Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Умирам от смях, оправи ми вечерта.
    Виждaл съм кaк ги кaрaт с рейсове ,a съм виждaл и "зaслоните"зa пусия и кaкви количествa отстрелвaт кaто нa пaнaирджийско стрелбище.Товa у нaс стaвa не в Тaмбукту.Aйде веселa вечер!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Да, точно като такъв се класифицирам! Имам достатъчно практически и теоретически познания за оръжията, за да го твърдя.

      Идеята за вписване в спортното разрешително е единствено собственикът на такова оръжие да си го запази. Темата не е за всички нарезни, а само за полуавтоматичните разработени на база армейски образци. В този ред на мисли АК и неговите деривати ги виждам единствено като евтини оръжия за война и за спортни цели. А пък всички собственици на арки които познавам, ги ползват само и единствено за спортни цели. Ако си ходил на състезания, щеше да знаеш, че там не може да се участва с оръжия имащи статут на ловно.

      А пък ако трябва да разширим дискусията, то за лов на едър дивеч съм също твърдо ЗА забраната на гладкоцевните. На свиня само с нарезно, след годишни практически и теоретически изпити както е в нормалните страни. Който не иска или не може да си го позволи си стои в къщи. Ловът никога не е бил хоби или спорт за бедните.
      Какво правиме, ако някой го извади по-голем от теб?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #48
        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

        Не ти разбирам въпроса! Съжалявам!

        Това което се опитвам да обясня "снобски" е, че в тази наша тъпа територия наречена държава е крайно време вече, да има правила и закони, които да се спазват, ако искаме да живеем нормално, както живеят хората в "белите" държави. Не може всички да имат оръжие, не може всички да ходят на лов, не може всички да имат джипове или по няколко други коли, не може да се къмпингува който където си иска или да си кара където и както си иска и т.н. и т.н. Това го има само в бг. Всичко горе изброено може да се прави, но при точно определи правила, които нормалните хора отдавна са измислили, спазват, щастливи са и не се чувства ограничени. Нещо не ясно?

        По темата давам за пример Норвегия като страна с по-големи ловни традиции от нашите. Всяка година ловците минават опреснителни лекции и практически изпити след което си заверяват билетите за лов. След Андреш Брайвик беше забранена продажбата на полуавтоматично ловно оръжие. Всички ловци притежаващи такова си го запазиха с ограничението, да не могат да го продават на други ловци. Т.е. няма вече от къде да си купят дори и да искат и могат да продадат притежаваното само на държавата. Обръщам внимание, че става въпрос за всичкото полуавтоматично ловно оръжие, а не само за такова дето прилича външно на армейско. Ако някой се интересува може да провери как стоят нещата в Германия и Франция примерно.

        За не снобите мога да обясня как един не богат човек може да продължи да упражнява любимото си хоби/спорт законно убийство наречено лов. Купува си едноцевна (еднозарядна) или двуцевна карабина за парите на СЛР и продължава да ловува. "Хуманна" гледна точка по отношение на животните е спазена, бюджета го позволява, а пък ловецът е принуден да се научи как да борави с оръжието, ако иска да си напълни раничката. Няма я сватбарската стрелба с АК, няма ги спомените от казармата и ЕС е доволен.

        Практиката показва, че въпреки законното ограничение на лов за дива свиня да се ходи само с нарезно или гладкоцевно с куршуми (бренекета), масово продължават да се ползват сачми и то дребни. Селяните зареждат сачмички за сърнички и като им излезе прасе се сещайте какво става. Щастливите собственици на калаши пък дават канонади със същите крайни резултати. Това е причината да имам такова отношение към практикуващите колеги ловци.

        А за протокола - не съм богаташ. Практикувам редовно ловната си страст и във времето съм се обзавел с оръжие за всеки един вид лов. Смятам, че така е правилно. АК/СЛР нямам! Продадох го защото е кенеф и не подхожда на идеите ми за лова. Виж за война бих си взел не един ами два.
        Последно редактирано от paunoff; 13-03-16, 20:25.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #49
          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

          Само да измислят начин да си притежавам и използвам "кенефите за война", без да ме принуждават за онова със спорта - че и то опорочено, или за това да плащам членски внос и каквото там на ловното, и моменталически се махам от ловните ви полета, а дивеч ще похапвам само в ресторант или ако някой от вас ловците почерпи. Обаче не съм съгласен да ми ограничат правото на притежание на "нарезно ловно полуавтоматично базирано на армейско (или както там са я формулирали тая глупост)" под някаква форма. Браунинг Бар и той май базиран на нещо създавано за война, това го давам като пример за това, че тая схема с подобни критерии е пълен шит. Ако някой малоумник в дадена администрация е решил да създаде ограничителен режим специално за калашник и производните му, да си каже директно.Проблем няма да ни ги изземат, но убийствата с това оръжие ще продължат, също и с друго реализирано по подобна схема. Отделно, както някой по-напред каза, ако у Париж ги беха зачешали със съчми, по-приемливо ли щеше да е, или щяха мислят за забрана на гладкоцевното? Не си спомням Брайвик с какво точно изтрепа децата, ама ако беше с помпа с ловни патрони или с ловна карабина (не автоматична, не базирана на армейска - изобщо що за глупост е това - бла бла бла) нещо по-различно ли щеше да е?
          Последно редактирано от Самодържец; 13-03-16, 21:09.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Нети разбирам въпроса! Съжалявам!
            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение

            Товакоето се опитвам да обясня "снобски"е, че в тази наша тъпа територия нареченадържава е крайно време вече, да имаправила и закони, които да се спазват,ако искаме да живеем нормално, кактоживеят хората в "белите" държави.Не може всички да имат оръжие, не можевсички да ходят на лов, не може всичкида имат джипове или по няколко другиколи, не може да се къмпингува койтокъдето си иска или да си кара където икакто си иска и т.н. и т.н. Това го имасамо в бг. Всичко горе изброено може дасе прави, но при точно определи правила,които нормалните хора отдавна саизмислили, спазват, щастливи са и не сечувства ограничени. Нещо не ясно?

            Потемата давам за пример Норвегия катострана с по-големи ловни традиции отнашите. Всяка година ловците минаватопреснителни лекции и практическиизпити след което си заверяват билетитеза лов. След Андреш Брайвик беше забраненапродажбата на полуавтоматично ловнооръжие. Всички ловци притежаващи таковаси го запазиха с ограничението, да немогат да го продават на други ловци.Т.е. няма вече от къде да си купят дории да искат и могат да продадат притежаванотосамо на държавата. Обръщам внимание, честава въпрос за всичкото полуавтоматичноловно оръжие, а не само за такова детоприлича външно на армейско. Ако някойсе интересува може да провери как стоятнещата в Германия и Франция примерно.

            Зане снобите мога да обясня как един небогат човек може да продължи да упражнявалюбимото си хоби/спорт законно убийствонаречено лов. Купува си едноцевна(еднозарядна) или двуцевна карабина запарите на СЛР и продължава да ловува."Хуманна" гледна точка по отношениена животните е спазена, бюджета гопозволява, а пък ловецът е принуден дасе научи как да борави с оръжието, акоиска да си напълни раничката. Няма ясватбарската стрелба с АК, няма гиспомените от казармата и ЕС едоволен.

            Практикатапоказва, че въпреки законното ограничениена лов за дива свиня да се ходи само снарезно или гладкоцевно с куршуми(бренекета), масово продължават да сеползват сачми и то дребни. Селянитезареждат сачмички за сърнички и катоим излезе прасе се сещайте какво става.Щастливите собственици на калаши пъкдават канонади със същите крайнирезултати. Това е причината да имамтакова отношение към практикуващитеколеги ловци.

            Аза протокола - не съм богаташ. Практикувамредовно ловната си страст и във времетосъм се обзавел с оръжие за всеки единвид лов. Смятам, че така е правилно.АК/СЛР нямам! Продадох го защото е кенефи не подхожда на идеите ми за лова. Вижза война бих си взел не един амидва.
            Ще се опитам да поясня -виж какви ги пишеш:


            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            ОК!Забраняват калашниците и всички дериватина бойно оръжие за ловни цели. Следваобезценяване. Държавата ще ги изкупина цени за по 100лв също както стана смакаровците за по 60лв . Ще има многоизревали по селата заради национализиранетона любимите има калашки. По умнитесобственици на АК/СЛР и дрън, дрън, кактои онези с арките, ако все още не са, щеси ги пишат на спортното разрешителнои какъв е ефектът от операцията?
            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Единственоразоръжаване на малоумното селско ловносъсловие с ограничени финансовивъзможности. Аз съм ЗА!Миналата година за пореден път ми сеслучи да чуя как в близост до мен пищят7,62х39мм при стрелба на над 300м по дивопрасе, което аз убивам на дистанция отоколо 50м. Твърдо съм ЗА ограничаване нанарезното оръжие в ръцете на селскитемалоумници, които са достатъчно опаснии само със сачми.

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Да,точно като такъв се класифицирам! Имамдостатъчно практически и теоретическипознания за оръжията, за да готвърдя.

            Идеятаза вписване в спортното разрешителное единствено собственикът на таковаоръжие да си го запази. Темата не е завсички нарезни, а само за полуавтоматичнитеразработени на база армейски образци.В този ред на мисли АК и неговите дериватиги виждам единствено като евтини оръжияза война и за спортни цели. А пък всичкисобственици на арки които познавам, гиползват само и единствено за спортницели. Ако си ходил на състезания, щешеда знаеш, че там не може да се участва соръжия имащи статут на ловно.

            Апък ако трябва да разширим дискусията,то за лов на едър дивеч съм също твърдоЗА забраната на гладкоцевните. На свинясамо с нарезно, след годишни практическии теоретически изпити както е в нормалнитестрани. Който не иска или не може да сиго позволи си стои в къщи.
            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Ловътникога не е бил хоби или спорт забедните.
            Създаваш впечатление, че лобираш за финансов ценз, а при такъв има голяма вероятност някой да го извади по-финансов от твоя и да ти го забие като критерий –тогава какво правиш? Освен това ми е интересно щом като „нарезните оръжиятав ръцете на селските малоумници, които са достатъчно опасни и са със сачми“не пледираш за всеобща забрана на огнестрелните оръжия? И въобще цялата теза за още забрани е несъстоятелна!Ако се спазва действащата нормативна уредба няма да има нито сачми, нито сватбарсото стреляне от 300 м при групов лов на дива свиня!

            п.п. а това за дериватите от армейско оръжие е ебати и майтапа!
            Последно редактирано от derhunter; 13-03-16, 21:19.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #51
              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

              Аристократа от Шумен, спри да обиждаш хората че много селски взе да се изразяваш, или по-скоро селяндурски. Канонада покрай ушите ти може да сътвори всеки с каквото оръжие си поиска, зависи само от тренинга и нервният пръст на спусъка. Кой си ти че определяш кой може и кой не може да има оръжие? Всеки на тази територия има права колкото и ти и ако няма законова пречка може да притежава това което и ти. Аааа, забравих че си от богоизбраните. Това за джиповете, бройките коли, и т.н. няма и да го дискутирам, прочети пак какви уникални глупости си написал. И кой ти е казал че с Арсенала трябва задължително да се стреля сватбарски? На можещият и един изстрел му е достатъчен, на некадърника и картечница да му дадеш все тая, ще пропусне. Явно ти е зле ловната компания. Виж за съчмарките и едрият лов съм напълно съгласен, независимо дали със "селски" или фабрични, нямат място в едрият лов. А относно "кенефа" АК /което е и грешно щото с такъв на лов не се ходи/, то с Арсенал с един изстрел съм свалял добичета които и три живота да имаш няма да видиш. Сега за да не останеш в заблуда, имам карабини, имам гладкоцевни, късо, ама не се правя на аристократ и не деля хората на граждани и селяни. А, и не ти се подигравам за това което си качил на аватара, въпреки че силно се съмнявам аристократ да ходи по горите с такова.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #52
                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                Отговарям на първия въпрос - ако не мога да си го позволя, няма да го практикувам. Това няма да ме прави нещастен, защото ще си намеря друго хоби, което да ми е по възможностите.
                Никога не съм пледирал за забрана на огнестрелните оръжия, напротив. За разширяване и конкретизиране на понятието законна отбрана,така че законното оръжие да може да се използва законно и по предназначение, а не само за красота.
                "Ако се спазва действащата уредба", ама не се спазва. Затова трябва да има нови и нови, рестрикции и ограничения, които да принудят нарушителите или "кандидат" нарушителите, да ги спазват или просто да не могат да ги нарушават.
                В първоначалното си мнение съм обяснил ясно, кои ще бъдат крайните потърпевши от въвеждането на предлаганото ЕС ограничение в бг. Не ми пука за тях. Смятам, че повечето от тях дори нямат законно и морално право да притежават оръжие въобще, защото са неграмотни, неуки, с липса на всякаква ловна или друга култура. Спокойно може пак някой да ме обвини за сноб. Сигурно съм такъв.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #53
                  От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                  Не отива на статута Ви на модератор въпросният език господин Хънтъре. Не ме познавате въобще, не познавате моите ловни или други умения и не смятам, че въобще можем да си ги мерим, ако така мога да се изразя. Жалко за Вас и за нивото на форума въобще. Поздрави!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    Отговарям на първия въпрос - ако не мога да си го позволя, няма да го практикувам. Това няма да ме прави нещастен, защото ще си намеря друго хоби, което да ми е по възможностите.
                    Никога не съм пледирал за забрана на огнестрелните оръжия, напротив. За разширяване и конкретизиране на понятието законна отбрана,така че законното оръжие да може да се използва законно и по предназначение, а не само за красота.
                    "Ако се спазва действащата уредба", ама не се спазва. Затова трябва да има нови и нови, рестрикции и ограничения, които да принудят нарушителите или "кандидат" нарушителите, да ги спазват или просто да не могат да ги нарушават.
                    В първоначалното си мнение съм обяснил ясно, кои ще бъдат крайните потърпевши от въвеждането на предлаганото ЕС ограничение в бг. Не ми пука за тях. Смятам, че повечето от тях дори нямат законно и морално право да притежават оръжие въобще, защото са неграмотни, неуки, с липса на всякаква ловна или друга култура. Спокойно може пак някой да ме обвини за сноб. Сигурно съм такъв.
                    Мдаа - сегашните законови рестрикции не се спазват, но дай да приемем още!?! Как точно визираните от теб " ...неграмотни, неуки, с липса на всякаква ловна или друга култура..." ще бъдат принудени да спазват новите рестрикции? Никак! Пак контрата ще е в изрядните! Та идеите ти по въпроса не струват!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                      С помпa нa късa и среднa дистaнция всеки изкукaл може дa нaпрaви много по големи и непопрaвими щети от товa дa се рaзвърти с болтовa кaрaбинa нa 5-10 или 20-30метрa .Товa зa джиповете ,многото коли и стaндaртa нa живот ,нaистинa е много смешно,звучи ми кaто по тaтово,когaто се чaкaше по 10години зa колa ,бяхa свободни сaмо зa богоизбрaни ,кaто по турско ,бългaрите сaмо нa мaгaретa и кaтъри,нa кон не може.Колегaтa е объркaл епохите явно.Ловa е приоритет нa мъжкото съсловие откaкто свят светувa ,в съвремието е хоби ,спорт или кaкто и дa е ,но не е снобaрство зa хорaтa дето ходят редовно ,снобaрство е когaто немaш пaри зa покривaне нa нуждите си ,a мислиш кaк дa си купиш някой фишек ,зa дa се нaпрaвиш нa гъзaр,не отричaм че имa и тaкивa,но пaк ситемaтa е виновнa ,кой и зaщо е допуснaлa.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                        Ммм, даа, лошо. Пада нивото на форума. А какво очаквате г-н paunoff след това написано от Вас? Без да излизам от добрият тон:

                        Кой сте вие да определяте кой има право на оръжие?
                        ................ има право да притежава джип?
                        ................има право на определен брой автомобили?
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #57
                          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                          нямат законно и морално право да притежават оръжие въобще, защото са неграмотни, неуки, с липса на всякаква ловна или друга култура.
                          Аз разбирам какво имаш предвид, ама като не съм от тия горе описаните, защо да ми се взима калашника? Защо да нямам право да възпроизведа 2 или 3 изстрела по животното наравно с другите ловци? Или с браунинга, който си е направен за ловни цели? Нали е правен не специално за у нас, а за едни други, например същите тия европейски пазари.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #58
                            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                            Хайде сега насочете всенародния си гняв не към мен, ами към хората, които искат да ви вземат любимите пушчици. Защото ако не го направите това рано или късно ще се случи. Макар и бавно нещата в бг вървят в тази насока. Стрелба по клавиатурата няма да Ви помогне.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Хайде сега насочете всенародния си гняв не към мен, ами към хората, които искат да ви вземат любимите пушчици. Защото ако не го направите това рано или късно ще се случи. Стрелба по клавиатурата няма да Ви помогне.
                              Мани не бягай по тъча, дай да си дискутираме като човеци.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #60
                                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Ммм, даа, лошо. Пада нивото на форума. А какво очаквате г-н paunoff след това написано от Вас? Без да излизам от добрият тон:

                                Кой сте вие да определяте кой има право на оръжие?
                                ................ има право да притежава джип?
                                ................има право на определен брой автомобили?
                                Специално за Вас г-н модератор отговарям:
                                Аз не определям кой има право или няма право да има оръжие. Прави го нашето правителство и ЕС.
                                Всеки има право да притежава джип или повече автомобили стига да може да си ги позволи - не да ги кара с една винетка залепена с плюнка на стъклото примерно. Сега разбирате ли ме какво имам предвид? Колко от Вашите автомобили биха минали ИСТИНСКИ годишен технически преглед? А като споменахте аватари Вашия пиратски джип може ли? Ако си сменя аватара повече ли ще ме уважавате или ако ви кажа, че съм убил цитираните от Вас животни с "флоберка", а не с АК.
                                Не ме разбирайте погрешно! Не искам да Ви обидя персонално. Прекланям се пред Вашата особа, дори и да не Ви познавам.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X