Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

    За ситека съм писал в няколко теми - да, след спиране на тока тръгва в режима, в който е било преди това.
    За разлика от лъдълските - няма нужда от експерименти
    И има поддържащ режим, да.
    Последният цикъл в който отива самичък и си стои там.
    Не е необходимо да се избира ръчно. И не може. Не че трябва.
    Пипната машина е ситека. Едва ли е 4-5 пъти по-добър от плод-зеленчуковите, колкото е по-скъп но това е друга насока.

    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
    Точно това искам! да управлява по ток и по напрежение. А поста на Явор ще се направя че не съм го прочел, от първата до последната буква, втората му част може да има голяма доза истина, но първото изречение.....
    В първото изречение ако не истина за всеки има огромна доза прагматизъм.
    Ако го приемаш като обида си е твой проблем но е прав.
    До същото би стигнал и сам ако се наложи да ползваш такъв тип зарядно като основно.
    Някак къде по-практично е просто да го включиш и... толкова. Като ситека.
    Съвсем друго си е да трябва да навържеш няколко неща, да цъчаш по кнопки и минюта и ако не объркаш режими и опции накрая някъде да постигнеш същото като със ситека!

    Няма да съжаляваш за избора, който си направил.
    Ако беше купил тунер-а също вероятно но накрая пак ще ти трябва нещо като ситека
    Последно редактирано от Esper; 08-03-16, 07:57. Причина: Допълване
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      Всичко приключи, поръчах си това http://www.akumulatori.bg/media/docs...hQj345kFDE.pdf дано не съм сгрешил но когато ми кипне канчето действам доста прибързано.
      Грешка според мен....
      Успех.
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

        Да, след спиране на тока зарядното не чака команда а тръгва на последната зададена програма, Обаче! не съм сигурен изпълнява ли я до краи. Като го взех тази сутрин реших да го пробвам на стария ми акумулатор на мотора, които един познат с аимакс се опита да посъбуди. Но каза че повече от 1 ампер неможел да задържи, както и да е това е извън моята компетенция Та пуснах го аз сабалян на програма Recond + мотоциклет, зарядното захапа и доста бързо достигна точка 3, там се позабави към 30 мин и премина на 4, там още толкова и отиде на 5, после не знам колко време е минало но го видях че вече е на 6, там седя два часа и аз реших да го изключа и да го включа да видим кво ще се случи. При включване отново, зарядното бързо стигна точка 3, така го оставих сега 4 часа по късно още е на точка 3 а акумулатора показва 14 волта. Зачудих се да не би след спиране на тока да тръгва само но да се ограничава само до програмата за зареждане и там да чака друга команда но так аи не беше минало на по горни стъпки. Тогава ръчно пак прецъках програмите и го пуснах на същата реконд + мотор, и сега пак е на точка 3, аку е на 14 волта, и да видим кво ще се случи. Може и аку да е съвсем зле за това да не върви по нататъка ама ще го видим.

        Абе... аз да питам все пак, до сега с лидълското никога не съм откачал клемите на акумулаторите от колите и мотора, тва правилно ли е , мога ли да си ги зареждам така на място че после пак настроики радио, часовници и прочие?
        Последно редактирано от zero; 08-03-16, 15:07.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

          Лидълското на същия акумулатор ли го пробва.При откачване за дълго време на батерията,моята кола криви колелата и иска калибриране,ти радиото мислиш


          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          Грешка според мен....
          Успех.
          Сподели за по добра алтернатива,не е заяждане,просто питам
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

            Лидълското съм зареждал де що имам акумулатори с него, но късно разбрах че за да зареди хубаво мотоциклетните трябва да го оставя да седи достатъчно дълго, въпреки чв след малко показва зареден и изключва. Аз нямам нищо против лидълското, върши си работа но подразбрах как работят истинските зяарядни и понеже все се стремя към най доброто реших да има подобно или поне близко до хубаво зарядно Сега се чудя лидълското да ми седи ли да го продавам ли.....
            При откачване за дълго време на батерията,моята кола криви колелата и иска калибриране,ти радиото мислиш
            Това не е отговор на въпроса ми да откачам или не клемите
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

              Няма да получиш коректен отговор по няколко причини,няма кой да ти гарантира че няма да пострадаш финансово.Аз винаги откачвам защото и колата и мотора са ми от пластмасовата ера и са бъкани с електроника.Имам три случая на повреда на релерегулатор на два опела кадет и вектра както и на голф 3 по време и ден след заряд със 8-10 Амперово еднополупериодно самоделно от мен зарядно.Така че ако досега не си имал проблем,продължавай,в инструкцията пише че може да не се сваля от мпс,но аз го разбирам чисто технически батерията да си стои в гнездото а не да не се откачват клемите.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                Да принципно си прав, никои нищо не може да каже и нищо сигурно не може да има Аз като се сетя тези измекярските автоматичните дето съм имал преди лидълоското на което имах пълна вяра при закачен на място аку, а сега това съм тръгнал да го мисля, предвид написаното тук http://prntscr.com/acrs4y и предвид че в комплекта има куплунг за постоянна връзка към акумулатора за лесно и бързо прикачване на зарядното явно може да му се има вяра. Но винаги има едно НО, и затова ми хрумва друга идея, да си ползвам стария аку от мотора като бекъп, закачам му кабелаците към колата, +към+ и -към-, откачам другия и зареждам После закачам заредения и откачам бакъпа Става ли така или пак съм в грешка
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  Абе... аз да питам все пак, до сега с лидълското никога не съм откачал клемите на акумулаторите от колите и мотора, тва правилно ли е , мога ли да си ги зареждам така на място че после пак настроики радио, часовници и прочие?
                  Аз след доста чудене реших проблема с ключ маса от лебедка [emoji4] Връткам ключ масата и защипвам щипките,чиста работа.Е,после код за радиото,часовник и обучаване на ел стъклата ама пълно щастие нЕма...На мотора зареждам директно през букса изведена на кормилото(аутлет) няма грижи за сега.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                    Мойто радио си помни всичко,ел.стъклата се обучават сами след първото сваляне и вдигане.Волана ми остава навит нанякъде,много рядко ми е ставало,но в унструкцията си пише какво се прави.Според мен не се заигравай толкоз,за ставането става,щом досега не си откачвал,прави го така.

                    zero,лидълските са много добри зарядни,щом стигне поддържащ режим,значи акуто е зареден.Друг дерт имаш ,не обвинявай зарядното
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Мойто радио си помни всичко,ел.стъклата се обучават сами след първото сваляне и вдигане.Волана ми остава навит нанякъде...
                      Мойта значи по-тъпа от твойта [emoji12] ма пак добре че палят после,чувам един френд с репатрак какви неща ми разправя за фауветата-като им загине акумулатора ги влачи в Хаас или Порше че си забравят чат-пат ключовете...изобщо колите станаха извратени[emoji16]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Мойта значи по-тъпа от твойта [emoji12] ма пак добре че палят после,чувам един френд с репатрак какви неща ми разправя за фауветата-като им загине акумулатора ги влачи в Хаас или Порше че си забравят чат-пат ключовете...изобщо колите станаха извратени[emoji16]
                        Зависи от колата,сегашната ми служебна я взех януари ,няма дертове със тоците и откачване на батерията,но е товарна,като за товарна има бая екстри....макар че като се сетя предишния модел на една група от нашите ме напушва на смях в колко комични ситуации съм ходил да помагам.Като остареят след 5 години и става страшно на новите коли,с едно сандеро със 30 км. по магистралата от зл.пясъци до нова загора,откачаш закачаш ,все тая....дачия..Правише го когато си иска,така и я махнаха ,2006 г. я дадоха за 1800 лв.Колегата дето я караше,толкоз я беше намразил ,че и подарък не я щеше
                        Последно редактирано от Roninn; 08-03-16, 22:40.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                          Еее.... колеги ама вие говорите за коли от тоя век бре, моите и двете са от миналия век, Cr-V 98 и Ярис версо 2000, то в тях няма осветяване на бутоните за ел стъклата кво остава за обучаване на стъклата, само мотора ми е най нов 2007. Ронин аз не казвам че зарядното лидъл не е в ред или е лошо, просто аз не съм го ползвал както трябва, след като го оставих за 12 часа на новия акумулатор на мотора вече се беше заредил добре. Факт обаче е че след снощия заряд на стека към стария акумулатор на мотора 12 часа по късно в покои същия показва 12,8 волта, колко ток може да отдаде не се знае, аз така зареден акумулатор до сега никога не съм имал Или просто не съм ги зареждал като хората. Лидълското ми зарядно сигурно ще подаря на баща ми че тои зарежда безконтролно с един еинхел и все ги кипва, или ще продам пък ще му го заряждам с Стека като ходя чат пат към тях
                          п.п. Така, приключи зареждането на новя аку на мотора, от 9 до 11,30 минаха всички режими като му бях пуснал и режима Реконд, мотора тези дни беше каран доста така че сутринта като доидох с него на бач аку показваше 12,6 волта, а сега да го видим колко ще показва утре сутрин без да е закачен.
                          Последно редактирано от zero; 09-03-16, 11:09.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                            Не пишеш как се държи стека
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                              Работи си, какво друго да се каже.
                              Аз купих преди време от Луис няколко бързи конектора и съм ги наредил в колата и на 2 от моторите.
                              Много лесно е включването, влагозащитени са.
                              Ама и по-джиджени, с ламБета но за 5 евра обикновени, като това на снимката.

                              Основните ми наблюдения са, че на 5А (моето е толкова) в първите няколко часа заграва прекалено много.
                              Това при разреден акумулатор, разбира се.
                              Иначе по цяло лято го държа в колата, че не я карам с месеци - няма проблем.
                              Другото, което си мисля е, че бутона за режимите е малко афиф.
                              Все имам усещането, че пластмасата отгоре ще се скъса но явно не е така.
                              Ползвам го вече 3 година и е още здраво.
                              Напълно влагозащитено е но те и плод-зеленчуковите са.
                              А - тествал съм го на умрял акумулатор.
                              Естествено не го направи здрав и продължи упорито да си е умрял.

                              А теб какво точно те интересува за него?
                              Това, че работи добре едва ли е изненада.

                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                                Колеги да питам, имам умно зарядно от Алди, оня ден го разопаковах че на една комшийка и падна акомулатора на дърта и тъпа като права лопата дизелова астра... забравила фаровете и новия иначе акомулатор 3 волта стоял е така да кажем един ден. Включих го на зарядното но не вдига над 7 волта... вързах го на едно старо от битака и се зареди. Та се чудя дали това умното да не го върна в магазина да си търся гаранцията или просто не мога да го ползвам.
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X