Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от nik_4e Преглед на мнение
    Не мисля че е проблем с хъбовете. Когато вържа вакума директно, без да минава през клапана, си включва в движение.
    Значи е проблем с клапанна или управлението му.
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #17
      От: Какво се развали по Киата днес?

      По скоро с управлението. Някаква идея как се управлява преди включване в позиция 4х4.

      Коментар


      • #18
        От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от nik_4e Преглед на мнение
        По скоро с управлението. Някаква идея как се управлява преди включване в позиция 4х4.
        Предполагам скоро,ще смениш хъбовете с ръчни.Най-доброто решение,на въпроса.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Какво се развали по Киата днес?

          моя звяр пак губи мощност ....
          още не мога да му намеря проблема .... лошото е че сега върви като 130коня, след 20мин. като 60коня ..... редя предавки надолу за да форсирам двигателя .... после пак откача и пак върви нормално ..... голям майтап е
          LZ1ICD
          Иван - 08девет683едно883
          VW GOLF4 1.8 4motion.

          Коментар


          • #20
            От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от ivan_dice Преглед на мнение
            моя звяр пак губи мощност ....
            още не мога да му намеря проблема .... лошото е че сега върви като 130коня, след 20мин. като 60коня ..... редя предавки надолу за да форсирам двигателя .... после пак откача и пак върви нормално ..... голям майтап е
            MAF-a
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Предполагам скоро,ще смениш хъбовете с ръчни.Най-доброто решение,на въпроса.
              Определено вакумните ми допадат повече. Тъй като не ми се налага да слизам да заклзаключвам, а просто в движение дърпам лоста и готово.

              Коментар


              • #22
                От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от nik_4e Преглед на мнение
                Определено вакумните ми допадат повече. Тъй като не ми се налага да слизам да заклзаключвам, а просто в движение дърпам лоста и готово.
                Като нагазиш 2-3 пъти в калта да търсиш помощ щото не работят и щ'ти мине...Ръчните може да си ги зацепиш "някога" и пак да си оперираш с малкия лост...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  От: Какво се развали по Киата днес?

                  Соти нали знаеш че нещата се учат -по лесния и по трудния начин- ти му каза ..... дано да те послуша.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво се развали по Киата днес?

                    Понеже се познавам, със сигурност ще е по трудния. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160314_110323.jpg
Прегледи:1
Размер:314.8 КБ
ID:5707958

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво се развали по Киата днес?

                      Ооооо ,съвсем скоро ще минеш на ръчни...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво се развали по Киата днес?

                        Аз след като тая зима се псувах в една канавка потънал до уши в кал...разглобвайки поредния инерционен счупен хъб вече съм с ръчни и не ме боли главата......а по темата....
                        Днес си направих тест ...откачих дебитомера ...чека светна ....и оооо ЧУДО....крам самолет....сега трябва да си поръчам нов дебиЛомер....ида не ме боли главата...не че така е проблем да се кара ....ама разхода от 20/100 не ме кефи особено много
                        LZ1ICD
                        Иван - 08девет683едно883
                        VW GOLF4 1.8 4motion.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво се развали по Киата днес?

                          Имам чисто нов, ако те интересува 088четири898девет29

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от ivan_dice Преглед на мнение
                            Аз след като тая зима се псувах в една канавка потънал до уши в кал...разглобвайки поредния инерционен счупен хъб вече съм с ръчни и не ме боли главата......а по темата....
                            Днес си направих тест ...откачих дебитомера ...чека светна ....и оооо ЧУДО....крам самолет....сега трябва да си поръчам нов дебиЛомер....ида не ме боли главата...не че така е проблем да се кара ....ама разхода от 20/100 не ме кефи особено много
                            Първоначално публикуван от Offroad fenko Преглед на мнение
                            Имам чисто нов, ако те интересува 088четири898девет29
                            След като смених бобини понеделник още на следващия ден се влоши вместо да се оправи. И при мен работата отива на дебитомер. Въпроса е като го откача трябва ли да рестартирам компютъра по някакъв начин за пробно каране без дебитомер? При мен проблема е до 2000 оборота, след това общо взето е перфектна.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво се развали по Киата днес?

                              Надявах се да не трябва да пиша в тая тема скоро, но уви... Днес съединителя умря. Педала спря да слиза до долу нормално, хода стана по-тегав и последните 2 см изискват огромно усилие и Кичка не иска да влезе на скорост. Долната помпа се движи и натиска вилката но явно аксиалния лагер е издал багажа... И двете помпи са нови, долу съм с 5мм по-дълга ос на помпата. Само маркуча не е сменен, но при положение, че се движи долната помпа едва ли е от него, поне така мисля. Странно е, че не приплъзваше и не е имал някакви признаци, месец почти от както се преборих с ядовете по хидравличната му система и нямаше проблеми но явно му е дошло времето. Приемам и други идеи за повредата и евентуални предложения какво мога да проверя преди да смъкна скоростната кутия.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                След като смених бобини понеделник още на следващия ден се влоши вместо да се оправи. И при мен работата отива на дебитомер. Въпроса е като го откача трябва ли да рестартирам компютъра по някакъв начин за пробно каране без дебитомер? При мен проблема е до 2000 оборота, след това общо взето е перфектна.
                                С откачен дебитомер е същата работа. До 2000 оборота е още по-зле - прекъсва яко особено като подадеш повече газ направо спира, след 2000 си върви добре. С откачен дебитомер на празен ход оборотите на газ падат много - под 500.
                                Тези дни ще търся друга Кия за пробна смяна на дебитомер, да видя дали ще има разлика.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X