Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

    Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
    ...две манивели
    Я, ето кой може да ми подари една.

    Коментар


    • #32
      От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

      От вчера Волгата М-21 е моя официално. Съвсем случайно ми се падна тематичен номер... ;D



      Благодарение на моя приятел Стоян алуминиевото казанче за чистачките е реставрирано - залято отвътре с полиестерна смола и боядисано.
      Залепих Варшавово уплътнение на шофьорската врата.
      Колата върви доста добре въпреки, че моторът е все още с неревизирана глава.

      Коментар


      • #33
        От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

        Красавица
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #34
          От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

          Колега m_g поради какви съображения искаш да замениш маслената помпа? В книгите за този мотор пише че помпата има свръх дебит и налягане които се редуцират от клапана в блока. Какво ще правиш с клапана след замяната и правил ли си сравнение на показателите между двете помпи в числа?
          УАЗ 452АЭ 1975г.

          Коментар


          • #35
            От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

            ВСИЧКИ маслени помпи от това и следващите няколко поколения двигатели имат свръхдебит и клапан за регулиране на налягането.

            Коментар


            • #36
              От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

              На М21 клапанът е във филтъра за грубо пречистване. Съответно аз искам да го разкарам и да мина на пълнопоточен от Лада, и от това следва, че трябва да сложа помпа с клапан в нея, каквато е на 414. Според Драго само с преходник и помпа от стария тип (разчитаме на клапана във ладовия филтър), зимата се получава пръсване на филтъра...

              Коментар


              • #37
                От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                Във филтъра за грубо пречистване има предпазен клапан който пропуска маслото без да преминава във филтъра за груба пречистка ако съпротивлението му се качи над 0,8 атмосфери. При монтирането на пълно проточен филтър просто се подбира филтър който има предпазен клапан със същите атмосфери. Клапана който се намира в блока на този двигател работи независимо от предпазния клапан на филтъра за груба очистка и остава в маслената магистрала дори да монтираш и пълно проточен филтър и работи по същия си начин.

                Sent from my JY-S3 using Tapatalk
                УАЗ 452АЭ 1975г.

                Коментар


                • #38
                  От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                  Ще си призная, че не бях разгледал системата подробно. Чул, недоразбрал, не бях схванал какво се случва и кое къде идва.
                  Разгледах преходника - китара, който Сашо ми прати.
                  Цялата драма е, че въпросния преходник - китара се връзва на мястото на предпазния клапан в блока (от едната страна тръгва от маслената помпа, върви отстрани и свършва там, където е предпазния клапан в блока). И системата остава без предпазен клапан. Питах Драго и той потвърди моето "прозрение". Затова ще трябва нова маслена помпа с клапан в нея. Или пък ще правя нов преходник на мястото само на грубия филтър - има ги чертежите в интернет, и ще си остане клапана в блока.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                    Аз нали имам такъв преходник готов и продавам 2 броя в темата за части УАЗ

                    Sent from my JY-S3 using Tapatalk
                    УАЗ 452АЭ 1975г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                      Здравейте,
                      Мои приятели рециклират същата кола, но не могат да намерят залепващите се уплътнения на вратите.
                      Въпросът ми е: от къде могат да се набавят и закупят или с какво биха могли да бъдат подменени, но да не се променя драстично автентичността на Волгата?
                      Поздрави
                      "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                      „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                      Коментар


                      • #41
                        От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                        Уплътнения с V-образен профил са и на Москвич. Добри са на фирма Гомапласт - Ямбол, имат сайт - погледнете.

                        Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk

                        Коментар


                        • #42
                          От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                          Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                          Уплътнения с V-образен профил са и на Москвич. Добри са на фирма Гомапласт - Ямбол, имат сайт - погледнете.
                          Благодаря.
                          "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                          „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                          Коментар


                          • #43
                            От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                            Ще си призная, че не бях разгледал системата подробно. Чул, недоразбрал, не бях схванал какво се случва и кое къде идва.
                            Разгледах преходника - китара, който Сашо ми прати.
                            Цялата драма е, че въпросния преходник - китара се връзва на мястото на предпазния клапан в блока (от едната страна тръгва от маслената помпа, върви отстрани и свършва там, където е предпазния клапан в блока). И системата остава без предпазен клапан. Питах Драго и той потвърди моето "прозрение". Затова ще трябва нова маслена помпа с клапан в нея. Или пък ще правя нов преходник на мястото само на грубия филтър - има ги чертежите в интернет, и ще си остане клапана в блока.
                            Да ти пратя целия блок , на който беше монтиран преходника
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #44
                              От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                              Много благодаря, но той е същия като моя. Ти достатъчно направи, като ми подари китара. Поздрави!

                              Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk

                              Коментар


                              • #45
                                От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                                Нещо интересно ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12741885_656533424494319_7807278646035126351_n.jpg
Прегледи:2
Размер:43.9 КБ
ID:5715267
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X