Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Премести ли се тупкането в ляво, заедно с подозирания хъб?
    Ако си е останало от дясната страна, то по-скоро е каре.
    Да се изронят шлици на хъб е изключително слабо вероятно.
    Хъбовете се свалят лесно и може ш да си ги разглобиш и вкъщи на топло за проверка и профилактика.
    Според мен, не е от хъб.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Премести ли се тупкането в ляво, заедно с подозирания хъб?
      Ако си е останало от дясната страна, то по-скоро е каре.
      Да се изронят шлици на хъб е изключително слабо вероятно.
      Хъбовете се свалят лесно и може ш да си ги разглобиш и вкъщи на топло за проверка и профилактика.
      Според мен, не е от хъб.
      Кията не е ли със ШРУСове?

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Да, със ШРУС-ове е , но никой не ги нарича така.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
          Аз купувах скоро само капачка от ОЛХ, с доставката от Варна излезна 45 лева. Работи перфектно и е метална.
          Това е интересно.
          Случайно попадна на човек,който продава здрава капачка вт.употреба или се предлагат нови капачки?
          Питам,защото както писах онзи ден счупих капачка и заради това си взех 2 чисто нови хъба от "Колос".
          Предпочетох този вариант за да ми остане единия здрав хъб,като резерва в колата.
          Но,ако се продават резервни,нови АВМ-ски капачки бих си взел и възстановил иначе напълно здравия хъб!

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Аз имам един хъб AVM за Мусо и Рекстън, та ако не си намеря друг такъв ще го продам.
            Чарковете са еднакви, само тази част със шлиците към полуоската е според модела.
            Всъщност и тази част която се хваща към главната, демек, половината чаркове на всички хъбове са еднакви.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
              Описвам какво се случва - подаваш газ при включен преден мост и през няколко метра се чува глухо тупкане отпред вдясно. При спускане го няма. Сменихмеместата на левия и десния хъб, и сега при спускане се чува тупкане, а при изкачване т.е. подаване на газ няма никакъв звук.
              Майстора каза че има нарушени шлици в хъба.
              Ще се купят нови, и ще видим. Ако не е от тях...хм...ще се търси друга причина.
              Ще пиша. То хъбовете не се знае на колко години са...дойдоха си с колата от Италия
              Всъщност проблема се яви след доста буксуване в кал, но само буксуване. Никакъв тежък офроуд. просто стръмен кален път.
              Нищо чудно да се окаже каре,а не хъб!

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Това е интересно.
                Случайно попадна на човек,който продава здрава капачка вт.употреба или се предлагат нови капачки?
                Питам,защото както писах онзи ден счупих капачка и заради това си взех 2 чисто нови хъба от "Колос".
                Предпочетох този вариант за да ми остане единия здрав хъб,като резерва в колата.
                Но,ако се продават резервни,нови АВМ-ски капачки бих си взел и възстановил иначе напълно здравия хъб!
                В олх има обява за хъбове, но писах че искам само лапачка. Човекът отговори че има и капачки на 40 лева, нетални, гаранрира че става на 100 процента и в действителност е така. Ако иакаш д апоразтърся пиши на лс, за да не правим реклама.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Благодаря-ще ти пиша допълнително,когато се наканя да го възстановя,колега...

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    И така, вече имаме нормално работещ преден мост. Оказа се наистина единия хъб.
                    Вече във всички режими си работи без странични звуци - тупкане, стръжене и др.
                    Някой искаше един хъб - моля на ЛС

                    И един интересен въпрос - защо се саморазхлабват болтовете държащи хъбовете. На мой приятел Кия с китайски хъбове. Един път го бяха търсили по пътя и от тогава периодично ги дозатяга. Причини???
                    Последно редактирано от pansim; 22-01-19, 19:23. Причина: правопис
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Защото се стяга метал директно към метал без Китаеца да е пратил гарнитура между хъба и главината.
                      Освен това вибрациите при неравен път там са сериозни и резултатите са налице.
                      Мен ме домързя да си изрежа 2 гарнитури и 4 години карах моите Китайци с болтове,намазани с осигурител за резби, докато оня ден не счупих на единия капачката.
                      Сега новите Корейски дойдоха с гарнитури и въпреки това отново намазах леко болтовете и стегнах здраво.

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Янко, моите досегашни хъбове, също са без гарнитура, но, нито веднъж за две и половина години не съм ги затягал допълнително.
                        Явно трябва мазане с нещо...дай да видим какво си употребил.
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Нищо особенно,като марка-осигурител за резби на "Mannol".
                          Преди това пръскам в отворите и самите болтове с обезмаслител на спрей на същата марка.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Благодаря за информацията!
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Колеги имам проблем с моята КИА „спортидж“, бензин, 128к.с. 2001г.
                              Моля за помощ. Неравномерна работа на двигателя с детонации в ауспоха, свещите са черни и мокри от бензин. Разход огромен. Докато гледах под капак, за 5 минути работа на място катализатора стана черве. С ГИ е и на газ работи по същия начин.
                              Насочете ме в какво може да е проблема.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Запушен ти е катализатора.
                                Нов, или ако не ти харесат цените, слагай резонатор.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X