Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Аз се сещам за поне няколко ПТП-та и дори със смъртни случаи , предизвикани от прекалено бавно каращи шофьори! Защото еднакво рисково е както непрекъснато да се налага да изпреварваш поради прекомерно високата ти скорост, така и непрекъснато да се налага да те изпреварват поради прекомерно ниската ти скорост. Дори може би създаващите колони от изнервени шофьори зад себе си са по опасни от бързаците.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #32
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Даскалов, всичко това е описано и регулирано с текстове от правилника - минимална скорост на магистралата и задължението при първа възможност да отбиеш в страни и да пропуснеш колоната.

      П.П. Естествено, това мнооого рядко се спазва и то най-вече второто.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Аз се сещам за поне няколко ПТП-та и дори със смъртни случаи , предизвикани от прекалено бавно каращи шофьори! Защото еднакво рисково е както непрекъснато да се налага да изпреварваш поради прекомерно високата ти скорост, така и непрекъснато да се налага да те изпреварват поради прекомерно ниската ти скорост. Дори може би създаващите колони от изнервени шофьори зад себе си са по опасни от бързаците.
        Тези няколко бавно каращи, са тунинговани джипки или?
        Ако има такива случаи с джипове(а сигурно има), то те са по-рядко и от самолетните катастрофи.
        Проблема идва, от вече нетърпимото и нагло-показно отношение, на самозабравили се люде зад волана на автомобили, надхвърлящи многократно по умствен капацитет, водачите си.

        Коментар


        • #34
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Аз се сещам за поне няколко ПТП-та и дори със смъртни случаи , предизвикани от прекалено бавно каращи шофьори! Защото еднакво рисково е както непрекъснато да се налага да изпреварваш поради прекомерно високата ти скорост, така и непрекъснато да се налага да те изпреварват поради прекомерно ниската ти скорост. Дори може би създаващите колони от изнервени шофьори зад себе си са по опасни от бързаците.
          Да започнем да караме,като луди ли?С караваната по магистралата максимум 80/90км.
          Какво значи някакво си време,ако стане белята!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            ...
            И да нещата с дигнат джип са едни и същи с бегачките....
            Ти да видиш...колко убити и ранени има от разни самозабравили се джигити и безсмъртни и колко от "дигнати" джипки?
            o888 37 63 69

            Коментар


            • #36
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Чакайте малко колеги - объркахме конете с магаретата.Какво имам в предвид - така написано излиза че САМО в ДАИ или сегашната ИААА могат да ви дадът разрешение за тунинг.Проблемът е в това че много световно реномирани фирми за тунинг си имат сертификат за street legal в Европа или пък си нямат и изрично пише на продуктът че не е законно да се ползва на пътя.Финият момент е ако аз закупя такъв лифт кит със сертификат дали ще ми трябва разрешение от ИААА и ако те ми откажат какво правим - съдим ли се ,сърдим ли се или караме през просото?
              За протокола в Германия немските полицаи ми обясниха че не може да се кара сгуми BF Goodrich AT.А на мой колега в Швеция му направиха полицейски протокол за теглича на пасата.Спряха го и му казаха да го махне...да да ама не - той не се маха.Протокол до 7 дни да се махне.Дали в сервиз дали с брадвата - теглича долу - нямаш право да имаш теглич ако не теглиш нещо в момента.За това и техните се свалят.
              Сега - нямам нищо против разните наточени бегачки стига да спазват законът за движение по пътищата.И в Европа има и се движат по пътищата доста точилки.Хората обаче си карат с другите в трафика а който иска да се гони - има писти.
              BMW X6

              Коментар


              • #37
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                Много ми е любопитно тези сертификати, които някои фирми продаващи "лифт китове" дават (възниква у мен и въпроса кои са тези фирми, тъй като не съм запознат)
                TrialMaster например. Някои брони на AFN и другите известни фирми - също. Информация за това има по сайтовете им. Сертификата обикновено е за целия ЕС.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Изобщо казано, проблем има...... Лично аз съм доста склонен да забравя за всички опити за лифт, ако в замяна изчезнат всички криви ксенони и продънени гърнета.....
                  Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                  О дааа проблем наистина има.Особено когато в 2 часа през нощта мине продънено бмв тройка в късна тинейджърска възраст с чисто нови гуми втора употреба и единствено собственикът му си мисли че върви.Тогава ме избива на агресия ..........
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Друго си е всеки дришльо да тури един кюнец вместо ауспух и като мине по улицата да ти писнат ушите... или пък да си сложи на джипката гуми от трактор и "роУбари" от тръби за скеле + задължителните пружини от вартбург и да кръстосва булевардите
                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                  Интересно как всички с джипки скокнахте срещу бързите коли?
                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Аз се сещам за поне няколко ПТП-та и дори със смъртни случаи , предизвикани от прекалено бавно каращи шофьори! Защото еднакво рисково е както непрекъснато да се налага да изпреварваш поради прекомерно високата ти скорост, така и непрекъснато да се налага да те изпреварват поради прекомерно ниската ти скорост. Дори може би създаващите колони от изнервени шофьори зад себе си са по опасни от бързаците.
                  Ако така продължа от 3 страници трябва да цитирам 2 и полвина... Личното ми мнение, с което никой не искам да ангажирам, е че няма по-злощастно поведение от липсата на толерантност. Всеки който спазва ПОВЕЧЕТО норми е готов яростно да отстоява, че именно това което той не нарушаева е смъртния грях...
                  Не знам за вас, аз не карам пил, но имам повече от двама приятели, изключително интелигентни и разумни хора които съм виждал да го правят...
                  А Ясен веднъж беше казал, че дългото шофиране при над 35 градуса без климатик е по-опасно от каране след употреба на алкохол... склонен съм да му вярвам в голяма степен...
                  Не карам с превишена скорост повече от 10 години, но не съм забравил, че съм го правил...
                  Понякога не слагам колан....
                  Карал съм повече от седмица с един изгорял стоп....
                  Гумите на джипа ми, макар и малко са извън заводския размер....

                  Не ми е приятно когато се размина с кола с нерегулирани фарове, но ако се змаисля след като напсувам шибания боклук, който не си е регулирал фаровете не се чувствам много добре...
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Ей, хора...

                    Тук обсъждате неща които се обсъждат от тези които пишат законите. Или поне би трябвало да е така.
                    Това коя кола(джип) с какъв тунинг е опасна, и с колко за движението е от значение когато се обсъжда дадения проект за закон. Тогава именно е важно да се вдига врява и да се задават тези въпроси.

                    Но при положение, че имаме приет и действащ закон-няма какво да се обсъжда-закона единствено се спазва! А ако закона не отговаря на реалните потребности на хората или времето-може да се промени, но това пак е в ръцете на тези които пишат законите. Та към тях трябва да е насочено всичкото внимание, а не да се обясняваме дали сме опасни на пътя, и кой е по.

                    Иначе на мен не ми се иска да съм нарушител на законите с бегачката, и ще се радвам, ако се намери някакво решение за узаконяване на "тунинга" по машините ни.
                    Трябва да се въведат някакви правила според които машината е безопасна за околните, и след промените да се минава през тест за да се види доколко тези правила са спазени. И ако всичко е наред-машината става "street legal".
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      А колко щета има от обикновени превозни средства?

                      Да караш бърза кола с тунинг те прави толкова идиот колкото и повдигнат джип. Всеки има етап от живота в който виждането му се сменя. На 20 исках да карам 250к.с. Астра, на 30 искам дигнат джип. Как да кажа на ентусиаст имаш мерак да прави модификация "идиот" на фона на чалга поколението гледащо да шмърка и пуши какво намери? Аз предпочитам да застана до тия хора с мерака за тунинг. Това че няколко идиота са се претрепали някъде понеже са се надрусали не може да слага всичко под общ знаменател(пък и е нормално човек да сгреши). Ама за да го разберем трябва да се престане с разговорите на ние и вие! Всички трябва да сме едно цяло, и всички трябва да плащат това което са поискали на една цена, по една схема на оценяване. Не аз за чип да плащам по-висок пътен данък а комшията да има 500к.с. Е-класа с пътен данък 30лв. и да минава преглед щото има негов пункт.

                      Далеч съм от това да казвам кое, как, но заставам зад идеята си че мерака за промяна на железата по един или друг начин ни събира. И за това нека поне ние с мерака, и хората с видимо променените коли, джипове, и тн. се уважаваме и подкрепяме. У мен всяко виждане на добре направена промяна предизвиква радост!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Да започнем да караме,като луди ли?С караваната по магистралата максимум 80/90км.
                        Какво значи някакво си време,ако стане белята!
                        Ти па къде си тръгнал с тая каравана!? Нали къмпингуването го забраниха!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ей, хора...

                          Тук обсъждате неща които се обсъждат от тези които пишат законите. Или поне би трябвало да е така.
                          Това коя кола(джип) с какъв тунинг е опасна, и с колко за движението е от значение когато се обсъжда дадения проект за закон. Тогава именно е важно да се вдига врява и да се задават тези въпроси.
                          Бедата не е в самите промени, а веднъж в липсата на контрол и корупция в библейски размери, и втори път в липсата на ясен регламент за легализация на промените по автомобилите и смислен като стойности ценоразпис. И двете не вярвам да ги проима.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Трябва да се въведат някакви правила според които машината е безопасна за околните, и след промените да се минава през тест за да се види доколко тези правила са спазени. И ако всичко е наред-машината става "street legal".
                          Как ще тестваш например броня без да я намачкаш? И как ще тестваш изобщо нещо, ако ти обявят цени като за няколко бегачки? Отделен е въпроса че съ ссигурност ще има разлика в процедурата ако си пиеш вечер бирата със служител в съответната тествалница и ако не, чисто по български.

                          Някой из форума беше споменал, мисля за Испания - промените се одобряват от инженер, веднъж предварително, и втори път след изпълнението. И има ясна процедура за това. Ако направят това - аз съм ОК, ама се съмнявам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Ти па къде си тръгнал с тая каравана!? Нали къмпингуването го забраниха!
                            Не разбрах,какво ме питаш и нямам намерение да ти отговарям.
                            И защо мислиш,че бавно каращите,са причина за катастрофите!
                            Разликата м/у нормален водач,и луд такъв са в нервите!
                            Трябва да има психо тест,за всички водачи на МПС.
                            Последно редактирано от georgipetkov64; 17-03-16, 22:47.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Няма и това да мине - много работа ще се отвори по контрола, повече и от хващането на всички "незаконни" палатки.

                              Но имат положителна страна такива проектозакони - показват, че въпреки оплакванията ни от стандарта, имаме неща които другаде(в прехваления бял свят) вече отдавна ги няма. Т.е. живеем много по-свободно, макар и малко по-бедно.

                              Тунинга да се остави на доизживяване. Те да си гледат спазването на другите закони, които регулират нещата така че да не си пречим.
                              След 20 години, всичко сегашно ще е в музея, а на по-новите какво да им тунинговаш - джиповете ги спреха, бегачките си излизат мощни, Голф е с мотори около литър... До тогава ще продължим да се избиваме предимно от глупост.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Аз пък искам да се забрани на жените да се тунинговат! Ми така, де, то не остана една оригинална бе, братче, то само силикон, пластмаси, пиърсинги, татуировки, лещи, кит, боя и фалшименто!
                                Аааааа, нали, пък джиповете им виновни! Па като тръгнеш по улицата вече не мож да разбереш кое е мъжко и кое е женско - 'сичките некви изкеркеденчени и напедерунгелчени!
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X