Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мишо, какви технически аспекти, какви технологочни пробиви, какви иновации, какви пет лева!
    Когато бях на десетина години, взех та разбрах, че човеците са стъпили на луната - и бях много въодушевен, и възторжен от това положение. Ще кажеш - съвсем нормално. Нали.
    Да де, ама това се падаше десетина години след като се беше състояло събитието...
    За мое оправдание, мога да кажа, че това става в реалностите на социализма. Разбрах го от някоя от "черните станции", които слушаха родителите ми, вероятно е било по случай годишнина, или нещо подобно. Впрочем, наблюдавайки възторга ми, нашите намериха за добре, изрично да ме предупредят, да не го споделям с никого - предполагам се сещаш защо.
    Та в момента и ти демонстрираш горе-долу моята емоция от тогава. С блясък в очите ни споделяш собствено си откритие на обстоятелството, че съществуват мини; миниране; механизирано миниране; дистанционно управлявани мини; минни полета; дронове (вкл баражиращи); "рогатки"; РЕБ и т. н. и т. н.
    Даже - представяте ли си - че имало било артилерия си взел та си научил, братче!

    Та как да не си помисля, че нямаш и четиринайсет години? И какви "конкретни разумни доводи и аргументи" по въпросната материя!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Това са неща повтаряни вече 10 години...

    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Видя ли снимката на Луна 25, НАСА е видяла 10-метров кратер, пак добре щото аз ги подозирах че са подминали луната на път към безкрая.😁

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      НЕма дУша за безкрая (натам отиват Вояджърите), при първият си опит към луната (1959год) руснаците изобщо не я уцелват и ...гордо обявяват - първи изкуствен спътник на слънцето...

      ПП
      Не задаваш въпрос Сек1 (па бил той и елементарен), а по елементарен начин се опитваш да направиш внушение!

  • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...Та какво знам аз за минните полета:
    ...Не ми се спори за политика или какви биле руснаците - обсъждаме техническите решения - в случая написах това - може някой да знае повече от мен за минните полета.Защото тези полета не са нормални и е очевидно че Украйна и Нато няма технически или умствен капацитет да се справи.
    Mишев...някак трогателен е начинът, по който възторжено излагаш онова, което вчера си прочел в интернет, затова и даваш вид на четиринайсетгодишен. Само дето почти всичките тия неща, дето си ги прочел бяха дърти и брадати още преди трийсет и кусур години, когато ни ги преподаваше с важен вид /криейки дискретно с ръка пред устата носещия се перегар/ другарят началник инженерна служба майор Ников от К-ското поделение. Постави се на мое място- представи си, че при теб дойде някой, който възторжено започне да ти разказва как по света има къщи с течаща топла вода, вътрешен кенеф, телефон и , о, чудо- автоматични врати на гаража. Как ще реагираш? Разбира се можеш да водиш диалог с него, можеш да му доказваш нещо ноооо смисълът изначално е по- малък от никакъв...
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sek.1
      В другия форум някой ме питаше защо силуетите на Абрамс и Леопард са значително по големи от на руските Т 72 / Т 90 . Тука е обяснено на достатъчно разбираем език . https://www.youtube.com/watch?v=JGdE...9C%D0%B8%D1%80
      Ехоо, пак ли ти изключи руския транзистор в главата? Там те питаха защо Армата е доста по голям от Абрамс? Я не се прай ...
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Колко да е различен, Джавелина не може да го отхлупи? Твърдеше колко били яки на руснята активната защита тип Щора, ала-бала, един клип не видях такова нещо да сработва! Силиш се с празни и наизустени твърдения които са създадени единствено да впечатлят определена публика.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Тоест новата концепция е да не е с оня всеизвестен нисък силует, това чудо на танкостроенето. А за теглото каква е балалайката?

    • Първоначално публикуван от sek.1
      В другия форум някой ме питаше защо силуетите на Абрамс и Леопард са значително по големи от на руските Т 72 / Т 90 . Тука е обяснено на достатъчно разбираем език . https://www.youtube.com/watch?v=JGdE...9C%D0%B8%D1%80
      Никой не те е питал такова нещо - питаха те как се връзва с мантрата ти за това, каква голяма работа е пустият му малък силует, с това, че силуетът на Армата е по-голям от на Абрамс и Леопард.

      А инак, нямам нито време, нито желание за половин час политпросвета, но по въпросът с размерите на Абрамс и Леопард (и Чалънджър, и Меркава) вече ти казах:

      Руски танк над 50 тона няма, защото (в рамките на всеизвестното им отношение към човеците) предпочитат да "нагласят" хората към танковете, а не да направят танк за хора. Също така не могат да направят двигател за по-голям танк (по времената въвеждане на Т-72 - категорично). Нямат и ресурс да произвеждат по-големи танкове в небутикови количества. Не могат и да организират логистика за такива.
      Налягането, което 70-тонните западни танкове упражняват върху единица площ е по-малко от това, което 50-тонните руски - така че, стига и с мантрата за калта на Сливница, или където и да било.
      Мостове, които могат да устискат 50т, но не и 70т са единични случаи и 100% са през препятствия, които ги прявят безпредметни (мостовете), когато става въпрос за преодоляване от танкове.
      Последно редактирано от davc; 31-08-23, 21:10.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от sek.1

        И къде ги видя тия компетентни шамари ? Най компетентно ме нарекоха ватник и чугун .
        И в тая тема започвам да ги виждам шамарите, сега очаквам да спреш да пишеш за определено време. Ватник и чугун не виждам, въпреки, че са ти тамън...
        Самолети, танкове, Ак-та, камиони, във всеки форум ти се обяснява и доказва, че рузките (и грипен) за нищо не стават. Ама ти си повтаряш, периодично и напоително.
        ПС сега се сетих, имаше и за Сомалия, пак любима твоя тема, повторена 100 пъти на 10 места.

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          То колкото ти доказа нещо или отговори конкретно на някой конкретен въпрос, по които иначе демострираш "компетентност". ... А колко ти тежи и струва "подписа на инженера" се видя.

        • caribi
          caribi коментира
          Редактиране на коментар
          и един дебил е сила

      • Анализ трофейной американской БМП Bradley показал, что она по боевой эффективности полностью уступает БМП-3, сообщил РИА Новости Роман Хромов, представитель "Курганмашзавода".

        В частности, у американской машины всего лишь автоматическая пушка 25-мм. Кроме того, Bradley не плавает без предварительной, достаточно серьёзной подготовки, в отличие от БМП-3, которая сходу преодолевает водные преграды. Также Bradley имеет низкую подвижность и проходимость, особенно по тем грунтам, которые есть в районе Украины.

        Вот правда за 555 дней войны что-то мы ни одной плывущей БМП не видели🤷‍♀.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sek.1
          Къде пише че концепцията не може да се променя ?
          Тя концепцията в най-общ план е константна - пълноценна, ефикасна машина (и не само бойна, и не само танк). Разликата е в степента покриване на тази цел, която (степен) е пряко следствие на възможности към даден момент.

          А танковите влекачи въобще нямат място около мостове над селски бари (та да се спрягат такива с носимоспособност за 50 и 70 тона).


          ПП
          И танк, който левитира, все още няма, така че всички могат да затънат в калта. Обаче там където ще затъне танк с по-малко относително тегло (Абрамс, Леопард), танк с по-високо такова (Т), изобщо няма да стигне. Извинявам се пред аудиторията за първолашкият начин, по който го обяснявам (щот нали - през ред обясняваш как си инженер), но явно се налага.
          Последно редактирано от davc; 01-09-23, 11:44.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • caribi
            caribi коментира
            Редактиране на коментар
            "Един грам практика тежи много повече от килограми теория ."

            набързо ива мамата на инжинерството си

          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            Аз (мен, ако питаш) съм возил верижни машини на влекач, много повече от теб (ако ти въобще си и возил). И танк даже съм виждал (нищо, че съм гей и не съм боядисвал бордюри).
            Ма-ани другото, ми и физика съм учил - още от пети клас, та до механика, съпромат и прочее в подробности.

        • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Според мен Русия хвърля огромни ресурси за технологии - и печели.Това е технологична страна направила Калашников, Т34, РЕБ , а специално за Украйна оня модул за бомбите , Ланцетите а сега и тези мини...
          Видяхте ли новия Ланцет?? Оня дето се изстрелва без катапулт само от една тръба от един войник и си разпъва сам крилата на Х ?? А разбрахте ли му цената??
          Толкоз е евтин че руснаците ще наситят небето.А се е показал танк или оръдия а Ланцета го прихванал.
          Баш технологиите решават битките - един умен инженер с нестандартно мислене е равен на цяла армия войници...


          Така е.

          https://clubz.bg/140844

          Сега, огромните средства за тая машинария вероятно са генерирани от кражби и злоупотреби, ама важното е работа да върши. Но определено са технологична страна. Страната на ниските технологии.

          А и тук си имате един умен индженер, проблема е, че мисленето му е стандартното за съветско-комунистическия калъп. Но верно е ефективен колкото цяла армия тролове.


          Всеки трети е шести

          Коментар


          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            И един завършил в Дубно го познавам.

          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            И едни "завършили" едно поделение ги знам.

          • disko04
            disko04 коментира
            Редактиране на коментар
            "Европеец" вече не звучи престижно - това ти го казвам аз който работя в "чужда" фирма"

            Ууу, къв си симпатяга. Ама не се самозабравяй в глупостите.

        • С Уважение към защитаващите определени тези,но истината,( и реалността ) не зависи от блянове . " Времето" ще предостави условия за катарзис,но няма да е безплатно.
          Във .............. има закономерности и случайности.

          Коментар


          • – Видишь пидорский танчик?
            – Да!
            https://t.me/mysiagin/26126
            - А сейчас?

            та еднакво горят Тетки и Абрамси... Има видео на Лео в подобна ситуация - ами сработи му противопожарната система и тва беше - гейска му работа - не е за Мъже!
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • Sek.1, дори тъп инженер вижда, че човек се спаси от Абрамса, както и че минимум ствола му ще е използваем, а от Тетката остана за ползване - НИ-ЩО.
              Аре ся вкарай мислАта, че скрапа не е нищо
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Аа, къв е проблема да му заварят нов купол. Немаа да се врътка, но кво толко?🤣

            • И накрая ще дойде горския и ще ги изгони всичките от гората.

              Много е важно с какъв боеприпас стреляш по дадена мишена. Ето ви нагледен пример!

              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Горския да го разшифроваме като путкин ...?

            • Първоначално публикуван от sek.1
              За тая снимка се твърди че е от Украйна . На там вървят нещата . Най после им намериха предназначение на тия танкове https://www.youtube.com/watch?v=Kcmu...9E%D0%A0%D0%AB

              За тая снимка може и да се твърди, ама освен всичко не си закачил правилната снимка с руското знаме, любезно предоставена на руската ватна общественост от твърдящите го.
              Ама Петко Бочаров не смята така.


              https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2023/03...-de-modder-bl/

              Други твърдят, че е от Германия, че е преди 5 години и т.н.

              Дай друга снимка, че тази много спорна.

              Предлагам ти и това видео да го избягваш


              ​​
              Последно редактирано от Самодържец; 02-09-23, 13:54.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • Нещата стнаха лапешка работа. Лапешкомахленска, всъщност. Не ви разбирам. Опитвам се, но не ми се получава. Децата ни отдавна надживяха тази реторика. Баба Ванга го била предрекла.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Лапета сме си, нещо се дразниш ли? Що не заобикаляш да не се дразниш?

              • Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение

                Много е важно с какъв боеприпас стреляш по дадена мишена. Ето ви нагледен пример!
                Практиката показва, че може и да не стреляш по някои мишени, достатъчно е да го хвърлиш

                https://t.me/zloyodessit/20004

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Нещата стнаха лапешка работа. Лапешкомахленска, всъщност. Не ви разбирам. Опитвам се, но не ми се получава. Децата ни отдавна надживяха тази реторика. Баба Ванга го била предрекла.
                Стига сте ровили кокалите на бабичката, тя говореше на такъв див македонски диалект, че за девет десети от "предричанията" изобщо няма думи в него.


                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X