubishi - аз в Пловдив взех 8 л. DiaQueen наливно - май беше по 18.00 лв/л.
                      Също така се сменят филтър и гарнитура - 60-70 кинта двете по спомен пак от там.
                      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                      Бахти, как се изказах...

                      Коментар


                      • #12
                        От: автоматична скоростна кутия

                        Филтъра е метален и съвсем спокойно може само да се измие - става като чисто нов

                        Коментар


                        • #13
                          От: автоматична скоростна кутия

                          Май не купувах филтър - не си спомням вече.
                          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                          Бахти, как се изказах...

                          Коментар


                          • #14
                            От: автоматична скоростна кутия

                            Ще проверя значи в балканстар ;] ... колкото и да не ми харесва да ходя там. Филтъра също знам че се мие .. а гарнитурата за къде е? по каталог ли да я търся ?
                            Трябва ли да ходя в специализиран сервиз за автоматици ? или да я давам там където си ходя принципно и да действат хората ;]

                            Коментар


                            • #15
                              От: автоматична скоростна кутия

                              Гарнитурата е за филтъра след като се почисти/смени.
                              В Балканстар дано да има наливен ATF - аз го взех от RATOLA.
                              Смяната не би трябвало да е някакъв особен проблем. Все пак ако искаш да се смени изцяло масло това става само със специализирана машина - май я има в малко сервизи.
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X