Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

    А тогава какво пречи да се сложи съвременен двигател?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А тогава какво пречи да се сложи съвременен двигател?
      +1

      Варианти бол...

      Хвала за положения труд и ентусиазма. Ти си знаеш как ще я окепазиш най-добре

      Коментар


      • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

        Излишно приключение, човекът иска да цъка с 10кинта на 100км::,)

        Коментар


        • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

          За съвременния двигател... Волгата няма ходова част, нито спирачки, подходящи за съвременен двигател. Но пък за времето си вози меко и комфортно. Аз не съм състезател. Така или иначе, двигателят на М21 или негови еволюции все още се произвеждат за УАЗ. Има прилична тяга в ниските, държи спокойно 80-90 км/ч. Повече не ми трябва.
          Е, понеже изначално знаех какво искам и какво не искам - Волгата има алтернатор вместо динамо, безконтактна запалителна система и е сгъстена до 8,4:1 вместо нейните 6,7:1. Плюс диафрагмен съединител, маслена помпа с увеличен дебит и така нататък.
          Прави 140 без проблем на газ.
          Хм, обута е със съвременни нови шосейни джипови гуми. Безкамерни. В този ред на мисли не претендирам за свръх заводска комплектация. Имам си Варшава, на която освен гумите, всичко е в заводски вид. Плюс на маса и така нататъка. Тая реших да е една идея по-лесна за експлоатация.
          Но пък иначе визуално е 100% М21М - играх си да поръчам дори рядката задна емблема, която не е червена с елен като на по-късните и т.н. Няма еленче или други подобни изпълнения. Е, има халогени, но поне са от епохата. В завършен вид ще има и заводския плосък накрайник на ауспуха. Вътре също държа на правилния вид, седалките се получиха чудесно и т.н.

          Коментар


          • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

            Имам предвид някакъв 100кс бензин. Ще спечелиш динамика и икономия.
            И може да пропуснеш бомбата в багажника.

            ПП всъщност, може и ом602/3, препоръчвам турбо. Работят без електроника.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

              Стига сте го плюли за газовата уредба. Тия коли са правени за газ. На бензин работят от немай къде.

              Коментар


              • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                А тогава какво пречи да се сложи съвременен двигател?
                Защото автоматично става незаконен, например. Човек,ако иска Мерцедес, си купува Мерцедес! Няма нужда на всичко, което е с колела да се присаждат Бенцови двигатели . Освен това, разхода на бензин с колко ще падне щом всичко след двигателя си остане същото?

                П.п. Колко подобни проекта сте срещнали във форума в последно време? Не питам само за ретро раздела, а и за джиповете.
                За протокола - Аз също не съм привърженик на газовата, в толкова добре направен автомобил, но собственика изложи аргументите си съвсем обосновано. За мен последващи полемики по въпроса само ще развалят хубавата тема.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                  Такава кола в оригинален вид на бензин можеш да караш само ако ще я изкарваш от гаража за ретро парадите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                    Четох за доста проекти за реставрация на ГАЗ 21 и Варшава, може и аз да пропускам но не видях комбита. Има ли нещо по-особено или просто са редки?
                    Ще бъда благодарен ако споделиш ако не друго то поне снимки на такива машини.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                      Миналата година, по това време, на едно място видях доста рядко комби което е било линейка, но си има бая работа по него.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                        А оборудването на линейка беше ли реставрирано?
                        Става дума за ГАЗ 22 и Варшава 224 ако не бъркам моделните означения.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                          Нищо никой не бара по нея. Ако те интересува ще ти кажа подробности, но не тук, да не спамим темата.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                            Сподели моля!
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                              Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                              За съвременния двигател... Волгата няма ходова част, нито спирачки, подходящи за съвременен двигател. Но пък за времето си вози меко и комфортно. Аз не съм състезател. Така или иначе, двигателят на М21 или негови еволюции все още се произвеждат за УАЗ. Има прилична тяга в ниските, държи спокойно 80-90 км/ч. Повече не ми трябва.
                              Е, понеже изначално знаех какво искам и какво не искам - Волгата има алтернатор вместо динамо, безконтактна запалителна система и е сгъстена до 8,4:1 вместо нейните 6,7:1. Плюс диафрагмен съединител, маслена помпа с увеличен дебит и така нататък.
                              Прави 140 без проблем на газ.
                              Хм, обута е със съвременни нови шосейни джипови гуми. Безкамерни. В този ред на мисли не претендирам за свръх заводска комплектация. Имам си Варшава, на която освен гумите, всичко е в заводски вид. Плюс на маса и така нататъка. Тая реших да е една идея по-лесна за експлоатация.
                              Но пък иначе визуално е 100% М21М - играх си да поръчам дори рядката задна емблема, която не е червена с елен като на по-късните и т.н. Няма еленче или други подобни изпълнения. Е, има халогени, но поне са от епохата. В завършен вид ще има и заводския плосък накрайник на ауспуха. Вътре също държа на правилния вид, седалките се получиха чудесно и т.н.
                              Много неща от Волгата са копирани от американските Фордове,та става и по-съвременен двигател,но пък се губи ефекта на възстановеното ретро возило.На Форд Фаерлан 500 модел 69та,му бяхме забили феродов диск точно от такава Олга и пак палеше гумите с 5000 кубиковия си мотор ,палеше и гуми от Уазка.Щом абмриаж издържа на такъв мотор ,не виждам причини да издържи и всичко друго на по нов мотор.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                                Погинали са почти всички снимки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X