Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pura Vida в Коста Рика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Pura Vida в Коста Рика

    Здравейте, доста интересна и полезна информация. Спрямо документите се заинтересувах аз. Как стоят нещата ако ние българите искаме да си отворим фирма в Коста Рика или някой малък бизнес? Също ли е толкова сложно и бавно?


    Коментар


    • #32
      От: Pura Vida в Коста Рика

      Първоначално публикуван от Хорхе Преглед на мнение
      Здравейте, доста интересна и полезна информация. Спрямо документите се заинтересувах аз. Как стоят нещата ако ние българите искаме да си отворим фирма в Коста Рика или някой малък бизнес? Също ли е толкова сложно и бавно?

      Още по-сложно и бавно е :-) Имам приятели, които работят нелегално в Коста Рика от години. Примерно единият от тях е хиропрактор от САЩ, който си има доста печеливш бизнес, но статусът му е на "вечен турист", т.е. на всеки 90 дни трябва да напуска страната за да му удължат разрешителното за престой. И така вече 12 години. Постоянно се опитва да си легализира бизнеса и все нещо не се получава.

      Най-лошото е, че в Коста Рика нищо не се случва както трябва или както се очаква. Винаги има разни изненади, бюрократични проблеми, неразбрали чиновници и т.н. За бавенето няма смисъл да се коментира... От друга страна бюрокрацията подлежи на "увещаване" от хора, които имат правилните връзки и знания. Т.е. ако попадне човек на правилния адвокат може и да се получат нещата, но 100% сигурност няма.

      Съветът ми е да си отделите няколко седмици и да се запознаете на място с условията, но не като туристи, а като жители. Пробвайте да си отворите банкова сметка, да си извадите шофьорска книжка, да подадете молба за жителство и т.н. Вземете си кола под наем и обиколете местата, които не са особено популярни - примерно индиански резерватеи и по-малки населени места. Така ще си изясните дали искате да си причините Пура Видата :-) Много хора не издържат. Например доста европейци, които се опитват да правят бизнес в Коста Рика се отказват след 1-2 години. Да зависиш от хора, за които уговорката е някакво мъгляво имагинерно понятие не е особено продуктивно. Съвсем приемливо е да си уговорите среща в точен час, на която никой да не се появи. Разбира се никой няма да се обади преди или след това за да ви уведоми - това са съвсем нормални неща.

      Примерно - организираме изследователска експедиция, на която потвърждават участие около 20 човека. Осигуряваме транспорт, храна, коне за изнасяне на багаж, място за лагеруване, екипировка и в деня на срещата се появяват 5 човека. Останалите даже не си правят труда да дадат някакво обяснение. И никой не се изненадва - нормални неща.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #33
        От: Pura Vida в Коста Рика

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        ...Примерно - организираме изследователска експедиция, на която потвърждават участие около 20 човека. Осигуряваме транспорт, храна, коне за изнасяне на багаж, място за лагеруване, екипировка и в деня на срещата се появяват 5 човека. Останалите даже не си правят труда да дадат някакво обяснение. И никой не се изненадва - нормални неща.
        То и в Бг е така, ако не са си предплатили, обаче.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Pura Vida в Коста Рика

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          То и в Бг е така, ако не са си предплатили, обаче.
          Организирал съм много експедиции в България. Много рядко се случва някой да не дойде и в такъв случай винаги предупреждава.

          Това за предплащането го научихме по трудния начин - в цяла Латинска Америка, ако искаш сериозно отношение от местните трябва да ги ангажираш финансово
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #35
            От: Pura Vida в Коста Рика

            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
            ...
            Това за предплащането го научихме по трудния начин - в цяла Латинска Америка, ако искаш сериозно отношение от местните трябва да ги ангажираш финансово
            В Бг на 90% е същото - при мен редовно някой си поръчва нещо за "утре идвам с парите" и не се обажда повече... Обаче вече си записвам всички контакти в Гутъл и след година като звънне за друго, вече съм подготвен...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #36
              @prascho:Още ли сте в Коста рика?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                @prascho:Още ли сте в Коста рика?
                Светльо, прибрахме се миналата година, понеже приключи проектът на половинката. Ще ходим може би за по 2-3 седмици в годината за довършителни проучвания. Сега живеем предимно в Андалусия.
                Ако ти трябва някаква информация, контакти или помощ ми пиши - поддържам си връзките там.
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар


                • #38
                  Интересна ми е дестинацията, нямам намерение да ходя натам, но от Вашия разказ много ми допадна тази държава.
                  Последно редактирано от s_s1; 28-10-19, 08:15.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    Има нова Марина в залива,2-3 големи лодки,датчанки по цици и едни сладки бири
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • BatGeorgeone
                      BatGeorgeone коментира
                      Редактиране на коментар
                      Морски, без снимки не ти вярвам, на датчанките; чужди лодки не ме вълнуват за сега

                    • Alexr
                      Alexr коментира
                      Редактиране на коментар
                      BENZBOSS, как позна, че са датчанки? Ако яхтата им е с датски флаг, нищо не пречи да са шведки.

                    • BatGeorgeone
                      BatGeorgeone коментира
                      Редактиране на коментар
                      Шведките са руси,като славянки, датчанките са по-тъмнокоси и не ти действат така ободряващо на либидото лесно се познават отдалече

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X