Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.ч.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.ч.

    Здравейте,

    Закупих си един комплект символи за щамповане върху метал и съм твърдо решил да си набия регистрационния номер върху всичко което ми дойде на ум, започвайки от всички стъкла, огледала, светлини, мостове, джанти и т.н.

    Естествено за стъкло ще ползвам или дремел или някаква матрица с песъкоструене, още не съм го измислил последното.

    Освен това вече има т.н. ДНК бои или начини за ДНК маркиране на автомобили и компоненти, представляват химични багрила, които се четат на УВ и/или са откриваеми/доказуеми и уникални за всеки маркиран автомобил, това е полезно за разни неща трудни за щамповане като тапицерии, кожи и т.н.

    Всичко това по-горе би било безсмислено ако НЕ се прави на едно и също място и няма единна база данни с информацията - примерно всички джанти да са маркирани до винтила и всяко маркиране да е с НЕ-вече от 1мм вдлъбнатост под нивото на джантата, примерно мостовете да са маркирани един инч до пробката за източване и там вдлъбнатоста на марката е не повече от 1мм, така бай пернишкия автоджамбазин няма да пилне и да набие нови номера.

    И разбира се НАЙ-ВАЖНОТО нещо на тоя свят е, да спрем да купуваме части с НЕЯСЕН произход, аз примерно никога не съм купувам втора ръка части без да съм видял автомобила, тоест знам, че ги вземам от човек на който всички автомобили му седят в двора и ако вече той има топките и смелоста да слага на изложба крадени автомобили е друга бира, която не е в моя ресор.

    Става ли да стигнем до консенсус къде са най-удачните места за маркиране на масовите компоненти които най-често са обект на кражба, нека започнем с джанти, стъкла, светлини, огледала, мостове, скорости, РК, кардани, катализатори и т.н. може би има и стандфартни практики, правила ???

    Аз примерно съм научил от баща си всички инструменти да са маркирани, грозно ама сигурно и действа отблъскващо, преди време си маркирах и велосипеда, надрасках дълбоко и солидно всичко което се сетих, снимах всичко и т.н.

    В ерата на новите технологии, всекии може да си маркира всичко сам, да си го наснимка и да сподели при нужда всички тия неща, сигурен съм, че ако това стане масова практика кражбите на коли за скрап ще намалеят драстично.

    И последно но не по значение, стари трошляци се крадат повече от нови коли, това дори и в белите държави, в Англия е масов спорт вече да крадат дръртите ЛР защото държат цена, трошат се много )) и частите са скъпи, лесно продаваеми и практически НЕПРОСЛЕДИМИ, лесно е да краднеш кола, да свалиш за половин час квото лесно се продава и после да я засилиш в блатото, тук и ЛР има на всяка крачка и блата много та за това и този спорт се популяризира много напоследък.

    Ако има желещи и съберем критична маса, може да вдигнем няколко еднакви уеб сайта, където да се вкарват данните, така че хем да са защитени собствениците(липсва лични данни) хем да може да се проследяват части, примерно види някой раздатка и скорости за патрул в село Гъзокучене снима с телефона марката и ако не го мързи вижда в сайта, че е откраднат автомобил със същата марка СК/РК, звъни на полицията и като съвестен гражданин докладва за краден автомобил на части.

    Може да ме наречете утопист, но искрено ми дреме защото знам как боли да ти краднат нещо, и ако тия по-горните мерки намалят дори и малко риска, за мен си струва начинанието.

    Един грам превенция е много по-добре от 1000 грама лекарство, на това се надявам да има най-голям ефект.

    Не си правя илюзии, че бедния човек няма да измисли 1001 начини да маскира марките или начини да продаде/купи части с неясен прозиход или такива с ясно видима/заличена марка, все пак еволюзията е в ход и полека лека и това ще изчезне/намалее, аз искам да си помогна а може би и малко да ускорим процеса, защото ако съберем примерно 1000 автомобила маркирани, всичките набити в една база данни, всичките добре означени с името/логото на маркировката , това означава, че имаме поне 1000 автомобило които крадците, ще предпочетат да пропуснат като първа или случайна цел и след време това ще се популяризира и в провинцията, което би значело една по-спокойна държава с една идея по-малко кражби на трошки и средно стари автомобили, за новите там играта е друга не е първоцел на това по-горе.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 16-03-16, 12:58.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

    Аз мога да предложа да направя безплатен регистър, ако някой от вас се заеме с техническата, както и юридическата документация за ползване.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

      Мерси Кристияне, за това говоря, за взаимопомощ, може да се поръчат от китай групово тия букви за набиване на номерата и машинките за пескъкоструй и матриците и т.н.

      Мен сега ме вълнува има ли стандарти за тия дейности и къде е най-удачно да се маркира?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

        С маркирането на стъклата трябва да се внимава. Има случаи, при маркиране на задно стъкло, то да става за смяна...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

          Крадците не интерисуват от стъкла -освен ако е по заявка - че предно и задно обикновено са лепени а и съхраняването е проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
            Крадците не интерисуват от стъкла -освен ако е по заявка - че предно и задно обикновено са лепени а и съхраняването е проблем.
            Вече не е точно така...

            Обява в Перник:
            "Търся предно стъкло за Голф 2 до 50 лв. с винетка"

            Коментар


            • #7
              От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

              Ако е горска всичко е бързоликвидно и няма какво да маркираш, карантията пък съвсем. Иначе участвам (без акъл), случвало ми се е.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                Нали това е идеята, всички бързоликвидни детайли, едрите особено да са маркирани, и най-важното човек да НЕ купува детайли с изтрита/заличена марка и веднага да сигнализира за крадени вещи.

                Сега знам, че масово бедния народ няма да се юрне да става европеец от утре но поне младите и по-далмовидните хора търсещи промяна да започнат процеса, щото една морга да изгърми с крадени и разпознати неща, като се разчуе ще има кофти ефект за бизнеса им.

                А едни снимки на крадените детайли пуснати в Интернет и подадени на търсещите сензации журналисти също ще имат ефект.

                Ефект ще има и ако потърпевшите предложат награда при успешно уличаване на хора "работещи"с крадени стоки, то е ясно, че разкостения джип няма да се върне но усещането на крадците да се стъжни живота също има стойност.

                Има потенциал този тип неща да изтребят кражбата на велосипеди, джанти и т.н. щото дори китосвано на местото на марката ще си личи а и кой ще се занимава за джанти за 50 кинта да инвестира един два часа да ги маскира; според мен.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                  Добре дошли в истинския свят

                  The evil bit has become a synonym for all attempts to seek simple technical solutions for difficult human social problems which require the willing participation of malicious actors
                  та викам, не се занимавайте с глупости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                    Едно време стикерите ВИС и СИК вършеха много работа и беше спокойно.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Едно време стикерите ВИС и СИК вършеха много работа и беше спокойно.

                      Имал си щастието да не разбереш какво стои зад стикерите, аз съм бил няколко години от страната на стикерите с три букви и категорично НЕ мисля, че е било спокойно, дори напротив, колко строшени кокали, отрязани човешки краища и некролози са били зад това внушено спокойствие, не искам и да си помисля.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        Едно време стикерите ВИС и СИК вършеха много работа и беше спокойно.
                        Това не е ли чиста проба рекет?
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Това не е ли чиста проба рекет?
                          Явлението беше изтървано да излезе от рамките на рекета и да придобие застрахователни функции (много преди реално охранителните фирми да се преобразуват в застрахователни).

                          Имам предвид, че на някой етап конкуренцията между тях доведе до това че те реално репресираха крадците на свободна практика.

                          И да, зад стикерите стояха доста беди. И далеч не всички тези беди се стоварваха на виновните.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Явлението беше изтървано да излезе от рамките на рекета и да придобие застрахователни функции (много преди реално охранителните фирми да се преобразуват в застрахователни).

                            Имам предвид, че на някой етап конкуренцията между тях доведе до това че те реално репресираха крадците на свободна практика.

                            И да, зад стикерите стояха доста беди. И далеч не всички тези беди се стоварваха на виновните.
                            Тъй де - нямаш такава "лепенка" струваща "Х" лева - шанса да ти се случи на колата е поне 10 пъти по-голям. Предлагат ти такава "лепенка" за "Х" лева отказваш и какво се случва?
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обезопасяване на джип, маркиране на компоненти, редуциране стойност на скрап/рез.

                              аааа, там си в категорията Виновен - не се грижиш за имуществото си.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X