Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

    Здравейте колеги.Смених датчик на вала и грешките исчезнаха цака си 55 и тва е обаче тресенето и ниски обороти не се оправиха ,некви идеи от кво може да е???

    Поздрави

    Коментар


    • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

      Aко оборотите са нормални (725+/-25) приеми че тресенето си е даденост. Тоя двигател няма балансиращи валове, двумасов маховик и прочие полюции и си тресе. Провери си тампоните на двигателя и на раздатката все пак.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

        Terrano 2 tdi '99 , грешка 94 /с кламера/ съпроводено със светещ Чек на двигателя и осезаема загуба на мощност? Колата не е моя. Какъв ще да е проблема? Според една от таблиците в темата е INJ TIMING CONT/V , което ще рече? Собственика каза Fuel Selenoid?
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • INJ TIMING CONT/V = авансатор . Компютърът задава предварение в зависмост от режима на мотора , умната дюза връща инфо за отработеното предварение , при разлика > от нещо си зададено , се генерира грешка . Причината - от най елементарното - лоша връзка / жица / куплунг , после - задрало буталце на клапана ( иска си 2т масло ) , въздух в помпата засмукван от някой напукан маркуч , понижено вътрешно налягане в помпата ( теч , гарнитури ? ) и т.н. Понякога може да е нещо елементарно , несвързано с нищо логично , но компютъра го интерпретира така . Примерно нямаш датчик за налягане на турбото , но компютъра казва " пренадуване " понеже си прави собствени интерпретации от дебитомер , обороти и педал на газта несъответсващи на неговат логика.

          Коментар


          • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

            Ето ме отново в темата, този път - вече с решените проблеми.
            След компютърна диагностика (оказа се, че въпреки новата 16 пин-ова букса и годината на производство 2001-ва, компютърът е от тези преди 2000-та година), се установи, че проблемът със светенето на check engine действително е в т.нар. "умна" дюза. При направено проучване в търговската мрежа у нас, че даже и в чужбина (благодарение на колеги от форума, живеещи зад граница), се оказа, че не може да се намери нова такава Bosch на прилична цена, а само в порядъка на 550-600 лв.
            Тук искам да изкажа специална благодарност към sparkybg, от когото получих на много добра цена работещата дюза от неговото предишно Терано.
            След смяната на дюзата и софтуерното "изчистване" на грешките, вече check engine изгасва още при самото стартиране на двигателя и не се генерират грешки.
            А след смяната на дебитомера, за която писах в другата тема, двигателят вече отново работи в нормален режим.
            Последно редактирано от nickbochev; 21-07-18, 21:50.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

              brake sw 0807 Какво ще значи. И как се оправя, някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително

              Коментар


              • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                Първоначално публикуван от t34o Преглед на мнение
                brake sw 0807 Какво ще значи. И как се оправя, някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително
                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224728

                Описано е на какво се дължи в списъка с грешки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                  Благодаря. Само да попитам какво е това ключе на педала на спирачката? След малко ще погледна всички крушки .

                  Коментар


                  • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                    Здравейте,

                    тъй като и моят проблем е свързан с грешка в пц-то на джипката, ще използвам темата, за да не отварям нова.

                    От ~6 месеца имам Nissan Terrano 2 2.7TDI 2000г. с Bosch система и му радвам изключително много.
                    Невероятен семеен джип както на пътя така и извън него. Благодарение на форума и прочетените постове успях да се спра на него.
                    До момента джипа не ми е правил проблеми, но дойде момент в които започна да прекъсва.
                    По време на движение започва да прекъсва в диапазона около 2000 оборота и до към 2300, усеща се че не му достига гориво.
                    Също така го прави и на място на рандом принцип, особено сутрин, но никога не е гаснел.
                    От прочетеното във форума успях да открия грешка 47 в пц-то, чрез забождане на кламер в диагностичната буксата(14 pin).
                    В таблицата за грешки на джипката пише, че това означава грешка датчик колянов вал. Пробвах няколко пъти да прочета грешката чрез премигванията, за да бъда сигурен.
                    Замерих въпросния датчик и показа 1385 oма, което е много повече от това което пише в книгата ~900 ома, но и градусите не бяха малко навън при измерването.

                    Реших да сменя датчика с нов, закупувайки същия Bosch 25977-7F405 , като си помислих че това ще оправи нещата.
                    След смяната на датчика грешката в пц-то остана 47, а прекъсването не е толкова осезаемо, поне на място не прекъсва вече, но по време на движение се усеща.
                    Четейки ръководството пише, че трябва да се замерят кабелите от буксата при двигателя до пц-то вътре в купето за прекъсване.
                    Обаче не мога да се справя с откачането на буксата на пц-то. Има 1 пластмаса дето се мърда напред и назад, която би трябвало да откопчава буксата.
                    След бутането на въпросната пластмаса навън буксата не мърда, нито нагоре нито някак си.

                    Можете ли да кажете как се откача буксата на компютъра, за да замеря кабелите?

                    Възможно е и да няма прекъснат кабел, но знам ли разгледах цялата гофра до мотора, но нищо не ми направи впечатление да е захабено или скъсано.

                    Благодаря предварително на всички !

                    Коментар


                    • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                      Огледай по-внимателно буксата и вероятно ще се сетиш и сам. Не мога да ти кажа как е, че последното махане беше преди 10 години сигурно, но не беше нищо сложно и не съм имал проблеми. Понякога и на самата пластмаса може да има надпис на къде се бута за да я откопчаеш.

                      Просто я огледай по-внимателно.

                      и... това че гофрата е добре не значи че кабелите сътре и те са добре. Имал съм 2 прекъсвания на жици от нищото. Лошото е че тоя кабел не е просто жица, а е коаксиален, но пък и именно заради това че е коаксиал, предполагам че не е жица, а най-много някоя замърсена/клаясала букса по пътя. Повечето букси също се разглобяват много лесно на съставните си части и често могат да се гледат перце по перце.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                        Здравейте колеги.Имам питане,брат ми има Терано 2 2,7 1998г.с ГНП БОШ.
                        При четене на грешки с "Кламер" изброявам три грешки.те са 108, 906 и 304.Не ми е ясна 906 .Английския съм на въпреки
                        [SIGPIC][/SIGPIC]
                        DISCO 1-200TDI-бял...

                        Коментар


                        • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224728

                          Най-добре качи клипче с миганията.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                            Не знам за утре дали ще ги има,защото ги изчистих.Но 906 та грешка не мога да я преведа.
                            От първия пост по темата.По скоро втория.
                            Последно редактирано от Бате Мите; 07-08-19, 18:53. Причина: допълнение
                            [SIGPIC][/SIGPIC]
                            DISCO 1-200TDI-бял...

                            Коментар


                            • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                              Ако не се появят отново така или иначе проблем нямаш.

                              След клипчето мога да коментирам повече.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                                Оказа се изгоряла умна дюза. Излъгах компа със 100 ома резистор и след 10 км. чека светна и влезе в авариен режим.Така 2 3 пъти.Показа грешки 906 и 107 последно.При всеки опит грешка 906 остава, а втората грешка беше и 108.
                                Търсим дюза на сносна цена ,495лв.последно обявена с отстъпка.
                                Поздрави.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]
                                DISCO 1-200TDI-бял...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X