Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Това е напълно нормално. Моето Соренто е същото и се държи по същия начин.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Няма автоматик, който да не можеш да изгасиш при всякакво положение на лоста. Само не можеш да извадиш ключа, ако не е на P. За паленето сам си го разбрал- P или N.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Кията е Спортидж 1999 фейслифта 2.0 128 коня бензин с ГИ. Светва ми чека и прочитам това P1611 KIA - MIL Request Signal Circuit Low Voltage.
        Някой има ли идея за какво иде реч, че бързо да го оправя.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Провери си алтернатора дали зарежда. Дава ти ниско напрежение. Може четките на динамото да са заминали. Може и акумулатора да ти умрял. Застудя и е нормално ако е стар.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Ми този я купих и не съм го гледал в какво състояние е. Имам един чисто нов 60 ампера на Монбат, който стои в гаража вече втора година, може да го инсталирам и да видим дали ще повтаря грешката. Като я изтрия после няколко дни я няма. Може и алтернатора да замеря. Джипката се поддържа в топ състояние. Онзи ден ме спираха да ме питат продавам ли я

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Брат, престоял акумулаторняма да свърши работа, особено с тоз ампераж. Иди и я замери как ти зарежда , откачи клемите и виж в какво състояние е акумулатора и тогава ще се мисли на къде да ще се поеме. Ако е за акумулатор ще те уредя с нов. Знаеш как става. Утре може да се чуем.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                [QUOTE=stoikossk;3387444]Здравейте колеги реших да си сменя хъбовете на кията 2.0 TDI 83 кс.

                Трябват ли шайбите които служат за законтряне на гайката която държи лагера.
                Също така искам да попитам докато намеря шайбата мога ли да карам със сегашните оригиналните защото не можах да ги развия.

                Благодаря предварително.
                Да, застопоряващата шайба е абсолютно задължителна. В комплекта ръчни хъбове на АВМ влизат въпросните шайби, но не е проблем да оставиш старите, ако не можеш да ги развиеш.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  За съжаляние при мен и ключът се вади...те за това е гоня на бензиностанцията
                  Кой каквото си надроби,това ще сърба!!!

                  Kia Sorento 3.5 V6

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Дизеловата Киа 98г.с какъв акумулатор е,ляв или десен +?
                    Има ли шанс,да станат и двата вида?
                    Имам едно чувство,че скоро време ще ми трябва нов.
                    За тези има,доста добри отзиви.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mutlu-silver-sfb-90ah-850a-r-1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5802556
                    Последно редактирано от georgipetkov64; 20-11-18, 14:53.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Здравейте!!!Скъса се жилото за стойката на резервната гума.Има ли начин да я отворя принудително?Спортидж 98г.Благодаря!!!
                      Киа Спортидж 2.0 98г. 95к.с. 0895 13!66!73

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Дизеловата Киа 98г.с какъв акумулатор е,ляв или десен +?
                        Има ли шанс,да станат и двата вида?
                        Имам едно чувство,че скоро време ще ми трябва нов.
                        За тези има,доста добри отзиви.
                        [ATTACH=CONFIG]974672[/ATTACH]
                        Гошо,на бензинова и на дизелова акумулаторите с на едно и също място,поне тези 1999-2000год.И на моята беше с ляв + ама сега е с десен+ и става!

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Бензиновата е с ляв +, но кабелите стават и за акумулатор с десен + ако акумулатора не е JIS, че е по-нисък, но седят опънати.
                          Най-добре е да се ползва акомулатор какъвто е за там, щото разлика в цената няма.

                          P.S. Ако ще си сменявате, или само сваляте за нещо, акумулатора, почистете и обработете стойката, като поне я грундирате.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            На всяка кола се слага акумулатор точно и единствено с каквито полюси е предвидено да бъде.
                            Слагането на акумулатор с обратни за дадената кола полюси крие рискове....-опънатия "+" не се знае доколко е опънат,къде ще опре и протрие и кога ще даде на корпус,а се знае,че там веригата е незащитена и право на грешки няма!
                            Може и да Ви звучи смешно,но всъщност въобще не е майтап работа!

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              P0130 powertrain 02 sensor circuit - Това прочетох на Киата, която прекъсва жестоко и на газ и на бензин. Дебитомерът е купуван преди половин година, свещите са на 100 км. Възможно ли е да има катализатор, който да ебава газовете и да се обменя грешна информация? А дали има ламбда сонда на генерацията и евентуален проблем в нея? 1999г 2.0 16v 128кс. ГИ.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Днес смених датчик на коляновия вал и отворих катализатора. Катализаторът е празен, някой го е извадил, а от смяната на датчика подобрение няма. Утре ще отварям да видя бобините и в краен случай ще купувам ламбда сонда, защото китайското ODBII устройство ми я сочи като основен проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X