Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Удължаването с кабел със същото сечение и добре запоени връзки наистина няма да пеоменят осезаемо показанията. Реално, сигурно може и на радиатора на парното да се сложи тоя датчик, ама то и до него се стига едно лесно...

    Слагай на термостата, поне му е алуминиев и сравнително тънък корпуса.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Удължаването с кабел със същото сечение и добре запоени връзки наистина няма да пеоменят осезаемо показанията. Реално, сигурно може и на радиатора на парното да се сложи тоя датчик, ама то и до него се стига едно лесно...

      Слагай на термостата, поне му е алуминиев и сравнително тънък корпуса.
      "кожуха на термостата има горна и долна част. Ако се сложи отдолу, ще показва и температурата преди да е отворил...

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Да, ще показва. Който иска може и там да го залепи. Има място.
        Въпрос на избор.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Днес за занимавах с точите на газовите клапани. Мисля, че проблема с тях е решен, но при тестовото каране, ми направи впечатление едно леко придърпване от време на време. Газовия клапан е отворен и със сменен филтър, така, че за мен той отпада. Плочката не съм я отварял, щото газаджията нямаше мембрани в наличност... На какво може да се дължи това придърпване?!

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            ...
            Плочката не съм я отварял, щото газаджията нямаше мембрани в наличност...
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ?!
              Изпарителя Mimgaz/Lovato

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Днес за занимавах с точите на газовите клапани. Мисля, че проблема с тях е решен, но при тестовото каране, ми направи впечатление едно леко придърпване от време на време. Газовия клапан е отворен и със сменен филтър, така, че за мен той отпада. Плочката не съм я отварял, щото газаджията нямаше мембрани в наличност... На какво може да се дължи това придърпване?!
                Бих ти препоръчал да се откажеш от газта. С тази газ която продават в България винаги ще си с проблеми. Сметни си нервите, разходите и виж дали си заслужава. Нехарчат некви извънземни литри на бензин тея джипки.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Не е баш така. 8/100 на бензин са 16 лв 11/100 газ са 11 лв. Това са 5 лв на 100 или 500лв на 10000км.
                  Отделно какви проблеми да има с газта дето ги няма с бензина? При мен специално има един клапан и един изпарител. По принцип от години си ги рециклирам и чистя, но като цяло проблемите при бензина са много повече отколкото при газта...
                  По принцип газта в БГ е много различна, с една газ върви с другата е по спъната, но като цяло с хубава БГ газ и с примерно Гръцка газ, не съм забелязал разлика, даже ако има Българската ще е с предимство...

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Мое лично мнение. От както спрях да ползвам газ на бензиновите коли които съм имал никога не съм имал проблеми. Всеки сам преценява. Те производителите са го измислили.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                      Мое лично мнение. От както спрях да ползвам газ на бензиновите коли които съм имал никога не съм имал проблеми. Всеки сам преценява. Те производителите са го измислили.
                      Добра ти е идеята,но при пробег 20-25 000км. годишно сметките не излизат.
                      Ако уредбата е монтирана и регулирана правилно,ядове няма.
                      Това,обаче рядко се случва и на практика ядове има,не рядко и директни щети по мотора.
                      Моята за тези 53 000км. не ми създавала проблеми с АГУ-то.
                      За този период съм правил 2 пъти калибрация на рейката-(реглаж с индикаторен часовник хода на буталцето на дюзите Valtek) и веднъж смяна на филтри.


                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Аз съм с обикновена газова уредба и за 40000км. не съм имал никакви проблеми. Зимата пали на газ и при -25 градуса.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Изпарителя Mimgaz/Lovato
                          Тия мимгазове са малко на късмет... Няма качествен контрол там, няколко пъти съм връщал дефектни. Колата кога придърпва? При подаване, при задържане на равен ход или при отнемане на газта?
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            При задържане на равен ход... Иначе мимгаза ми е на около 2 години вече, маи 1-2 пъти съм му сменял мембраните

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Почистване на изпарителя е добро начало и не струва нищо. Ако клапана ти е бил затлачен с графитни отлагания, шанса и изпарителя да е пълен не е малък. Не се заблуждавай, че филтъра ще спре всичката мизерия.

                              Втори вариант. Ако тока към клапана е изправен и си решил там проблема мисля, че един нов клапан няма да навреди. Ял съм го това. Евтините клапани спират да работят коректно на около 30к км. Не, че няма изключения, но обикновено там им е предела.подозирам лошо качество на намотките. Всеизвестен факт е, че намотките не обичат вибрации, поради специфичното свойство на медта да се самозакалява и да става крехка. Същата е и причината в колите да няма едножилни кабели.

                              Междувременно, може и да е някоя свещ или кабел. Ако колата върви на бензин се разбира лесно. Караш ден два и вадиш сеещите. Търсиш тази с разлика в оцветяването. Може да не усетиш придърпването на бензин, но пак да има проблемна свещ

                              Иначе може да е от много други неща, но от тук може да се почне. Това са все неща от дългогодишен опит с газифицирани астомобили и всички са безплатни или евтини за проверяване. Обикновено най-често проблемите при мен и при познати идват от проблем с ключето за газта, окабеляването или клапана. След чак това макар рядко изпарител или свещи/кабели/бобина.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                И за какво ми ги хвалите тогава бензин-газ комбинациите? За 2-3 лв на сто по-малко... За 30К на дизела не съм пипнал абсолютно нищо. Освен масло и филтри. Освен ако за вас разни изпарители, клапани и мембрани са консуматив...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X