Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Надявах се да не трябва да пиша в тая тема скоро, но уви... Днес съединителя умря. Педала спря да слиза до долу нормално, хода стана по-тегав и последните 2 см изискват огромно усилие и Кичка не иска да влезе на скорост. Долната помпа се движи и натиска вилката но явно аксиалния лагер е издал багажа... И двете помпи са нови, долу съм с 5мм по-дълга ос на помпата. Само маркуча не е сменен, но при положение, че се движи долната помпа едва ли е от него, поне така мисля. Странно е, че не приплъзваше и не е имал някакви признаци, месец почти от както се преборих с ядовете по хидравличната му система и нямаше проблеми но явно му е дошло времето. Приемам и други идеи за повредата и евентуални предложения какво мога да проверя преди да смъкна скоростната кутия.
    Така по описанието, ми прилича на счупена пружина на притискателния диск, но дисекцията ще покаже...
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #32
      От: Какво се развали по Киата днес?

      Май на там върви, след по-обстоен оглед, вилката на кутията се движи свободно от край до край. Другата седмица ще сваля кутията и ще пиша по-подробно. За жалост в добрич няма наличен съединител никъде и ще чакам доставка...
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #33
        От: Какво се развали по Киата днес?

        Не е ли диафрагмена пружина на притискателния?
        Странно...
        Или някоя от демпферните?
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Какво се развали по Киата днес?

          Днес ми отказаха задните стъкла. Преди седмица си работиха нормално, днес нито лявото нито дясното. Някакви идеи?

          Коментар


          • #35
            От: Какво се развали по Киата днес?

            Бушон?
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #36
              От: Какво се развали по Киата днес?

              Някаква идея каде се намира? На тези в краката не видях да пише стъкла, а тези под капака изглеждат здрави.

              Коментар


              • #37
                От: Какво се развали по Киата днес?

                Провери всичките в краката най-добре.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #38
                  От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  След като смених бобини понеделник още на следващия ден се влоши вместо да се оправи. И при мен работата отива на дебитомер. Въпроса е като го откача трябва ли да рестартирам компютъра по някакъв начин за пробно каране без дебитомер? При мен проблема е до 2000 оборота, след това общо взето е перфектна.
                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  С откачен дебитомер е същата работа. До 2000 оборота е още по-зле - прекъсва яко особено като подадеш повече газ направо спира, след 2000 си върви добре. С откачен дебитомер на празен ход оборотите на газ падат много - под 500.
                  Тези дни ще търся друга Кия за пробна смяна на дебитомер, да видя дали ще има разлика.
                  Положението от лошо взе да става безнадеждно. Днес смених и дебитомера с нов и е дори по-зле. До 2000 оборота голямо прекъсване, след 2000 оборота се оправя, днес след смяната на дебитомера май отиде до към 2200-2300 оборота прекъсването. А имаше едно леко прекъсване от време на време преди да сменя бубините и дебитомера. Струва ми се, че като е по-хладно времето е по-добре.
                  Давайте идеи какво да гледаме, че взех да се отчайвам?
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Положението от лошо взе да става безнадеждно. Днес смених и дебитомера с нов и е дори по-зле. До 2000 оборота голямо прекъсване, след 2000 оборота се оправя, днес след смяната на дебитомера май отиде до към 2200-2300 оборота прекъсването. А имаше едно леко прекъсване от време на време преди да сменя бубините и дебитомера. Струва ми се, че като е по-хладно времето е по-добре.
                    Давайте идеи какво да гледаме, че взех да се отчайвам?
                    Я вземи и си премери компресията на двигателя,ако не си я мерил де.
                    Да не вземе да излезе някой клапан?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво се развали по Киата днес?

                      Гледай дизел, Ванка. Това съвсем сериозно.
                      Хиляди системи и капризи бензинките. Затова ги намразих аз.
                      Сори за спама!
                      Съжалявам, че така те ядосва.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Гледай дизел, Ванка. Това съвсем сериозно.
                        Хиляди системи и капризи бензинките. Затова ги намразих аз.
                        Сори за спама!
                        Съжалявам, че така те ядосва.
                        По принцип се оглеждам за кола в момента - за дизел не искам и да чуя!
                        Ако е компресия няма да върви, а тя след 2000 оборота се изрязва като пистов мотор и върви като скъсана.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво се развали по Киата днес?

                          Аа, чак хиляди съвсем не са. А и дизелите не е като да няма с какво да те ядоса и вкара в разход, особено по-новите. Говоря по принцип, не само за Кия Спортидж.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво се развали по Киата днес?

                            Маздовия допотопен предкамерен РФ, ако го поддържаш е чук мотор. Имал съм и бензинови и дизелови коли. Дизеловите са ми били винаги по-безпроблемни.
                            Но, всеки си знае.
                            За новите, не мога да кажа. Не съм им особен почитател.
                            Бобини, делка, палци, капачки, кабели, свещи, дебитомери,стъпкови моторчета, електроника...
                            Наиграл съм се.


                            Тук говорим за Спортидж.
                            И дизела след 2000 оборота е доста приятен.

                            Вие си знаете.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              По принцип се оглеждам за кола в момента - за дизел не искам и да чуя!
                              Ако е компресия няма да върви, а тя след 2000 оборота се изрязва като пистов мотор и върви като скъсана.
                              Потърси из колекторите смучене на въздух.Явява се след дебитомера и бърка настройките.Аз бих сменил и температурния датчик на антифриза...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Маздовия допотопен предкамерен РФ, ако го поддържаш е чук мотор. Имал съм и бензинови и дизелови коли. Дизеловите са ми били винаги по-безпроблемни.
                                Но, всеки си знае.
                                За новите, не мога да кажа. Не съм им особен почитател.
                                Бобини, делка, палци, капачки, кабели, свещи, дебитомери,стъпкови моторчета, електроника...
                                Наиграл съм се.


                                Тук говорим за Спортидж.
                                И дизела след 2000 оборота е доста приятен.

                                Вие си знаете.
                                Сменяме темата - не вървят и горят старите. Новите дизели пък са супер проблемни. На бензина основен ремонт на двигателя е под 1000лв., на дизела помпа, турбо и на по-новите съединител и дюзи са по толкова. Като гледам край мен и като говоря с майстори дето що годе разбират от дизели са като цяло с 2 пъти по-малко проблеми и проблемчета, но за сметка на това по 5 пъти по-скъпи.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X