Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Отговорът ми беше малка шегичка, но може да се обясни.
    Оръжието на чичото си е законно. Когато е в ръцете на племенника, вече е незаконно. Ако чичото нямаше законно оръжие, племенникът нямаше да има незаконно. Оттам и ограничение на престъпленията с незаконно.
    Хитроумничиш - с единични случаи не можеш да спориш със статистиката!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #32
      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

      Добре де, това гласуване трябваше да е вчера, някой нещо чул ли е за резултата?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Отговорът ми беше малка шегичка, но може да се обясни.
        Оръжието на чичото си е законно. Когато е в ръцете на племенника, вече е незаконно. Ако чичото нямаше законно оръжие, племенникът нямаше да има незаконно. Оттам и ограничение на престъпленията с незаконно.

        Племенника ще намери ако много му трябва,а е взел на чичо си защото е било лесно за взимане и чичото е за трепане.Е нямаше да може да намери за без пари ми щеше да се бръкне едни 400 кинта примерно и пак щеше да има.

        Ще си прав ако само чичо му има оръжие и никой друг,тогава взимаш това на чичо му и решаваш проблема на малкия ма съвсем не е така.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

          Не разбирам защо някои хора си завират главите в пясъка, и си мислят, че това ще помогне. НЯМА държава в, която срещу някой лев да не можеш да придобиеш оръжие. Да гонят престъпниците, какво са подгонили тия дето спазват закона! Кретения...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5706340

            По един такъв да не се сърдят и това е,като стане сериозно и се окаже,че нямаме жандармерия или не е достатъчна то тогава ще му мислим.........
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

              bojitch какво се оказва, че заради всички не добре възпитани младежи, и не само младежи, трябва да се забранят всички опасни неща. Като автомобили, компютри, ........
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #37
                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                Да почнат с ножовете пък като ги изземат всичките после си говорим.Каква е статистиката,колко към 1 са ножарските изпълнения?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                  ОК! Забраняват калашниците и всички деривати на бойно оръжие за ловни цели. Следва обезценяване. Държавата ще ги изкупи на цени за по 100лв също както стана с макаровците за по 60лв . Ще има много изревали по селата заради национализирането на любимите има калашки. По умните собственици на АК/СЛР и дрън, дрън, както и онези с арките, ако все още не са, ще си ги пишат на спортното разрешително и какъв е ефектът от операцията? Единствено разоръжаване на малоумното селско ловно съсловие с ограничени финансови възможности. Аз съм ЗА! Миналата година за пореден път ми се случи да чуя как в близост до мен пищят 7,62х39мм при стрелба на над 300м по диво прасе, което аз убивам на дистанция от около 50м. Твърдо съм ЗА ограничаване на нарезното оръжие в ръцете на селските малоумници, които са достатъчно опасни и само със сачми.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    ОК! Забраняват калашниците и всички деривати на бойно оръжие за ловни цели. Следва обезценяване. Държавата ще ги изкупи на цени за по 100лв също както стана с макаровците за по 60лв . Ще има много изревали по селата заради национализирането на любимите има калашки. По умните собственици на АК/СЛР и дрън, дрън, както и онези с арките, ако все още не са, ще си ги пишат на спортното разрешително и какъв е ефектът от операцията? Единствено разоръжаване на малоумното селско ловно съсловие с ограничени финансови възможности. Аз съм ЗА! Миналата година за пореден път ми се случи да чуя как в близост до мен пищят 7,62х39мм при стрелба на над 300м по диво прасе, което аз убивам на дистанция от около 50м. Твърдо съм ЗА ограничаване на нарезното оръжие в ръцете на селските малоумници, които са достатъчно опасни и само със сачми.
                    Tи явно се самокласифицираш към по-умните! Като такъв ще ми кажеш ли как точно ще ходиш на лов с нарезно, след като си "го пишеш на спортното разрешително"?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Според мен е съвсем нормално масовия народ да няма достъп до Калашници.
                      А до браунинг примерно може ли? Че и по-далече бие, и по-точно.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #41
                        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Tи явно се самокласифицираш към по-умните! Като такъв ще ми кажеш ли как точно ще ходиш на лов с нарезно, след като си "го пишеш на спортното разрешително"?
                        Да, точно като такъв се класифицирам! Имам достатъчно практически и теоретически познания за оръжията, за да го твърдя.

                        Идеята за вписване в спортното разрешително е единствено собственикът на такова оръжие да си го запази. Темата не е за всички нарезни, а само за полуавтоматичните разработени на база армейски образци. В този ред на мисли АК и неговите деривати ги виждам единствено като евтини оръжия за война и за спортни цели. А пък всички собственици на арки които познавам, ги ползват само и единствено за спортни цели. Ако си ходил на състезания, щеше да знаеш, че там не може да се участва с оръжия имащи статут на ловно.

                        А пък ако трябва да разширим дискусията, то за лов на едър дивеч съм също твърдо ЗА забраната на гладкоцевните. На свиня само с нарезно, след годишни практически и теоретически изпити както е в нормалните страни. Който не иска или не може да си го позволи си стои в къщи. Ловът никога не е бил хоби или спорт за бедните.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                          Ловът е точно хоби и стрaст ,въобще нямa нищо aристикрaтично и богaтaшко.Щото имa и тaквиa дето ги кaрaт в ловните стопaнствa до хрaнилките нa бели покривки с червено вино,a дивечa идвa до хрaнилките и човешкaтa свиня седи нa пусия до хрaнилкaтa.Истнският лов е изпитaние в истинскaтa природa ,тук трудно се нaблюдaвa.Aристокрaтичните ловци не доубивaт с хлaдно ,не режaт тестиси,не дерaт и не вaдят кaрaнтия ,щото ще се изцaпaт.Кой с кaкво ще лови нa дaден терен е по преценкa ,но aко я имaш или имaш избор,поне тaкa мисля aз.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                            Регулация на лова е различно от регулация на орьжието,утре вместо Калашникови покрай теб ще жужат сачми от гладкоцевно примерно.Не е инструмента виновен,а галфона зад приклада та с нищо не е виновно орьжието,че някой те стреля теб.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Щото имa и тaквиa дето ги кaрaт в ловните стопaнствa до хрaнилките нa бели покривки с червено вино,a дивечa идвa до хрaнилките и човешкaтa свиня седи нa пусия до хрaнилкaтa.
                              Умирам от смях, оправи ми вечерта.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                                Пауноф,успокой тона че нещо много снобски почваш да звучиш.Лов има защото има ловни полета а те все още са на държавата .А в държавата и селяните и гражданите имат еднакви права,и все по-трудно ще става на някой олигарси да си мислят че притежават част от държавата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X