Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
    Чел бях че болтовете на главата трябва да са нови и гарнитурата за глава трябва да е някаква марка,но
    забравих каква е марката и с каква дебелина.
    Колега-аз купувах мотор-(втора употреба),ревизирах го основно и го поставих преди 3г.и за сега съм удовлетворен от свършеното.
    При теб,обаче поне от това,което чета,нещата
    са доста на гадаене.
    За, което не те виня, разбира се!
    В крайна сметка не си длъжен да разбираш от джипки и търсиш помощ тук в което няма нищо лошо.
    Съветът ми е да не се опитваш да гадаеш,да не търсиш и да не купуваш никакви части преди да е изяснен проблема на мотора и дали същия ще е по-добре да се ремонтира или сменя с друг-(при мен стария беше пълна щета-(глава+блок=аут,поради това,че скъса клапан, съответно пръсна бутало и мотора задра в дълбочина!!!).
    За целта ти пожелавам да попаднеш на съвестен и кадърен човек,който да обърне внимание на колата ти.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 06-05-19, 16:38.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Стамате, явно е, че техниката не ти е силна страна, в което няма нищо лошо, та ти препоръчвам да си намериш разбиращ майстор (което не знам как ще прецениш) който да диагностицира и реши проблема с гаранция, като и с частите се занимава той.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        +1

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Спирам ,ще пиша за развитието на нещата.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Дано Майстора ти си разбира от работата,че...
            Успех!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Проблемът с прекъсването и неравномерна работа изчезна след бай-пасирането на оригиналния горивен филтър и замяната му с такъв от Голф. След 5 хил. км. няма никакъв проблем, единствено трябва да разкарам оригиналния и да използвам мястото за закрепване на новия.
              Новото: появи се скрибуцане, като от намотана тел, метално, от дясно колело. Получава се при зацепени хъбове, ръчни АВМ. Естествено заподозрях него, разглобих, почистих-резултат нула. Днес установих, че същия шум го има при включен преден мост и отключени хъбове. Външно каре, или нещо друго? 4Х4 работи без проблем, на 4Х2 няма никакъв шум. Спортидж 1.
              Последно редактирано от avzdrav; 30-07-19, 19:26. Причина: допълнение
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Игления лагер на шенкела....-гадно,направо стряскащо стържене и свирене,ту появяващо се,ту изчезващо....-като разглобиш ще го намериш на сол.
                Лошото от всичко това е,че обикновено е наранена и повърхността на карето,на която работи лагера.
                Правилното решение е да се зачисти карето от задиранията,да се вземе размер и да се направи и монтира на мястото на лагера втулка от фосфорен бронз с канали за смазка.
                Работна хлабина-0.2мм.
                Същата операция се повтаря и от другата страна и проблема е решен завинаги.
                П.П.Размери се взимат от конкретното каре и шенкел и втулката за съответната страна се прави по тях!
                Последно редактирано от Янко Желязков; 01-08-19, 16:41.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Благодаря за мнението, Янко, другата седмица ще я разфасовам за диагностика. Разпадал ми се е иглен лагер от другата страна, но там много ясно се чу как се строши и след това отвратителното стържене не престана изобщо до смяната.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Разбирам.
                    От разстояние-толкова.
                    Ти си знаеш и чуваш шума,та в случая може и да греша,но погледни игл.лагер.....-пак към него ми се въртят нещата.
                    Огледай и около супортите да няма нещо метнало се и застанало,но пък казваш,че на 4х2 на хъбовете шумът липсва.
                    Пак,че на първо място бих погледнал игления лагер на съответната страна.
                    Успех...

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Игленият лагер беше полуразрушен наистина, но гадния шум идваше от предния кардан. Каретата са здрави, почистване и гресиране реши проблема. Благодаря за съветите!
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        По какво се разбира, че тампоните между рамата и купето са за смяна? Видимо са посплескани и напукани, но като цяло са здрави. От известно време се появи един шум отпред, предницата е технически изрядна. Шумът прилича на скърцане от мачтата на пиратски кораб и се появява само при надлъжно клатене-тоест при спиране и потегляне.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Щом гума е напукана, вече едва ли може да работи като такава.
                          За смяна са.
                          Мисля, имаше няколко теми за смяна на тампоните на купето, а май и в Пловдив имаше доста добри оферти за тампони.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            По какво се разбира, че тампоните между рамата и купето са за смяна? Видимо са посплескани и напукани, но като цяло са здрави. От известно време се появи един шум отпред, предницата е технически изрядна. Шумът прилича на скърцане от мачтата на пиратски кораб и се появява само при надлъжно клатене-тоест при спиране и потегляне.
                            На бившата ми Кия се виждаше, че купето опира или почти опира в рамата, там където са лапите на тампоните. По павета тропа. Скърцане не съм имал.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              По какво се разбира, че тампоните между рамата и купето са за смяна? Видимо са посплескани и напукани, но като цяло са здрави. От известно време се появи един шум отпред, предницата е технически изрядна. Шумът прилича на скърцане от мачтата на пиратски кораб и се появява само при надлъжно клатене-тоест при спиране и потегляне.
                              Сменяй ги! За 16 парчета гума не си струва да се чудиш защо скърца и тропа.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Когато тампоните са тотално заминали при неравности се чува зверски удар на метал в метал. Иначе гледаш какво е разстоянието между рамата и купето където е тампина и ако под 10мм си за смяна.
                                Намери темата и си поръчах от пловдивските, други няма да намериш лесно ( да не кажа невъзможно).
                                Hyundai Galloper 3.0 V6

                                0885 44 60 16

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X