Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация телефон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Навигация телефон

    IGO-то в Унгария ти показва и пейките по улиците (това е образно казано, де). Ползувал съм и 8 и Примо, после им изгубих края.
    За Сиджик имам спомен за доста френдли интерфейс. Харесваше ми чисто визуално, без да съм го пускал в екстремни ситуации- вършеше работа.
    Навигон ми зарежда бързо, има по- скромни възможности да си настроиш джаджите по екрана или аз не съм ровичкал много из менюто.
    Route 66 я ползувам най- често. Преизчислява бързо, обяснява ти подробно въпросните ключови изходи от магистралите, води те с една стъпка напред и трябва да ти издрънка телефона в много неподходящ момент, за да те вкара в 20-30 км. грешен, еднопосочен участък.
    ТомТом (отделен уред) е доста "минималистично" обзаведен, което все повече почва да ми харесва. Имат си редовния недостатък откъм POI, възтегаво добавяне на междинни цели и редакция на маршрута, но се свиква. Лекичко закъснява с инструкциите и може да те изненада с престрояването на по- натоварени пътища. Най- хубавото му е, че не е на телефона. Да си дойдем на думата.
    Да уточня, както преди няколко години, че навигацията е минимум три неща- устройство / софтуер / карти. Когато не сме доволни от нещо, трябва да сме много наясно, в кой/ кои от трите компонента е заровено кучето.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Навигация телефон

      Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
      E те точно на тези възли всяка навигация се дъни, защото те позиционира на грешно платно и ти дава грешно указание. По добрият метод е да гледаш табелите, а не навигацията.

      По темата, аз ползвам стандартната навигация на уиндоус телефон. Върши ми идеална работа, няма нужда от онлайн режим. Аз я ползвам само за да проверя адреса дали е зададен вярно, и като стигна я пускам за да намеря улицата и номера. През другото време не ми е необходима
      Жалко ,обаче вече пета година нямам издънка с моя Холукс и I GO . Преди с Гармина на колега постоянно търсехме адреси .......... Ако имаш добра навигация и човек който не й разбира - много лошо ................ С моята сме по- добрата комбинация .................
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #33
        От: Навигация телефон

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Точно тук се проявяват добрите навигации. Освен да ти казват "свий наляво/надясно" ти показват и коя табела трябва да следваш.
        E тя като те позиционира на едно ниво нагоре, и ще ти покаже грешните табели.

        Все още не съм видял навигация, която успешно да позиционира в 3D.

        Коментар


        • #34
          От: Навигация телефон

          Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
          E тя като те позиционира на едно ниво нагоре, и ще ти покаже грешните табели.

          Все още не съм видял навигация, която успешно да позиционира в 3D.
          Не ти работи логиката правилно ! Ако почваш да мислиш как да не обърнеш каруцата когато вече се обръща ........... Маршрут и пътуване се планира предварително а не в момента на магистралата когато се загубиш....................
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Навигация телефон

            Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
            E тя като те позиционира на едно ниво нагоре, и ще ти покаже грешните табели.

            Все още не съм видял навигация, която успешно да позиционира в 3D.
            Струва ми се, че тълкуваш грешно проблема. Навигацията не се губи. Тя много добре знае кой изход трябва да вземеш. Лошото е когато имаш кадаиф от магистрали с три поредни десни изхода през 30-50 метра. Навигацията ти казва "след 75 метра завий надясно", но шансът ти да познаеш дали има предвид изхода след 50м, след 80м или след 120м определено не е 100%. За сметка на това всеки от тези изходи си има табелка с посоки. Огромно предимство е когато навигацията ти каже и: "Излез през изхода, но който пише Кьолн".
            Ето едно интересно кръстовище:
            https://www.google.de/maps/place/Fra...5775e693?hl=bg
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #36
              От: Навигация телефон

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Струва ми се, че тълкуваш грешно проблема. Навигацията не се губи. Тя много добре знае кой изход трябва да вземеш. Лошото е когато имаш кадаиф от магистрали с три поредни десни изхода през 30-50 метра. Навигацията ти казва "след 75 метра завий надясно", но шансът ти да познаеш дали има предвид изхода след 50м, след 80м или след 120м определено не е 100%. За сметка на това всеки от тези изходи си има табелка с посоки. Огромно предимство е когато навигацията ти каже и: "Излез през изхода, но който пише Кьолн".
              Ето едно интересно кръстовище:
              https://www.google.de/maps/place/Fra...5775e693?hl=bg

              И още едно че и с тунел :
              https://www.google.de/maps/place/A46...3c8cb860?hl=bg
              Последно редактирано от alexalex69; 07-03-16, 20:13. Причина: допълнение
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #37
                От: Навигация телефон

                Сложих си here maps, като указания е доста по-добра от offline maps, но ако не ползван маршрута иска при задаване на маршрута да си в интернет. Другото е че връзката изглежда несигурна и много рядко ми показва моментната скорост. С offline maps не ми е нужен никакъв интернет. Ако задам дадена точка с координати ме закарва до нея. Единствения проблем е е улиците. Примерно Русе, бул. България и мога да избера от опции на кръстовищата на улицата. При нас е 10-тина км дълъг този булевард. За сега ще си ползвам и двете на телефона.

                Коментар


                • #38
                  От: Навигация телефон

                  Още по- лесно е, когато ти каже "вземете лявата лента" от всичките десни пируети, които правиш. Още по- добре е, ако автоматично ти приближава картата на пътния възел и ти показва кое от всичките леви платна да избереш, докато завиваш надясно. На "Route 66" това му е едно от нещата, които харесвам. Признавам си веднага, платих си го с доживотен лиценз за "Свят" преди 4 години. Лицензът за "Европа" беше незначително по- евтин. Платих си и доживотен ъпдейт на камерите... та затова съм се заигравал повечко с него. "Пари са е давало, ша та ям", дет има една приказка. Отчасти, различните екстри ги имат и другите, цитирани от мен, навигации. Някои са въпрос на настройки, други не. Например, много ме дразни навигацията да не минава автоматично в "нощен режим". Кво ся, да спирам и да я затъмнявам аз ли? Или всеки десен завой да го взимам на "осова линия"?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Навигация телефон

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Заповядай в Германия там където има кръстовища на три нива с три различни магистрали ....................
                    Благодаря за поканата !

                    Оправям се прекрасно навсякъде, щото

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    ...

                    ........... Маршрут и пътуване се планира предварително а не в момента на магистралата когато се загубиш....................

                    Ползвам навигация по подобен начин

                    Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
                    ...
                    Аз я ползвам само за да проверя адреса дали е зададен вярно, и като стигна я пускам за да намеря улицата и номера. През другото време не ми е необходима
                    а даже и по-семпло,
                    и ако е включена, то е за да гледам скоростомера, щото на джипа ми не показва вярно.

                    ... но, в крайна сметка, всеки ползва това от което има нужда.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Навигация телефон

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ....и ако е включена, то е за да гледам скоростомера, щото на джипа ми не показва вярно...
                      Ми, като ги турите тия балони, кво да показва хайвана? Добре, че катаджиите не са влезли в гората още, па и знаци няма, засега.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Навигация телефон

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Струва ми се, че тълкуваш грешно проблема. Навигацията не се губи. Тя много добре знае кой изход трябва да вземеш. Лошото е когато имаш кадаиф от магистрали с три поредни десни изхода през 30-50 метра. Навигацията ти казва "след 75 метра завий надясно", но шансът ти да познаеш дали има предвид изхода след 50м, след 80м или след 120м определено не е 100%. За сметка на това всеки от тези изходи си има табелка с посоки. Огромно предимство е когато навигацията ти каже и: "Излез през изхода, но който пише Кьолн".
                        Ето едно интересно кръстовище:
                        https://www.google.de/maps/place/Fra...5775e693?hl=bg
                        Това съм го минавал.[emoji1] Пътния възел е страхотно инженерно съоръжение! Въпреки, че навито не ме подведе /нуви 3597/, ако знаеш направленията предварително, трудно ще се объркаш, защото указателните табели са на място.
                        @ Тропчо - има и едно също много важно нещо освен уред/софтуер/карта и това е сила на сигнала ( брой спътници и ако са на 2 "провайдера" и са над теб - безценно ☺).
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Навигация телефон

                          С IGO съм от 10 години. Има си всичко което описаха колегите по рано в темата - и табели показва и автоматично увеличава преди маневра картата, и на нощен режим минава, и още куп неща. Картите са много подробни, софтуера е опростен и много удобен. Имам качен и Навител, но практически не го използвам.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X