Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

    А с новия дросел има ли промяна ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

    Коментар


    • #32
      От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

      На моята кола явно дросела не е проблемен за паленето, при мен налягането при дюзите изчезва след дълъг престой, за което дросела е невинен.

      Решихме да сменим и тандем помпата с нова, защото има вариант при който през нея се вкарва нафта в маслото, майсторите са имали такъв случай, помпата е комплект с нова гарнитура, и накрая ще сменим новото нафтено масло, с ново масло и нов маслен филтър без нафта.

      Новата помпа Пиербург с всички отстъпки ми излезе 554 лева, което е отлична цена за този помпа, и се радвам че ще я отхвърля и нея като потенциален проблем, както за паленето и изчезването на налягането при престой, така и като възможност да вкарва нафта в маслото.

      Днес трябва да си взема готовата кола, цирка е страшен с този R5, но аз определено се забавлявам, не знам защо, интересно ми е, и се надявам да го победя.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #33
        От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

        И аз смених тандем помпата - явно тези помпи са проблемни при тия мотори. Мисля следващият ми автомобил да бъде бензин и да му сложа газ - досега все съм карал дизели, стига вече. BTW засега аз побеждавам - джипката е стегната и засега цепи мрака, пък да видим с какво ще ме изненада.
        Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

        Коментар


        • #34
          От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

          В този сервиз на Жоро в Княжево са страшни пичове, три дни не им стигнаха да развият трите болтчета на тандем помпата, и да сменят едно масло, утре е четвърти ден, и щели вече да я направят ?

          Днес ми казаха че изобщо не са разглабяли дюзите, нито са сменяли гумичките на дюзите, което ме шашна, защото първото им предположение беше за прещипана гумичка, сега се оказва че наливаме ново масло и се кръстиме теча да е бил от помпата, щото ако наистина е бил от гумичките, какво ще стане с това ново масло ?

          Дано знаят какво правят, но започвам силно да се съмнявам, щом три дни развиват три болта и сменят едно на масло, при това ми направи впечатление че масления ми филтър който им занесох още си стои на масата, което значи че не е сменен.

          Утре вече щели да я карат, и да видят как е, и много ми е интересно как ще видят на компютъра дали тече нафта в маслото.

          Това се казва експеримент, на гърба на клиента, ще смениме помпата, и ако пак напълни маслото с нафта, тогава вече ще отвориме и дюзите за гумички, при положение че поисках да се смени всичко, и плащам за да стане като хората.

          Или са много добри, и знаят нещо повече от нас, или играят руска рулетка на мой гръб.

          Всеки случай аз повече там няма да стъпя с моя кола, страшно мърляв и безотговорен сервиз, собственика разбирал много, но той не стъпва там, а приемчиците и работниците са пълна скръб, днес като видях какъв талибан работи по моята кола, ми се сви сърцето, на такъв простак никога не бих му дал да ми пипне количката, ако ще да я бутам до вкъщи.

          И преценката ми се оказа вярна, като развивал пробката на маслото тоя гений ( два дни я е развивал), били излезли резбите, е как не излязоха като го сменя другия майстор преди седмица ???

          Та сега правили резба, и слагали пружина и нова пробка ?

          Нещо нещата май отиват към скандал, и ще си го получат, защото мразя да ме правят на идиот.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #35
            От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

            Ама и аз почвам да ти се чудя на акъла защо се занимаваш с разни пичове, а не си направиш колата сам!

            Коментар


            • #36
              От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

              На това място резба се поврежда при завиване.Не е "талибанът".Предният симпатяга е.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                ....щом три дни развиват три болта и сменят едно на масло, при това ми направи впечатление че масления ми филтър който им занесох още си стои на масата, което значи че не е сменен.

                .....Утре вече щели да я карат, и да видят как е, и много ми е интересно как ще видят на компютъра дали тече нафта в маслото.

                .... ще смениме помпата, и ако пак напълни маслото с нафта, тогава вече ще отвориме и дюзите за гумички

                Или са много добри, и знаят нещо повече от нас, или играят руска рулетка на мой гръб.



                ..... като развивал пробката на маслото тоя гений ( два дни я е развивал), били излезли резбите, е как не излязоха като го сменя другия майстор преди седмица ???

                Най-вероятно през тези три дни не само твоят автомобил е бил в сервиза за обслужване/ремонт. Сега верно че си трябва и планиране от страна на сервиза със съответно обявен приблизително точен срок за завършване на ремонта, но често пъти и най-подредените планове сеобъркват.

                Ми буквално през самия интерфейс на диагностиката няма да видят дали и колко "пишка" някой инжектор.

                Може би ще е учудващо за някои, но дори и при съвременните модерни и силно компютъризирани автомобили не рядко някои проблеми се решават с поетапна подмяна на детайли, възли или агрегати, т.е. по метода на опита и грешката. Това дори по отношение на някои проблеми си е стандартна процедура разписана и разпоредена от производителя. Без изключение и при силно реномирани производители.

                Абсолютно често срещано явление е описаният проблем с пробката, без да се спираме на причините, но си е нещо стандартно.

                Всичко обикновено е на гърба на клиента, и то поради простата причина, че е свързано с изваждане на пари от негова страна. И твойто е нищо, зора е голям при ония дето си накупиха евтините туарези в10-ки.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                  Днес я взех, наистина имаха много работа момчетата, влизам им в положение, наложи се да ги изчакам след работно време, на спокойствие да я покараме в движение, всички параметри са наред, дебитомер, турбина, и всичко което се вижда в електрониката.

                  По нашата тема, въпреки че им казах да сменят пак гумичките на дюзите, заедно с болтовете които моя майстор не беше сменил, също и не ги беше стегнал с динамометричен ключ, което също е важно, както и не успя да ми направи реглаж на дюзите защото нямаше нужния специален инструмент за въртене на вала, пичовете решили ( не знам защо), че няма да сменят гумичките понеже нали били нови ???

                  Та имам сменена тандем помпа, и ново масло, с уговорката да видя как ще пали сутрин, и да следя нивото на маслото, ако има покачване, веднага да я закарам за смяна на гумички на дюзите да "спасиме" новото масло, което е страшно тъпо, но не ми оставиха избор, шефа им заминава за Испания за една седмица, и след това може да се занимава пак с мен.

                  Убеден съм че имам проблем с тези гумички, и пак ще имам нафта в новото масло, но ще видим дали съм ясновидец.

                  Още нещо важно за R5, ремъците или както там се казват, които въртят алтернатора и компресора на климатика, имат някакви приводи които се сменят задължително на 180 000 км., ако не се сменят могат да направят мармалад, моята е на тези километри, и нямам идея дали са сменяни, затова другата седмица ще ги сменя, заедно с гумените ремъци, да не ги мисля.

                  Купих си и нов ненарязан ключ от форума на Фолксваген за 120 лева, с три бутона като оригиналния, за съжаление не успяха да го обучат, но другата седмица ще свалят някакъв модул, и ще го направят, че с един ключ е опасно, особено след като колата ще се кара от жена.
                  TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                  Коментар


                  • #39
                    От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                    Добре си направил, че си сменил тандем-помпата.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #40
                      От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                      Да, и аз така мисля, тандем помпата е сърцето на тази горивна система.

                      Старата помпа е у мен, и с удоволствие ще я разглобя, да видя какво има вътре, любопитно ми е къде са клапаните, къде има филтърче, и как действа всичко.

                      Питах какво мислят за този мотор, и определено го предпочитат пред по-големите кубатури, показаха ми един 4.2 дизел над който се мъчат цяла седмица, всичко възможно са сменили и във високите губи налягане на гориво, един V 10 FSI на А6 който плете и пише мисфайъри на почти всички цилиндри, след като са му сменили всичко възможно.

                      И накрая казаха че моя R5 е малка пухкава детска играчка, ако трябва да се сравнява с тези по-големите мотори като проблематика, което донякъде ме успокои.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #41
                        От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                        Засега колата се държи отлично, сутрин пали идеално, карам я постоянно, не си повишава нивото на маслото, продължавам да наблюдавам, че съм се наплашил.

                        Ще обобщя с две думи, че тандем помпата може да възпрепятства сутрешното палене, като изпуска налягането на дюзите, и заедно с гумичките на дюзите е най-честия проблем при лошо запалване сутрин, освен това е способна да вкара нафта в маслото, което е важно да се знае, защото много сервизи не го знаят.

                        По въпроса за клапата, да възможно е и тя да пречи на паленето, имали са такива случаи с електронен дросел като моя.

                        Но тогава клапата остава постоянно плътно затворена, и няма никакъв шанс колата да запали, колкото и да въртите на стартер, казаха че са им карали такива R 5-ци с пътна помощ, свалят маркуча на дросела, дросела се вижда че е плътно затворен, бият му един юмрук отгоре да се върне в отворено положение, и колата запалва.

                        А вакумните дросели ги изолират, като им затапят вакума, и те спират да действат.

                        Аз за всеки случай съм сменил моя електронен дросел с нов, това беше единственото нещо което ми записваше грешка в електрониката, грешката е Р 3139.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #42
                          От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                          Ох ти сега с тия ремъци на климатика ми вкара нова муха в главата, скъпи ли са и трудно ли се сменят ?
                          Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                          Коментар


                          • #43
                            От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                            Колега, тя цялата кола е скъпа, като нова е струвала над 115 000 лева, как да са евтини ремъците и зъбните колела, и как да се сменят лесно, като немеца така го е създал този мотор, че всички да плачат, и собственика му, и майсторите дето до ремонтират, само на него в Германия да му е гот, периодично от цял свят пристигат парички за части на R5, хитро нали ?

                            Само кофти че ние сме в ролята да балъците, или поне аз се чувствам така.



                            За съжаление моята драма продължава с пълна скорост, общо взето пак съм в изходно положение, тази сутрин изненадващо пак не можах да запаля, въртях три пъти по 10 - 15 секунди на всеки опит, накрая някак запали...., и това не беше най-лошото.

                            Нивото на маслото както беше стабилно, изведнъж пак се покачи на пръчката, страшно се ядосах, сто пъти казах на гламарите от VAGen сервиза в Княжево да сменят гумичките на дюзите за втори път, плащам си всичко като поп, след като след първата смяна на тези гумички започна да изпуска нафта в маслото.

                            Логиката е че имам проблем в гумичките, и нещо там не е направено като хората, веднага след като им разказах симптомите, приемчика моментално каза че най-вероятно имам прищипана гумичка, и като разглобят всичко ще се изясни, викам чудесно, действайте, щом имаме логична диагноза, значи се движиме в правилна посока.....

                            Вместо това обаче, незнайно защо, ми смениха тандем помпата, щото можело да е от нея, а гумичките нали били нови, та решили да не ги сменят пак......., е как ще е от помпата, след като до смяната на гумичките не съм имал нафта в маслото със старата си помпа, и след смяната на гумичките започна да се покачва ?

                            Викам си тея или много разбират, или сменят каквото им скимне без много да мислят, и се оказа второто, защото логиката винаги е над всичко, и над всеки.

                            На финала за 4 дни "работа", пичовете на Жоро от WAGen сервиза в Княжево, реално не ми помогнаха с нищичко, колата не палеше сутрин, и пускаше нафта в маслото, сега е абсолютно същото, само че похарчих 1000 излишни лева, за труд, помпа, масло, филтър, повторна безмислена диагностика в която пак ми казаха че всичко по тази кола е ОК, и сега новото масло пак ми е за изхвърляне.


                            Не знам тези сервизи нямат ли някакъв срам, някаква чувство за вина, някаква отговорност, не може да се работи така, сменихме каквото решихме, и сега карай да видиме какво ще стане, тоя приемчик утре ще го вдигна на ура, съвсем ясно казах какъв е проблема, с какво право той ще решава през моята глава, и за моя сметка какво да прави по моята кола, след като вече се доказа че греши ?


                            А и тея дето ми я продадоха тая пръчка, утре ще ги осакатя, егати приятелите, набиха си ми тоягата съвсем съзнателно с куп болести, по приятелски, досега вкарах над 2000 лева в експерименти, и резултат нямам, не можах веднъж да се повозя на тази кола без да имам някакъв проблем, почва да ми писва яко, и утре може да си им я върна, да си я ремонтират те, аман.

                            Този R5 може да вкара в лудницата и най-спокойния човек, аз вече си приказвам сам, задавам си въпроси, отговарям си, и после си се смея на отговорите.

                            Вероятно може да бъде победен, но при тази успеваемост, с такива майстори, бюджета трябва да е огромен, нещо като да си отвориш портфейла, и да им кажеш "вземете колкото искате, парите нямат значение, когато правя моя безценен Туарег"

                            Не мерси, приключвам с набиването, ресто на тоягата, автокъщата да ходи по майстори и да плаща, а аз ще си пробвам късмета с друга кола, и задължително с друга марка.

                            В България никой не разбира нищо от Фолксваген, абсолютна неграмотност, всички малко по-добри VAG майстори са затрупани от работа, и се борят като прасе с тиква, и както се бият се в гърдите че могат всичко, така прекалено често остават безпомощни пред VAG паметници, мънкат, и ти викат "продавай и се спасявай".

                            Ще търся марка с добър сервиз в България, защото аз живея тук, и защото без грамотен сервиз, няма значение колко екстри имам в колата, все едно нямам нищо !!!
                            Последно редактирано от TOYO; 09-04-16, 00:31.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • #44
                              От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                              Ако проблема е с 0 пръстените, остава една малка крачка да се победи тая машина и после друг ще и се радва .....
                              Лошото е, че не се ли оправи остава глава, където вече цифрата ще е поне 2000 само за главата ....
                              Прецени си нещата и решавай трезво.
                              Аз съм на етап да избирам по настояване А4 2.0тди ПД за семейна кола на дъщеря ми и никак не ми е спокойно с тоя ДВГ .....
                              Последно редактирано от Аndro 160; 09-04-16, 08:12.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Аз съм на етап да избирам по настояване А4 2.0тди ПД за семейна кола на дъщеря ми и никак не ми е спокойно с тоя ДВГ .....
                                Не знам за коя година на производство става въпрос, ама заради притесненията ти погледни и 1,9 тди.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X